Matcha čaj

Matcha čaj

Čajovňa dobrých ľudí

3104

Veľmi cenený a vzácny japonský zelený čaj Matcha, používaný na čajové obrady a prejav úcty k hosťovi celý popis produktu

Cena s DPH12,00 €

Pridať do zoznamu želaní

Zakúpením tohoto produktu získate 12 vernostných bodov. Za obsah košíka získate spolu 12 bodov , ktorými si na celý váš nasledujúci nákup uplatníte zľavu v hodnote 0,36 €.


Celý popis produktu

Popis: Matcha čaj je jemne mletý práškový čaj. Vyrába sa mletím najvyššie položených lístkov kvalitného zeleného čaju, ktoré sa špeciálnym spôsobom rozomelú na jemný prášok. V Japonsku sa tento čaj používa dodnes ako obradný čaj na uskutočnenie čajového obradu. Servírovanie tohto čaju sa považuje za poctu a znak vážnosti toho, komu je čaj servírovaný. V minulosti si ho mohli dovoliť len cisári, dnes sa dostal do celého sveta, kde si získava priazeň nielen vďaka svojej skvelej chuti, ale aj kvôli vzácnym zdravotným účinkom.

Kvalita čaju Matcha záleží takmer výlučne na kvalite pôvodného čaju, z ktorého sa Matcha vyrába, čaju Tencha. Oblasť, geografické podmienky, miesto, kde sa čaj pestuje (nížiny, vysočiny, svahy), špeciálne zručnosti pestovateľov čaju a rôznorodosť čajového kríka sú dominantné faktory, ktoré pri vzájomnej súhre vytvárajú unikátnu kvalitu čaju Tencha.

Existujú tri základné elementy, ktoré odlišujú matchu od bežného zeleného čaju v práškovej forme. Sú to chuť, farba a zloženie.

Chuť

Matcha je sladká a jemná s náznakom trpkosti. Jej sladká chuť pochádza z aminokyseliny L-Theanine, ktorá sa v nej prirodzene vyskytuje a taktiež z vlákien samotnej rastliny.

Farba

Matcha je žiarivo smaragdovej farby, naopak prášok z iného zeleného čaju je často hnedo-žltý. Je to tak preto, že kvalitná Matcha je rozomletá na jemný prášok použitím žulových kameňov, ktoré sa pomaly otáčajú. Trenie je tak minimalizované a preto čajové lístky počas procesu mletia „nezhoria“. Toto zaručí, že si lístky udržia chlorofyl a zaručí sa tým krásna farba čaju Matcha.
Pri výrobe prášku z bežného zeleného čaju sa listy spracúvajú tlakom vzduchu, sú prevarené a menia svoju farbu.

Zloženie: Čaj Matcha obsahuje aminokyseliny, pričom jednou z nich je L-Theanine, ktorý sa v rastline vytvára počas jej obdobia tienenia. L-Theanine má ukľudňujúce účinky, čo zjemňuje stimulujúci charakter čajového kofeínu.

Matcha je jediným čajom , v ktorom pijeme samotnú rastlinu. Vďaka tomu, obsahuje vysoko ocenňované živiny.

  • Antioxidanty : Čajové katechíny, obzvlášť EGCG (Epigallocatechingallat) majú množstvo pozitívnych účinkov. Matcha vykazuje množstvo 70 mg na gram, čo je viac ako v celom balení bežného zeleného čaju. Katechíny môžete nájsť aj v iných potravinách, ako sú jablká,marhule hrozno , čokoláda a červené víno
  • Aminokyseliny : L – theanín je aminokyselina, ktorú vačšinou môžeme nájsť v zelených čajoch. L – Theanin ma upokojujúci a relaxačný efekt a spomaľuje účinky čajového kofeínu.
  • Teaine : Čajový kofeín. Kofeín je dobre známy pre svoje stimulačné účinky.
Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem50 g
Skladovaniev suchu
Krajina pôvoduJaponsko

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili

Súvisiace články na blogu