Lapacho - čaj Inkov

Výpredaj Lapacho čaj

Čajovňa dobrých ľudí

2867

Liečivý čaj, ktorý používali už Inkovia. Výborný napríklad ako prevencia pred rakovinou celý popis produktu

Cena s DPH3,50 €

Pridať do zoznamu želaní

Zakúpením tohoto produktu získate 3 vernostných bodov. Za obsah košíka získate spolu 3 bodov , ktorými si na celý váš nasledujúci nákup uplatníte zľavu v hodnote 0,09 €.


Celý popis produktu

Popis: Legendárny čaj Inkov Lapacho (lapačo) obsahuje široké spektrum látok, ktoré dokážu výrazne posilniť obranyschopnosť organizmu a účinne pomáhajú pri celom spektre ochorení. I tých najvážnejších. Výskumom oxidačno-redukčného potenciálu Lapacha sa zaoberal i slávny William Koch a prekvapivo už v roku 1864. E. Paterno a vedci Bayerových laboratórií izolovali a identifikovali účinnú látku lapachol. Práve táto zložka preukazuje vysokú biologickú aktivitu pri liečbe nádorov. 

LIEČIVÝ KYSLÍK A KRV
Kambium tohto úžasného stromu viaže v sebe mnoho kyslíka, ktorý pomáha ničiť vírusy, baktérie, huby, plesne i prvoky, vyskytujúce sa v organizme človeka a zároveň podporuje aj tvorbu červených krviniek, pretože obsahuje veľa železa. Dobrá krvotvorba a transport kyslíka v organizme je jednou z podmienok nášho zdravia.

Lapacho pomáha zvýšiť hladinu hemoglobínu aj počet červených krviniek, čo zvyšuje kapacitu krvi potrebnú na prenos kyslíka. Kôra Lapacha obsahuje veľa železa, ktoré môže tento strom odovzdať ľudskej krvi.

V BOJI PROTI RAKOVINE
Lapacho sa používa i pri liečbe cukrovky, pretože pomáha brzdiť príjem glukózy v črevách človeka a zároveň podporuje využitie dlhých reťazcov uhľohydrátov a tukov v organizme, čím sa podieľa aj na redukcii telesnej hmotnosti a strate pocitu hladu.

Pomáha očisťovať pečeň, odvádzať z tela jedy a toxické metabolity, posilňovať organizmus, brzdiť rast nádorov a pôsobiť proti leukémii, pretože môže výrazne podporiť tvorbu červených krviniek v kostnej dreni a považuje sa za stimulátora krvi. Vedecké výskumy vkladajú veľké nádeje do Lapacha práve pri liečbe rakoviny. U mnohých pacientov preukázalo schopnosť utlmiť rast nádorov.

SILNÝ ANTIOXIDANT
Lapacho sa považuje za veľmi silný antioxidant a schopný zabrániť tvorbe a výskytu voľných radikálov. Mierni bolesti hlavy, nervozitu a dokonca sa používa aj proti malárii.

Nezanedbateľný je aj jeho vplyv na kožné problémy. Pomáha liečiť rôzne zápaly, ekzémy, psoriázu, rany i hnisavé lôžka. Pôsobí protizápalovo a pomáha regenerácii ciev i liečbe kŕčových žíl. Odporúčame pravidelne si prikladať teplé obklady z čaju Lapacho na postihnuté miesta, prípadne si dopriať liečivé kúpele.

Výborné výsledky sa dosahujú aj s pravidelným vyplachovaním ústnej dutiny týmto príjemným čajom. Výplachy pomáhajú znížiť škodlivý vplyv amalgámu na organizmus i nebezpečenstvo infekcie a paradentózy.

Jeden z vedcov, zaoberajúcich sa účinkami Lapacha, sa s obdivom vyjadril, že Lapacho lieči snáď úplne všetko.

POMÁHA STIMULOVAŤ IMUNITU
Hlavným pozitívom čaju Lapacho však zostáva jeho schopnosť pomôcť prebudiť vlastný obranný systém k aktivite a zvýšiť tak imunitu tela. Pomáha zlikvidovať rôzne nežiaduce parazity a pôvodcov infekčných ochorení a dokáže pomôcť v boji proti rakovine, cukrovke a znečistenému vnútornému prostrediu. Čaj je vhodný aj pre deti. Vedľajšie účinky dodnes vedcami neboli preukázané.

Príprava a dávkovanie:
Čaj Lapacho odporúčame piť v 4 až 6-týždňových liečebno - očistných kúrach. Dôležitá je správna príprava čaju. Pretože sa jedná o nastrúhanú kôru stromu, je dobré kopcovitú lyžičku čaju najprv povariť v 3 Dl vody 5-10 minút a potom ešte asi 10 - 15 minút nechať lúhovať, aby prešli do roztoku všetky účinné látky. Pre terapeutické účely čaj pijeme teplý, najlepšie nesladený. Doprajeme si 3 šálky denne medzi jedlom. Pre chuť a potešenie sa dajú z čaju Lapacho pripraviť aj veľmi zaujímavé recepty s pridaním medu, ovocia, napríklad posekaných sušených jabĺčok či pomarančovej kôry a šťavy alebo aj voňavých korenín. Kúra sa môže po mesiaci zopakovať. Preventívne postačí jedna šálka denne alebo aspoň sem-tam podľa chuti.

LAPACHO A CATUABA
Účinnosť čaju Lapacho sa zvýši zmiešaním s ďalšou čajovinou z amazonského pralesa. Nazýva sa Catuaba a využíva sa ako známe afrodiziakom a patrí k čajom, zvyšujúcim energiu a odstraňujúcim únavu.

Nastrúhaná kôra Catuaby sa zmieša s kôrou Lapacha v pomere 1:1 a čaj sa pripravuje rovnako ako čisté Lapacho. Táto kombinácia je vhodná, pretože sa zvyšuje účinnosť oboch rastlín.

OBKLADY Z LAPACHA
Obklady z čaju Lapacho si pripravíme rovnakým spôsobom ako nálev, len na 3 Dl vody použijeme 2 kopcovité lyžičky čaju, prípadne prikladáme aj vylúhovanú kôru, zabalenú v čistej gáze.

Upozornenie:
Pozor, nepripravujete a neuchovávajte čaj v hliníkových a cínových nádobách. Vhodnejšie sú inertné materiály, ako sklo či kvalitná glazovaná keramika.

Zloženie: Tabebuia impetiginosa

Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Lapačov červené (Tabebuia impetiginosa)   

 • Antioxidant
 • Krvný tlak
 • Normálna činnosť obličiek - vylučovanie
 • Mikrocirkulácia
 • Prirodzená obranyschopnosť - odolnosť
 • Relaxácia - spánok

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem50 g
Skladovaniev suchu
Krajina pôvoduEU
Komentáre Názory a otázky návštevníkov
Vynikajúci čaj
26.10.2016

Skvelý čaj, ktorý si varím každé ráno už niekoľko rokov. Vynikajúca čistá chuť.

  Pridať príspevok

  Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
  Ostatní zákazníci tiež nakúpili