Kyselina listová

Akcia Kyselina listová

Natural

7068

Odporúčaný vitamín počas tehotenstva pre správny rast tkanív, podporuje imunitný systém celý popis produktu

Cena s DPH7,78 €

-10%

8,64 € s DPH

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Kyselina listová (vitamín B9) je jedným z najodporúčanejších vitamínov, ktoré sa majú užívať počas tehotenstva. Pre plod počas vývoja prísun kyseliny listovej zabezpečuje správny rast tkanív, prispieva k správnej syntéze aminokyselín, posilňuje organizmus mamičky, prispieva k funkčnej imunite. 

Kyselina listová tiež prispieva k tvorbe hormónov šťastia - serotonínu a noradrenalínu. Podporuje aj správny a pokojný spánok. Pôsobí aj na koncentráciu, učenie, pamäť, odolnosť voči stresu.

S jej užívaním sa odporúča pokračovať aj počas dojčenia, kedy zvyšuje produkciu materského mlieka. 

Folic Acid od NATURAL s.r.o. obsahuje 800 mcg kyseliny listovej, inak nazývanej vitamín B9. Táto sa v rozhodujúcej miere podieľa na tvorbe nukleových kyselín (DNA, RNA), ktoré sú nositeľmi dedičných vlastností. Zohráva preto podstatnú úlohu pri všetkých rastových procesoch, pri ktorých dochádza k tvorbe nových buniek. Má pozitívne účinky v tehotenstve, kedy v prvých týždňoch tehotenstva môže nedostatok kyseliny listovej zvýšiť riziko potratu a určitých deformácií plodu (rázštep chrbtice). Kyselina listová znižuje množstvo homocysteínu v krvi, prispieva k správnej krvotvorbe a je dôležitá pre mentálnu výkonnosť.

Ide o látku zo skupiny B-vitamínov.  Vitamín je vo vode rozpustný a prechádza ľahko placentou. Má výrazné embryoprotektívne vlastnosti. Kyselina listová má význam pre správny vývoj plodu už v ranom štádiu tehotenstva, keď sa v plode vytvárajú základy budúcej nervovej sústavy (miecha, mozog), kardiovaskulárnej sústavy, skeletu (základy končatín) a i. Táto látka je dôležitá v niekoľkých fyziologických funkciách vrátane normálneho delenia buniek, predovšetkým v rámci bunkových systémov s vysokou mierou bunkového delenia (napr. krvné bunky, črevné bunky). 

Dôsledky nízkej hladiny a nedostatku VITAMÍNU B9 (kyselina listová): 

  • nedostatok Vitamínu B9- kyseliny listovej je veľmi riizikový z hľadiska poškodenia plodu počas tehotenstva
  • môže vyvolať predčasný pôrod
  • môže spôsobiť nízku pôrodnu hmotnosť novorodenca
Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem100tbl.
Krajina pôvoduČeská republika
Skladovaniev suchu, na tmavom a chladnom mieste

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili