Pohánková múka hladká BIO

pohankova-muka-hladka-bio

Natural Jihlava

3756

Múka z mletej pohánky. Bezlepková múka, vhodná aj pre celiatikov celý popis produktu

Cena s DPH1,70 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Pohánková múka sa vyrába zo zŕn Fagophyrum sp. Táto rastlina sa radí do čeľade stavikrovitých a hoci to nie je obilnina, býva medzi obilniny, vďaka svojim múčnym zrniečkam, radená. V súčasnosti dochádza po celom svete k veľkému rozvoju pri pestovaní pohánky a to predovšetkým pre jej vysokej nutričnej a dietetické hodnoty.

Pohánka je významným zdrojom vlákniny, minerálnych látok a vitamínov, z nich najmä vitamínov radu B a ďalej vitamínu E. Obsiahnutý rutín, ktorému sa hovorí aj vitamín P, napomáha okrem iného aj správnej funkcii kardiovaskulárneho systému. Účinky rutinu zvýšite, pokiaľ s ním budete zároveň konzumovať surové ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú dostatočné množstvo vitamínu C.

Zloženie: pohánková múka v BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Použitie: Pohánková múka sa dá použiť ako pri pečení, tak pri varení. Pri zmiešaní s inou múkou krásne zvýrazní chuť pokrmov a pečiva.

Pozn.: Pre tradičnú kuchyňu má ale jednu malú komplikáciu. Vďaka tomu, že v nej nie je obsiahnutý lepok, tak klasické svadobné koláče z nej neurobíte. Túto malú nepríjemnosť môžete vyriešiť pridaním xantanová gumy, ktorá pomáha zlepšovať nielen vlastnosti cesta, ale aj pečivo s ňou bude oveľa dlhšie krehké a bude vám pomalšie vysychať.

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem400g
Krajina pôvoduSlovensko
Skladovaniev suchu a tme
Bielkoviny8,24g na 100g
Sacharidy75,31g na 100g
Tuky1,74g na 100g
Alergénystopy lepku
Energia1479kJ/353kcal na 100g
Soľ0g na 100g

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili

Súvisiace články na blogu