Šťava z mačacieho pazúra Vilkakora

Šťava z mačacieho pazúra Vilkakora

Zdravia

5860

Liečivá šťava z mačacieho pazúra pre posilnenie zdravia celý popis produktu

Cena s DPH7,00 €

Pridať do zoznamu želaní

Zakúpením tohoto produktu získate 7 vernostných bodov. Za obsah košíka získate spolu 7 bodov , ktorými si na celý váš nasledujúci nákup uplatníte zľavu v hodnote 0,21 €.


Celý popis produktu

Popis: Jedným z najcennejších darov „prírodnej lekárne” je rastlina Uncaria tormentosa. Táto rastlina, označovaná ako posvätná rastlina Inkov, či kráľovná amazonských liečivých rastlín je známa aj pod názvom Uňa de gato,  čiže mačací pazúr.

Pomenovanie mačací pazúr vzniklo vďaka tŕňom, ktoré vyrastajú spod stoniek listov a ktoré umožňujú liane dostať sa čo najvyššie za svetlom. Vyrastá až do výšky 30 metrov. Jej výhonky rastú pomaly. Do konečnej výšky dorastú asi 10 – 15 rokov. Vilcacora je lianovitá rastlina pochádzajúca z dažďových pralesov Peru na horských stráňach a to prevažne vo výške 800 až 2400 metrov. Zo 60 druhov vilcacory je len jediný, Uncaria tormentosa, ktorý je unikátny svojimi liečivými vlastnosťami.

Najviac liečivých látok je obsiahnutých v koreni a vo vnútornej kôre (lyku) vilcacory. K príprave liečivých prípravkov sa však zbiera iba lyko, aby nedošlo k poškodeniu koreňov a tým aby sa zabezpečilo ďalšie množenie sa rastliny. Vilcacora obsahuje alkaloid izopteropodín, ktorý má až magickú silu účinnosti pri posilnení imunitného systému. Čím je imunitný systém človeka silnejší, o to je odolnejší voči rôznym ochoreniam. Na základe chemických rozborov Vilcacory sa predpokladá, že za svoje vynikajúce liečivé účinky vďačí najmä alkaloidom (z ktorých 6 je pomerne zriedkavých), fytopreparátom, polyfenolom, aminoglykozidom, terpénom atď. Čo je však veľmi dôležité a potvrdilo to viacero renomovaných laboratórií je, že peruánska Vilcacora neobsahuje žiadne jedovaté látky, nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky. Alkaloid rynkofin má vplyv na zrážanlivosť krvných dostičiek, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín (trombov), čo do veľkej miery znižuje riziko náhlej mozgovej príhody, infarktu srdcového svalu, upchatiu žíl dolných končatín a pod. Je účinný takisto pri rôznych zápalových procesoch v organizme, vredy žalúdočné, dvanástorníkové, vírové ochorenia, herpesy, astma a pod.

Zvesti o úspešnom použití liečivých prípravkov z vilcacory sa pred niekoľkými desaťročiami postupne začali dostávať z Peru do celého sveta. Veľkú zásluhu na tom mal aj páter Szeliga, poľský misionár. V dnešnej dobe sa výskumu liečebných účinkov prípravkov z Vilcacory venuje množstvo vedeckých a lekárskych centier v mnohých krajinách sveta okrem Peru aj v Rakúsku, Poľsku, Nemecku, Anglicku, Maďarsku, Taliansku a Švajčiarsku. O veľkom záujme odbornej verejnosti o Vilcacoru svedčí okrem iného aj skutočnosť, že v roku 1994 sa v Ženeve pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) konala medzinárodná konferencia venovaná výlučne tejto rastline. Účastníci konferencie konštatovali, že od objavenia chinínu žiadna iná rastlina z Južnej Ameriky nevyvolala toľko pozornosti a záujmu odborníkov zo sveta vedy.

Vilcacora sa odporúča hlavne pri ťažkostiach:

– žalúdočné a dvanástorníkové vredy
– zápalových ochoreniach čriev ako sú napr. Crohnova choroba, ulcerózna coilitída
– časté ochorenia horných dýchacích ciest
– astma bronchiálna
– ochorenia srdcovo-cievneho systému
– vysoký krvný tlak
– kožné výsevy, svrbivosť kože, aknózna pleť
– posilnenie imunitného systému
– rakovinové ochorenia
– prekyslenie organizmu

Neodporúča sa podávať:

– tehotným a dojčiacim ženám
– pred alebo po transplantácií kostnej drene a iných vnútorných orgánov

Dávkovanie: 10 ml 1 x denne minimálne pol hodinu pred jedlom. Maximálna denná dávka 10 ml.

Zloženie: voda, extrakt z mačacieho pazúra, kyselina citrónová. Pasterizová.

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem250ml
Krajina pôvoduSlovensko
Skladovaniepo otvorení v chladničke
Bielkoviny0g na 100g
Sacharidy0g na 100g
Tuky0g na 100g
Komentáre Názory a otázky návštevníkov
výťažok??
03.01.2019

Koľko % šťavy tam je?? Prečo to nie je uvedené? V zložení je uvedené: voda, extrakt z mačacieho pazúru. Za sumu, ktorú som zaplatil som očakával väčšiu transparentnosť

  výťažok??
  03.01.2019

  Koľko % šťavy tam je?? Prečo to nie je uvedené? V zložení je uvedené: voda, extrakt z mačacieho pazúru. Za sumu, ktorú som zaplatil som očakával väčšiu transparentnosť

   Pridať príspevok

   Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
   Ostatní zákazníci tiež nakúpili