Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Matcha čaj

Veľmi cenený a vzácny japonský zelený čaj Matcha, používaný na čajové obrady a prejav úcty k hosťovi

Čítať ďalej
10,00 € (s DPH)
*
Kód:
3104
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené1
Pridať do želaní
Posledné kusy v sklade

redeem
Nákupom tohoto produktu získate až 10 vernostných bodov . Váš nákupný košík bude obsahovať spolu 10 bodov, ktoré budú premenené na poukážku v hodnote 0,20 € .


Popis

Matcha čaj je jemne mletý práškový čaj. Vyrába sa mletím najvyššie položených lístkov kvalitného zeleného čaju, ktoré sa špeciálnym spôsobom rozomelú na jemný prášok.

V Japonsku sa tento čaj používa dodnes ako obradný čaj na uskutočnenie čajového obradu. Servírovanie tohto čaju sa považuje za poctu a znak vážnosti toho, komu je čaj servírovaný.

V minulosti si ho mohli dovoliť len cisári, dnes sa dostal do celého sveta, kde si získava priazeň nielen vďaka svojej skvelej chuti, ale aj kvôli vzácnym účinkom.

Kvalita čaju Matcha záleží takmer výlučne na kvalite pôvodného čaju, z ktorého sa Matcha vyrába, čaju Tencha. Oblasť, geografické podmienky, miesto, kde sa čaj pestuje (nížiny, vysočiny, svahy), špeciálne zručnosti pestovateľov čaju a rôznorodosť čajového kríka sú dominantné faktory, ktoré pri vzájomnej súhre vytvárajú unikátnu kvalitu čaju Tencha.

Existujú tri základné elementy, ktoré odlišujú matchu od bežného zeleného čaju v práškovej forme. Sú to chuť, farba a zloženie.

Chuť

Matcha je sladká a jemná s náznakom trpkosti. Jej sladká chuť pochádza z aminokyseliny L-Theanine, ktorá sa v nej prirodzene vyskytuje a taktiež z vlákien samotnej rastliny.

Farba

Matcha je žiarivo smaragdovej farby, naopak prášok z iného zeleného čaju je často hnedo-žltý. Je to tak preto, že kvalitná Matcha je rozomletá na jemný prášok použitím žulových kameňov, ktoré sa pomaly otáčajú. Trenie je tak minimalizované a preto čajové lístky počas procesu mletia „nezhoria“. Toto zaručí, že si lístky udržia chlorofyl a zaručí sa tým krásna farba čaju Matcha.
Pri výrobe prášku z bežného zeleného čaju sa listy spracúvajú tlakom vzduchu, sú prevarené a menia svoju farbu.

Zloženie: Čaj Matcha obsahuje aminokyseliny, pričom jednou z nich je L-Theanine, ktorý sa v rastline vytvára počas jej obdobia tienenia. L-Theanine má ukľudňujúce účinky, čo zjemňuje stimulujúci charakter čajového kofeínu.

Matcha je jediným čajom , v ktorom pijeme samotnú rastlinu. Vďaka tomu, obsahuje vysoko ocenňované živiny.

  • Antioxidanty : Čajové katechíny, obzvlášť EGCG (Epigallocatechingallat) majú množstvo pozitívnych účinkov. Matcha vykazuje množstvo 70 mg na gram, čo je viac ako v celom balení bežného zeleného čaju. Katechíny môžete nájsť aj v iných potravinách, ako sú jablká,marhule hrozno , čokoláda a červené víno
  • Aminokyseliny : L – theanín je aminokyselina, ktorú vačšinou môžeme nájsť v zelených čajoch. L – Theanin ma upokojujúci a relaxačný efekt a spomaľuje účinky čajového kofeínu.
  • Teaine : Čajový kofeín. Kofeín je dobre známy pre svoje stimulačné účinky.

Vylučovanie vody z tela, vylučovanie vody z organizmu, zameriava sa na hlavnú príčinu celulitídy

Čítať ďalej
Detaily produktu
3104

Doplňujúce údaje

Skladovanie
v suchu
Krajina pôvodu
Japonsko
Váha/gramáž/objem
50 g
Recenzie
Žiadne komentáre

Napíšte hodnotenie produktu

  • Kvalita:
  • Účinok:
Pomenujte produkt jednoduchými a krátkymi slovami
Nahrajte fotky:
Sem presuňte fotku alebo kliknite pre jej nahratie.
Niečo pre vás
2 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa