Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Fenugreek (Senovka grécka) kapsuly 60cps PLANET AYURVEDA

Vysokoúčinný extrakt zo senovky gréckej. Senovka napomáha predovšetkým udržať správnu hladinu cukru a tukov v krvi. Podporuje svalstvo a imunitu. Používa sa tiež na podporu laktácie a v ajurvéde na podporu liečby polycystických vaječníkov, resp. na podporu vstrebania cýst kdekoľvek v tele.

Čítať ďalej
14,91 € (s DPH)
*
Kód:
11781
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené0
Pridať do želaní
Na sklade
Popis

Fenugreek - senovka grécka - methika

Čo je Fenugreek? (methika, senovka grécka)

Latinský názov rastliny Fenugreek je Trigonella foenum, známa tiež pod názvom senovka grécka. Jej domovom je Európa. Fenugreek je vzpriamená rastlina s bielymi kvetmi a hnedými hranatými semenami. Indický názov pre ňu je Methi. Bežne sa používa v indickej kuchyni. Má výraznú vôňu a mierne horkú chuť.

Semiačka senovky sú veľmi bohaté na vitamíny ako je thiamín, kyselina listová, niacín, vitamíny A, B6, C a minerály ako je meď, vápnik, draslík, zinok, magnézium, mangán atď.

.

Všeobecné využitie Fenugreek

Vyrovnáva v tele všetky tri energie (dóše) – Vata, Pitta aj Kapha dóšu. Pomáha udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi (glukózy). Podporuje svalstvo. Podporuje správnu cirkuláciu krvi. Pomáha udržiavať u žien zdravý reprodukčný systém. Prispieva k normálnej hladine tukov v krvi.
Priaznivo sa podiela na zdravom metabolizmu tukov. Podporuje trávenie a normálnu funkciu žalúdku – najmä udržanie PH hladiny. Súčasne podporuje imunitný systém. Podporuje vstrebávanie cýst (cysty na pečeni, obličkách, vaječníkoch...) Udržanie zdravej hladiny cukru v krvi (cukrovka)

Fenugreek sa používa spolu s ďalšími bylinami: Gymnema Sylvestre (Gurmar) a Karela.

Použitie Fenugreek pre ženy

Senovka grécka sa aj u nás bežne odporúča a používa na podporu tvorby materského mlieka. Často sa kombinuje s ajurvédskou bylinkou Shatavari. Spolu so Shatavari ju ajurvédski lekári odporúčajú aj na podporu pri probléme polycystických vaječníkov.

Ajurvédske vlastnosti: Vata - Pitta = Kapha -

Ďalšie informácie:
VIDEO: Fenugreek - účinky a použitie v ajurvéde
VIDEO: Endometrióza - informácie a ajurvédska liečba
VIDEO: Trávenie a ajurvéda Ajurvédske byliny na podporu liečby cukrovky, Kontrola cukrovky doma Diabetes (cukrovka)

V kapsuliach používame vysoko účinný štandardizovaný extrakt z rastliny. Zdôrazňujeme, že nepoužívame surový prášok z rastliny a nepridávame do kapsulí žiadne ďalšie prídavné látky.

Balenie a zloženie Fenugreek Planet Ayurveda: Balenie: 60 ks kapsulí. Kapsuly sú 100% vegetariánske.

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula 1 x denne.

Obsah 1 kapsuly: až 500 mg štandardizovaného extraktu 8:1. 100% štandardizovaný extrakt zo semiačok rastliny Trigonella foenum-graceum Linn.(Fabaceae) v pomere 8:1, obsahujúci 10% saponínov. Poťah kapsuly z celulózy rastlinného pôvodu.

Upozornenie: Pre lepší účinok odporúčame dodržať medzi jedlom a ajurvédskymi produktami aspoň pol hodinu, ideálne hodinu

Čítať ďalej
Detaily produktu
11781

Doplňujúce údaje

Skladovanie
v suchu a tme
Krajina pôvodu
India
Váha/gramáž/objem
60 kapsúl
Recenzie
Žiadne komentáre
Niečo pre vás
16 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa