Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Himalájska soľ jemne mletá 500g COUNTRYLIFE

Najzdravšia soľ - himalájska vo výhodnom balení

Čítať ďalej
0,98 € (s DPH)
*
Kód:
7206
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené2
Pridať do želaní
Na sklade
Popis

Himalájska soľ pochádza z oceánu stovky miliónov rokov starého, a tým pádom zostala chránená pred znečistením. Je ručne čistená a sušená na slnku. Himalájska soľ môže byť ružová, biela alebo priesvitná, pričom červené sfarbenie prináša zvýšený obsah železa. Keďže je nerafinovaná, má podobné priaznivé zdravotné účinky ako prírodná morská soľ. 

Odkedy sa začala používať rafinovaná soľ (bežná kuchynská soľ aj morská v potravinách), začali si doktori všímať zvýšený výskyt ochorení spôsobených nedostatkom jódu. Preto sa jód v anorganickej forme začal do soli pridávať. V skutočnosti zvýšený príjem jódu spôsobuje hypertyreózu a jej príznakmi sú aj zvýšený tep a tlak, zvýšené potenie, tras rúk, nervozita, úzkosť a problémy so spánkom (niet divu, že sa odporúča obmedzovať solenie, kvôli zvýšenému tlaku).

Vo vyváženej strave nám jód vlastne nemá prečo chýbať, keďže je v dostatočnom množstve obsiahnutý v morských rybách, vajíčkach, celých zrnách, strukovinách, morských riasach KELP a v mliečnych produktoch od kravičiek kŕmených jodizovanou soľou. Priveľa jódu môže spôsobiť hormonálnu nerovnováhu, čo vedie k metabolickým a imunitným poruchám.

Oplatí sa v himalájskej soli aj vykúpať. Draslík a horčík obsiahnutý v prírodnej soli pomáhajú lepšie metabolizovať sodík. Čím viac sodíka jeme, tým viac draslíka a horčíka potrebujeme na udržanie rovnováhy v hospodárení s vodou a nervovo-svalových impulzoch. Lenže z rafinovanej soli a presolených polotovarov a fast-foodov získavame  iba zvýšené množstvo sodíka, kým draslíka a horčíka máme v strave menej.

V krajinách, kde sa konzumuje aj dnes prírodná soľ : časti Pakistanu, časti Indie, Číny, Korea, nie je vôbec bežné, aby lekári odporučili menej solenia. Na to by nemal dôvod, lebo táto soľ sa správa v tele radikálne ináč, ako chémia – chlorid sodný (bežná kuchynská aj morská soľ z potravín).

Ak do tela dáme vyššiu dávku chloridu sodného (bežná kuchynská  a morská soľ v potravinách) , tak je okamžite stimulovaný imunitný systém.

Prečo ?

Pretože za celé tisícročia svojho vývoja nebol nikdy konfrontovaný s takouto chemikáliou. Imunitný systém považuje chlorid sodný za nebezpečnú látku.

Ak do tela dáme himalájsku soľ, tak ju organizmus rozpoznáva ako nevyhnutnú zložku stravy, na ktorú bol v tejto podobe nastavený – vyvážený celé tisíce rokov. Takúto látku potrebuje dokonca doslovne imunitný systém sám, ale len v tejto optimálnej konštrukcii, teda v sprievode ďalších spoluhráčov, ako kálium, vápnik až po viac ako 80 ďalších prvkov dokáže efektívne a užitočne fungovať.

Urobte si  test a presvedčte sa.
Dajte si na špičku jazyka chlorid sodný( bežnú kuchynskú či morskú soľ z potravín) a do 20 – 30 sekúnd ho budete musieť vypľúť, lebo vám spáli chuťové poháriky. NaCl je agresívna látka. V závislosti na citlivosti vášho jazyka budete aj ďalšie 1 – 2 dni cítiť poškodenie na jazyku, čo chlorid sodný vyvolal.

A dajte si na jazyk napríklad himalájsku soľ . Čo sa stane ?
Nič – môžete ju pokojne nechať rozpustiť . Dôvod je práve v jej zložení a v jej energetických vlastnostiach. A hoci aj táto soľ pravdaže obsahuje NaCl, aj tak nerozleptá sliznicu jazyka.

Zloženie: 100% prírodná kryštálová himalájska soľ, neobsahuje žiadne prímesy

Použitie: Je vhodná pre kúpeľ a pre bežné každodenné použitie v kuchyni.

Čítať ďalej
Detaily produktu
7206

Doplňujúce údaje

Skladovanie
v suchu
Krajina pôvodu
Pakistan
Váha/gramáž/objem
500g
Recenzie
Žiadne komentáre

Napíšte hodnotenie produktu

  • Kvalita:
  • Účinok:
Pomenujte produkt jednoduchými a krátkymi slovami
Nahrajte fotky:
Sem presuňte fotku alebo kliknite pre jej nahratie.
Niečo pre vás
16 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:
Odporúčané články

Špenátové vaničky so syrom a smotanou

NapísalNatanieri.sk 317 2021-08-20
Obľúbené
Špenát, syr, smotana = letné a svieže jedlo alebo slané zelené spestrenie výdatného dňa
Čítať ďalej

Cuketový koláč slaný (nákyp)

NapísalMichal 779 2021-07-12
Obľúbené
Veľmi, veľmi chutný a obľúbený slaný cuketový koláč. 
Čítať ďalej

Minestrone - letná zeleninová polievka

NapísalMichal 499 2021-06-11
Obľúbené
Takto chutí leto, takto chutí a aj toto je Taliansko.
Čítať ďalej

Bango fazuľa na smotane s restovanou hlivou ustricovou

NapísalAlena Dudasova 376 2021-03-19
Obľúbené
Smotanová omáčka, kde namiesto mäsa sa hrdo usmievajú bango fazule. Krémové a lahodné jedlo. Tentokrát doplnená...
Čítať ďalej

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa