Morské riasy kombu

morske-riasy-kombu

Natural Jihlava

4237

Polievka s riasami kombu je významným zdrojom bielkovín a minerálnych látok celý popis produktu

Cena s DPH4,90 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Morské riasy sú kvalitným a najľahšie využiteľným zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín. Telu dodávajú potrebné vitamíny a sú cenné aj pre veľký obsah minerálnych látok.

Kombu (u nás je známa tiež pod názvom kelp) je Hlbokomorský riasa rastúca v čistých, chladných vodách severu. Kombu je jednou z rias najbohatších na jód.

Po stáročia Číňania používali Kombu pri poruchách štítnej žľazy. Kombu tvorí tvrdé listy (dorastajúci dĺžky 5-10 metrov), ktoré majú po usušení tmavo zelenú farbu. Niekedy bývajú potiahnuté bielym prírodným práškom. To je spôsobené kyselinou glutamínové, vďaka ktorej sú strukoviny varené s Kombu lepšie stráviteľné a rýchlejšie sa uvaria. Morské riasy, ktoré sú vlastne akousi morskou zeleninou, obsahujú o 10-20% viac minerálnych látok než bežná zelenina. Napriek vysokej schopnosti vstrebávať minerály neabsorbujú riasy z morskej vody škodlivé látky. Kde je stupeň znečistenia vody príliš vysoký, tam riasy jednoducho nerastú.

Bez vajec, bez laktózy, bez pšenice, bez sóje, dia.

Zloženie: Kombu (Laminaria japonica, kelp)   

Použitie: Riasu namočíme a varíme najmenej 60 min. do zmäknutia,  Ku koncu môžete ochutiť sójovou omáčkou. Pridávame do polievok, strukovín.

Riasy servírujte síce v malých množstvách, ale zato pravidelne. Používajú sa skôr ako korenie pri varení strukovín (doba prípravy sa tým skracuje) alebo sa pridávajú na zvýraznenie chuti do polievok či zeleninových jedál.

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem50g
Krajina pôvoduJaponsko
Skladovaniev suchu

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.