Sušená trstinová šťava Panela

Sušená trstinová šťava Panela

BioNebio

6115

Fair trade sušená šťava z trstiny obsahuje maximum živín z trstiny a je vhodná ako sladidlo celý popis produktu

Cena s DPH2,80 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Sušená trstinová šťava Rapadura sa líši od výroby prírodného trstinového cukru spôsobom výroby aj vzhľadom. Vyrába sa šetrným odparovaním trstinovej šťavy do sucha a následným mletím. Na rozdiel od výroby bežného cukru nie je odstránená žiadna melasa a Rapadura tak obsahuje maximum živín, ktoré sú prítomné aj v trstinovej šťave. V procese výroby sa venuje veľká pozornosť práve zachovaniu vitamnov a stopových prvkov. Obsah minerálnych látok v prírodnom trstinovom cukre Rapadura je viac ako 1,5%

Proces výroby: Cukrová trstina sa zbiera ručne mačetou. Listys a odrežú a nechajú na poli ako hnojivo. Farmári nepoužívajú pesticídy. Pri výrobe tohto produktu sa ani nevypaľujú polia pred zberom tak, ako je to bežné v komerčnom hospodárstve pre uľahčenie zberu. Ekologické pestovanie tak nielen že chráni prirodzené mikroprostredie a prírodu, ale tiež zabezpečí návrat výživných organických látok späť do obehu živín. Farmári dopravia cukrovú trstinu do svojho vlastného cukrovaru Planeta Verde na spracovanie. Tu sa trstina lisuje a šťava sa filtruje. Potom sa koncentruje odparovaním a na konci sa miesša až kým nezačne kryštalizovať.

Použitie: Rapadura sa dá používať ako všestranné sladidlo s karamelovou chuťou. Používame ho na sladenie sladkých pokrmov, nápojov, dezertov, detských kaší a tiež pri pečení.

Zloženie: 100% cukrová trstina

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem300g
Krajina pôvoduBrazília
Skladovaniev suchu
Bielkoviny0,1g
Sacharidy98g
Energia1581kj/372kcal

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili