Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Suchý propolis 20g PLEVA

Propolis suchý je vhodný aj na výrobu propolisovej tinktúry

Čítať ďalej
3,93 € (s DPH)
*
Kód:
2454
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené1
Pridať do želaní
Momentálne vypredané, cez vyhľadávanie vám nájdeme podobný alebo iný produkt
Popis

Suchý propolis na výrobu propolisovej tinktúry

Propolis je zmes vosku a živíc, ktoré sú zozbierané z rastlín, predovšetkým z kvetových a listových pukov. Včely ho používajú ako tmel na otvory a trhlinky, tesnia medzery v plátoch a taktiež ničia pozostatky škodcov, ktorí sa dostali do ich obydlia. Používajú ho ako stavebnú a ochrannú látku, k oprave plástov.

Ochranná funkcia propolisu spočíva jednak v tom že sa vytvorí tepelne izolačná vrstva na stenách úľu ako aj v tom, že teplom sa z tejto propolisovej vrstvy uvoľňujú prchavé látky ktoré v úli vytvárajú antibakteriálnu atmosféru, ktorá zabraňuje množeniu mikroorganizmov.

Propolisová tinktúra, ktorú si viete jednoducho doma vyrobiť by mala mať čestné miesto vo vašej domácej lekárničke. Vydrží vám v chladničke až rok! Je to jednoduché riešenie, ktoré máte vždy poruke, aby nebolo neskoro.

Zloženie: Propolis obsahuje asi 180 látok, predovšetkým vosky, peľ, minerálne látky, flavonoidy, éterické oleje, organické a mastné kyseliny, sekréty rastlín. Používa sa na výrobu masti a tinktúry. Obsahuje vitamíny skupiny B - vitamíny B1, B2, B3, B6, E, kyselinu listovú, minerálne látky – vápnik, železo, mangán, kremík, chróm, kobalt, zinok, nikel, stronciuma vitamín E, vďaka ktorému je využívaný aj v kozmetickom priemysle.

POZOR: Propolis kupujte len od včelára, ktorému dôverujete! Ak je úľ situovaný v priemyselnej oblasti, bez dostatočného množstva stromov, včely si ho musia umelo vyrobiť. Takýto produkt stráca svoje dobré vlastnosti.

Príprava tinktúry 

Do 100g 80% a viac percentného liehu nasypeme 30g rozdrveného propolisu, a potom tento roztok pretrepávame 6 až 7-krát denne v priebehu 1-2 týždňov. Nakoniec roztok necháme usadiť a rozpustenú časť precedíme.

Upozornenie: ak budete po vyluhovaní propolis cediť, robte to cez nekovové veci, najlepšie gáza, alebo umelé sitko (ale to budete musieť zaručene vyhodiť, pretože propolis je pravý a teda veľmi silný), na ruky rukavice - lebo inak ich budete mať lepkavé a žlté a pri práci na stôl noviny :)

Dávkovanie:

Propolis je silný alergén a preto ľudia, ktorí sú na neho alergickí ho nemôžu používať. Alergiu môžeme zistiť jednoduchým testom. Propolisovú tinktúru si natrieme na kožu na vnútornej strane paže v ohybe lakťa, alebo na dlaňovej strane zápästia. Ak do jednej hodiny natreté miesto silne sčervená znamená to, že pri používaní propolisu by sme mali byť opatrný. Ak natreté miesto do 24 hodín nesčervená ani nebadáme inú reakciu môžeme propolis používať.

Krajina pôvodu Slovesnko
Hmotnosť 20g
Skladujte v chladničke

Čítať ďalej
Detaily produktu
2454
Recenzie
Žiadne komentáre

Napíšte hodnotenie produktu

  • Kvalita:
  • Účinok:
Pomenujte produkt jednoduchými a krátkymi slovami
Nahrajte fotky:
Sem presuňte fotku alebo kliknite pre jej nahratie.
Niečo pre vás
7 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:
Odporúčané články

Ako na zápal priedušiek?

NapísalMária R. 43660 2021-06-30
Obľúbené
Ľudia boli chorí aj v časoch, kedy neexistovali antibiotiká. Prekvapivé, že? :) Ako sa vtedy chorí liečili a čo vám...
Čítať ďalej

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa