Včelí peľ

Včelí peľ

Babičkina záhrada

2453

Najdokonalejšia potravina sveta. Zázračné zrnká peľu pre posilnenie vášho imunitného systému celý popis produktu

Cena s DPH7,90 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Viete, čo je najdokonalejšia potrava sveta? No predsa zázračné zrnká -  peľ z kvetov, premenený včelami na potravu, ktorá obsahuje cez päťtisíc enzýmov a koenzýmov. To je samozrejme mnohokrát viac, než akákoľvek iná potrava, a preto má okrem iného omladzujúce účinky!

Včelí peľ sa môže použiť :

 • ako podporný prostriedok imunitného a nervového systému
 • pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe
 • pri chudokrvnosti z nedostatku železa
 • pri chorobách pečene
 • po žltačke, pri cirhóze
 • pri chronickom zápale prostaty, po operáciach prostaty
 • pri srdcovo cievnych ochoreniach
 • pri zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev
 • spomaľuje procesy starnutia
 • rehabilitačný prostriedok po operáciach a chorobách
 • pri nechutenstve a úbytku hmotnosti
 • pri poruchách telesného a psychického vývoja
 • pri ochoreniach kože, kĺbov, očí
 • pri poruchách spánku , depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a vitamínu B6

Peľ je podľa výskumov omnoho cennejší bielkovinový produkt ako mäso, 20g peľu zodpovedá 1 kg mäsa. Napríklad 40 g peľu obsahuje toľko denných dávok vitamínu R (rutin), že môže ochrániť niekoľko ľudí pred krvácaním do mozgu, sietnice oka a srdca.

Keďže má nezvyčajnú a zaujímavú jemne kyselkavú chuť je vynikajúci na dochutenie ovocných šalátov, pre jeho vzhľad je originálnym pomocníkom na zdobenie koláčov a zákuskov, no je vhodný aj na samostatnú konzumáciu a to nasledovne:

Dávkovanie: Odporúča sa začať s 2 -3 guličkami, aby sme odpozorovali prípadnú alergickú reakciu tela (Peľ sa nesmie podávať bez lekárskeho dozoru silným alergikom!) Udržujúca dávka napr. pri začiatku jarnej/jesennej sezóny je 1-2 čl, pri ťažšej psychickej či fyzickej námahe alebo pri oslabenom imunitnom systéme, po chorobe a pod. 2-3 čl.

Zloženie: Včelí peľ obsahuje:- Bielkoviny - významná je vysoká koncentrácia esenciálnych aminokyselín (leucín, izoleucín, valín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín a tryptofán. 30g peľu dokáže úplne pokryť dennú potrebu esenciálnych aminokyselín pre ľudský organizmus- Cukry- glukóza, fruktóza, dextrín, škrob, celulóza, ribóza, pentóza, kyselina glukurónová, kyselina pyrohroznová, pollenín.- Tuky- najhodnotnejšie sú esenciálne masné kyseliny: linolová, linolénová, arachidonová- Minerálne látky- NA, K, Ca, Mg, Fe, Co, S, Cu, P, Si, Se.- Enzýmy- pepsin, trypsin, amyláza, invertáza, fosfatáza- Vitamíny - A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K.- Ostatné látky - organické kyseliny, terpentíny, nukleové kyseliny, regulátory rastu a viac ako 100 enzýmov

Tip Babičkinej záhrady :Peľ z kvetov môžu užívať všetci ľudia, nielen chorí. Tento produkt je značne koncentrovaný, a preto stačí užívať peľ niekoľkokrát za rok, zvlášť na začiatku každého ročného obdobia. Užíva sa najlepšie nalačno 15 min pred jedlom, napríklad zmiešať s medom a zapiť vodou, alebo pridať do musli, čerstvej ovocnej šťavy a pod.. Nedoporučuje sa užívanie na noc alebo neskoro večer. Užívaný peľ by mal byť čerstvý lebo po roku stráca svoje vlastnosti. Uskladňujeme ho v dobre uzavretom balení na suchom a tmavom mieste , pri dlhodobejšom uskladnení najlepšie zamraziť alebo v chladničke pri teplote do 9 C.

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem200 g
Krajina pôvoduSlovensko
Bielkoviny25g
Sacharidy34g
Tuky5g
Energia1291,5 kj / 315 kcal
Komentáre Názory a otázky návštevníkov
Chutný peľ
14.06.2018

Nedám naň dopustiť. Ochucujem si ním ráno vločky - zdravé a chutné raňajky :)

  Pridať príspevok

  Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
  Ostatní zákazníci tiež nakúpili

  Súvisiace články na blogu