Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Spirulina

Prášok zo sladkovodnej riasy Spirulina v tabletovej forme je významným zdrojom vitamínov, horčíka a vápnika

Čítať ďalej
21,83 € (s DPH)
*
Kód:
5340
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené1
Pridať do želaní
Na sklade
Popis

Popis: SPIRULINA GREEN POWER je výživový doplnok zo sladkovodnej riasy Spirulina v tabletovej forme. Je významným zdrojom prírodných antioxidantov beta-karoténu, vitamínov E a K; s vysokým obsahom horčíka, železa, vápnika, ďalej draslíka, selénu či chrómu. Obsahuje dôležité aminokyseliny, je významným prírodným zdrojom  fytonutrientov, chlorofylu, fykocyanínu, karotenoidov. Posilňuje imunitu, je vhodným doplnkom stravy pri redukčnej diéte. Pomáha prekyslenému organizmu pri obnove a udržiavaní acidobázickej rovnováhy (vyváženého pH) organizmu. Priaznivo pôsobí proti voľným radikálom.

Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Spirulina (Arthrospira platensis, 100% sladkovodná riasa Spirulina)   

  • Antioxidant
  • Normálna hladina cukru v krvi
  • Prirodzená obranyschopnosť - imunitný systém
  • Tonus, vitalita
  • Kontrola telesnej hmotnosti
  • Svalová hmota - chudnutie

Zloženie: 100% sladkovodná riasa Spirulina sušená lisovaná do tabliet pod tlakom bez spojovacích zložiek, bez akýchkoľvek prídavných látok, konzervantov či farbív

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 3 x 3 až 5 tabliet denne pred jedlom. Deti od 3 rokov maximálne 5 tabliet denne.

Povolenie uvedenia produktu na trh: Rozhodnutie ÚVZ SR č.: OHVBPKV/5794/2012.

Existuje viac ako 25000 druhov rias, nachádzajú sa vo vode, v pôde, na skalách, na rastlinách. Ich veľkosť môže byť od jednobunkových až po obrie s dĺžkou viac ako 45 metrov. Makroriasy sú veľké ako morské rastliny, mikroriasy sú mikroskopické. Spirulina je jedným z druhov mikrorias, jej vedecké meno je Arthrospira platensis. Táto modro-zelená konzumovateľná riasa je už dlhé stáročia súčasťou ľudskej stravy a už viac ako 30 rokov podstupuje aj rôzne testy bezpečnosti. Špecializované farmy, kde je Spirulina pestovaná za prísnych hygienických podmienok, znemožňujú rast a vývoj kontaminantov siníc, ktoré sa vyskytujú v jazerách a prírodných vodných plochách. Samotná Spirulina obsahuje množstvo odborníkmi odporúčaných základných živín, ktoré chránia náš organizmus. Obsahuje najsilnejšiu kombináciu živín aká sa kedy našla v zrne, byline či potravine. 1 gram riasy Spirulina by sme z hľadiska obsahu živín vedeli prirovnať až ku kilogramu zeleniny.  

POZITÍVNE ÚČINKY SPIRULINY:  

1. Pre zdravý vývin detí V Spiruline sú obsiahnuté základné aminokyseliny lyzín, treonín a metionín, ktoré v bežnej potrave chýbajú. Spirulina pomáha ku zdravému vývinu detí, zabezpečuje pre nich vysoký prísun minerálov -  železa, vápnika, zinku v ľahko využiteľnej prírodnej forme.

2. Udržiavanie energie u dospelých Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov vitamínov skupiny B, je veľmi vhodná pri monodiétach, kedy človek prijíma len určitý druh stravy a môže telo ochudobniť o dôležité živiny a chýba mu energia. Vitamín B je nevyhnutný aj pre zdravé nervy. Vedecké štúdie ukazujú, že Spirulina je  silnejšia a účinnejšia pri prenose kyslíka do celého tela a mozgu aj proti únave ako ženšen.

3. Oddialenie senility u seniorov Spirulina obsahuje hneď niekoľko omladzujúcich látok: beta-karotén, vitamín E, kyselina gama-linolenová (GLA), superoxiddismutáza (SOD), a pod. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam efektívne chránia ľudské bunky pred starnutím tým, že z nich odstraňujú voľné radikály. Na druhej strane, tieto látky chránia pred hyperlipidémiou, arteriosklerózou, čo účinne oddiaľuje senilitu.

4. Posilňuje imunitný systém. Polysacharid obsiahnutý v Spiruline je širokospektrálny prírodný posilňovač ľudského imunitného systému. Zlepšuje produktivitu buniek kostnej drene, funkciu týmusu a sleziny (lymfatické orgány, v ktorých sa sústreďujú bunky imunitného systému), čo uľahčuje syntetizáciu sérových bielkovín. Spirulina je veľmi vhodná pre vegetariánov, športovcov a osoby v rekonvalescencii.

5. Vhodný doplnok stravy pri redukčných diétach. Spirulina je vhodným podporným doplnkom stravy pri znižovaní hmotnosti. Rýchlo sa vstrebáva a pritom zvyšuje hladinu cukru v krvi, čím pomáha obmedziť vysielanie signálov hladu z nášho mozgu. Esenciálna aminokyselina fenylalanín podporuje prenos nervových impulzov, tým potláča chuť do jedla, predovšetkým chuť na sladké.

6.Pomoc pri rôznych typoch hepatitídy. Spirulina poskytuje pacientom vysoký obsah bielkovín a vitamínov. Omega 6 kyseliny, GLA (kyselina gama linolenová) obsiahnuté v Spiruline chránia ľudskú pečeň.

7. Potláča zhubné nádory. Zvýšený výskyt voľných radikálov v tele poškodzuje bunky, ktoré majú sklon k nádorovým zmenám a výrazný podiel  na vzniku rakoviny. Beta karotén je účinná látka, ktorá je schopná účinne obmedziť voľné radikály a je tiež hlavným zdrojom vitamínu A. Betakarotén v Spiruline je desaťkrát koncentrovanejší ako v mrkve. Je už všeobecne známe, v lekárskom vedeckom svete, že polysacharid a fykocyanín v Spiruline majú pozitívny vplyv pri liečbe nádorových ochorení. Spirulina tiež pomáha pri obnove orgánov poškodených vplyvom chemickej a radiačnej liečby.  

Záruka kvality: 100% organické. Bez prítomnosti geneticky modifikovaných zložiek GMP (správna výrobná prax) certifikát na výrobný proces a priestory 100% čistá riasa — žiadne prídavné látky ani obaľovacie zložky ako napr. stearan horečnatý  

Chlorella alebo spirulina? Obidva druhy sladkovodných rias majú silný zásadotvorný a detoxikačný účinok a posilňujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu, rozdiel je v množstvách obsiahnutých živín. Chlorella obsahuje viac zinku, mangánu, vitamínu B2(riboflavín) a samozrejme chlorofylu, ktorý čistí a regeneruje sliznice žalúdka, čriev, neutralizuje pachy telesných tekutín aj stolice. Je ideálna napríklad pre ľudí s dlhodobými problémami s trávením a vylučovaním. Spirulina je bohatšia na vitamín D, chróm, vápnik, selén, draslík, obsahuje fykocyanín, ktorý okrem iného stimuluje orgány imunitného systému. Chróm a fenylalanín sa podieľajú na znižovaní  chuti na sladké. Spirulina je ideálna pre tých, ktorí chcú počas detoxikačného programu zhodiť nadbytočné kilá.Čítať ďalej
Detaily produktu
5340

Doplňujúce údaje

Energia
1579kJ/377kcal
Tuky
2g na 100g
Sacharidy
24g na 100g
Bielkoviny
68g na 100g
Skladovanie
v suchu
Krajina pôvodu
Taiwan
Váha/gramáž/objem
150 g (600 tabliet)
Recenzie
Žiadne komentáre
Niečo pre vás
10 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa