Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Masticha Chios + prebiotiká 160cps

Liečivá chioská masticha s pridaným obsahom prebiotík pre ešte lepší účinok pre trávenie

Čítať ďalej
33,24 € (s DPH)
*
Kód:
4852
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené0
Pridať do želaní
Na sklade
Popis

Prebiotické kvasinky Saccharomyces boulardii zvyšujú účinky Chioskej mastichy pri potláčaní Helikobaktera pylori a liečbe žalúdočných vredov a pomáhajú predchádzať problémom s trávením, či črevným ťažkostiam. 

Baktericídny efekt látok obsiahnutých v mastiche voči helikobakteru bol preukázaný vo viacerých štúdiách publikovaných v odborných periodikách ako The New England Journal of Medicine, či na vedeckom portáli Science direct. Po prvýkrát ho opísal Huwez a kolektív, v laboratórnej štúdii Maroneho s kolektívom bola popísaná eradikácia patogénu na úrovni päťdesiatich až deväťdesiatich percent v závislosti od koncentrácie preparátu.

Saccharomyces boulardii je kvasinka pochádzajúca z tropického prostredia juhovýchodnej Ázie. Prvýkrát ju izoloval v dvadsiatych rokoch minulého tisícročia francúzsky vedec Henri Boulard z plodov liči – dvojslivky čínskej a mangostany lahodnej. Saccharomyces boulardii rastie pri teplote 37 stupňov celzia a je nesystémová, to znamená, že zostáva len v tráviacom trakte a nedostáva sa do iných častí ľudského organizmu. Jej efektivite pri liečení žalúdočných a črevných porúch bolo venovaných veľké množstvo dvojito zaslepených štúdií. Výrazný pozitívny efekt bol zaznamenaný pri liečbe žalúdočných vredov, Crohnovej chorobe a infekcii baktériou helikobakter pylori.

Dokázané bolo zlepšenie symptómov pri akútnych hnačkách rôzneho pôvodu, aj pri opakovaných infekciách spôsobených baktériou Clostridium difficile. Užívanie sa odporúča aj pri hnačkách cestovateľov, kde bol účinok potvrdený napríklad štúdiami publikovanými v prácach autorov Lynneho a McFarlanda. Saccharomyces boulardii je podľa viacerých štúdií učinná aj ako prevencia hnačky spôsobenej užívaním antibiotík a to rovnako u dospelých i u detí.

Spojením mastichy a kvasinky Saccharomyces boulardii vzniká zaujímavá a súčasne účinná kombinácia prírodného antibiotika s prebiotikom takého typu, na aký antibiotické účinky mastichy nemajú vplyv. Toto spojenie umožňuje, okrem zvýšenia účinku mastichy, podávať obe látky v jednom preparáte. Masticha z Chiosu sa upravuje do rôznych podôb ako napríklad mastichový prášok, mastichové kapsuly, či mastichové žuvačky. Každá z týchto úprav sa vyznačuje svojím špecifickým využitím.

Chioská masticha pôsobí antisepticky, antibakteriálne a antimykoticky. Odporúča sa užívať najmä pri zdravotných problémoch spojených so žalúdkom, obzvlášť takých ako:

  • infekcia helikobakterom pylori,
  • žalúdočné ťažkosti,
  • žalúdočné vredy,
  • pálenie záhy,
  • crohnova choroba,
  • ateroskleróza a ďalšie…

Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Masticha (Chios Mastiha)  

  • Ústna hygiena
  • Normálna činnosť gastrointestinálneho traktu

Zloženie: Chioská masticha – 250 mg, Saccharomyces boulardii – 75 mg, mikrokryštalická celulóza – 25 mg, želatínová kapsula

Užívanie: Masticha active sa ako doplnok výživy užíva min. 20 min. pred jedlom. Helikobakter pylori – 2 kapsuly, 3 x denne po dobu aspoň dvoch mesiacov, Peptický vred –  3 kapsuly, 2 x denne po dobu štyroch týždňov, Vred dvanástnika – 2 kapsuly, 2 x denne po dobu dvoch týždňov.

UPOZORNENIE: Stanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Masticha active sa neodporúča požívať tehotným ženám, malým deťom a osobám alergickým na živicu. Masticha nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávať mimo dosahu malých detí.

Buďte opatrný, ak máte nízky tlak alebo beriete lieky na znižovanie vysokého krvného tlaku. Chioská masticha zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu a jeho následnému ukladaniu sa v krvných cievach, čím nepriamo znižuje vysoký krvný tlak.

Masticha obohatená o probiotikum – Masticha obsahuje probiotickú kvasinku, ktorá nie je vhodná pre pacientov s centrálnym žilovým katétrom.

Výhodné balenie 160 mastichových kapsulí s prebiotikami. Obsahujú originálu chioskú mastichu vypestovanú Asiociáciou pestovateľov Chioskej mastichy a prebiotikum inulín prospešné pre priateľské črevné baktérie.

Mastichové kapsuly MASTICLIFE PREBIOTIC

Mastichové kapsuly Masticlife Prebiotic obsahujú okrem originálnej Chioskej mastichy aj potravu pre prospešné črevné baktérie - inulín. Jedna krabička obsahuje 160 mastichových kapsulí s inulínom. 

Inulín je pre ľudský organizmus nestráviteľný, nevstrebáva sa do krvného obehu a nezapája sa do metabolismu – ale aj tak je pre telo mimoriadne blahodárny. Jeho hlavným pôsobiskom je hrubé črevo, kde slúži ako zdroj živín pre črevné mikroorganizmy. Zaisťuje optimálne životné podmienky pre “priateľské” baktérie, podporuje ich rast a delenie, čím bráni nežiaducemu rozmnožovaniu “nepriateľských” baktérií. Inulín sa vďaka týmto vlastnostiam právom považuje za látku s probiotickými účinkami, vďaka ktorej sa zlepšuje činnosť čriev, a nepriamo sa tak posilňuje imunitný systém. Okrem iného pomáha predchádzať infekčným hnačkám a zvyšuje odolnosť tela proti infekciám. Chráni črevo pred zápalovým a dokonca aj nádorovým ochorením čriev. Dostatočný prísun inulínu upravuje peristaltiku, zaručuje pravidelné vyprázdňovanie, a tak pôsobí aj proti zápche. Inulín je vhodný najmä pre diabetikov, pretože upravuje hladinu cukru v krvi, znižuje vysoký krvný tlak a bez rizika ho možno použiť ako náhradné sladidlo.

Tieto mastichové kapsuly sú vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú opakovane problémy s trávením, či už v období stresu alebo v určitom ročnom období a to hlavne na jar a na jeseň. Včasným užívaním mastichových kapsulí môžu týmto problémom predísť, resp. ich výrazne zmierniť.

Hmotnosť 59,2 g (+- 7,5%) 

Balenie 160 ks mäkkých kapslí v plastovej nádobe á 370 mg

Obal kapsuly je vyrobený z rastlinnej celulózy.

Kapsuly sú balené v ČR hlavným distribútorom Chioskej mastichy pre Českú a Slovenskú republiku, spoločnosťou Notia.

Chioská masticha sa odporúča pri:

Premnožení baktérií a mykóz v tráviacom trakte (pôsobia antisepticky, antibakteriálne a antimykoticky).

Potrebe podporiť činnosť hrubého čreva.

Premnožení helikobaktera (Helicobactera pylori). 

Pálení záhy.

Bolesti žalúdka a zápale žalúdka.

Pri liečbe žalúdočných vredov a ďalších vredových ochoreniach (napr. vredy na dvanástniku).

Pri liečbe aterosklerózy.

Vysokom krvnom tlaku.

Dávkovanie mastichových kapsulí MASTICLIFE PREBIOTIC:

2 kapsuly 2 x denne (ráno, večer) zapiť vodou alebo džúsom.

Užívať aspoň pol hodiny pred jedlom.

Zloženie: Prírodný prášok rastlinného pôvodu z originálnej Chioskej mastichy 60%, inulín 39%, oxid kremičitý 1%, poťah kapsuly z hydroxypropylmethylcelulózy.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené pre deti. Skladovať mimo dosahu detí!

Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C v uzavretom obale.

Výrobca: Pestovateľ Chioskej mastichy: The Chios gum mastic growers association, Chios, Greece.

Výrobca: Pre Notia s.r.o vyrába spoločnosť Favea a.s.

Informácie o značke MasticLife.
Krajina pôvodu ČR

Čítať ďalej
Detaily produktu
4852
Recenzie
Žiadne komentáre

Napíšte hodnotenie produktu

  • Kvalita:
  • Účinok:
Pomenujte produkt jednoduchými a krátkymi slovami
Nahrajte fotky:
Sem presuňte fotku alebo kliknite pre jej nahratie.
Niečo pre vás
16 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:
Odporúčané články

Masticha liečivá rastlina rastie iba na jednom gréckom ostrove

NapísalMargita Gokun Silver, NG 212 2021-05-14
Obľúbené
Od staroveku grécky ostrov Chios láka návštevníkov svojou cenenou aromatickou živicou masticha.Prejdite sa úzkymi...
Čítať ďalej

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa