Prírodná lufa dlhá

Prírodná lufa dlhá

Babičkina záhrada

7607

Prírodná špongia, ktorú oceníte v kuchyni ako hubku na riad. 100% kompostovateľná celý popis produktu

Cena s DPH6,10 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Lufa je prírodná špongia, ktorá je vhodná na každodenné použitie. Oceníte ju pri masáži pokožky, ktorá bude príjemne prekrvená a odstránia sa odumreté bunky (lufa funguje ako jemný píling), ale tiež v kuchyni ako hubku na riad, ktorú stačí prepláchnuť od zbytkov z jedla. Po cca mesiaci používania ju jednoducho skompostujte.

Lufa je vlastne rastlina s názvom Lufa Cylindrica a za jej domov možno označiť krajiny ako Egypt, Arábia, či India. Ide o lianu s blanitými tmavozelenými laločnatými listami a plodmi pripomínajúcimi uhorky. Výrobky z lufy sa získavajú spracovaním poriadne dozretých plodov. Tie sa ponoria do nádoby s prúdiacou vodou na tak dlho, kým nedôjde k rozrušeniu plodu a vyplaveniu semien a ďalších mäkkých častí. Zvyšok, teda pevná štruktúra plodu, sa následne suší a bieli a vyrábajú sa z nej už spomínané špongie a ďalšie výrobky. V suchej podobe sú tieto špongie nepríjemné a drsné na dotyk, no po namočení do vody, krásne zmäknú.

Rozmer: Prírodná lufa je dlhá cca 40 cm a je stlačená. Jeden koniec lufy je zrezaný kvôli vkladaniu usušených plodov do lisovacieho stroja. Lufu si môžete narezať na menšie časti. Z jednej celej lufy vyrobíte približne 10 menších hubiek na riad.

Tip Babičkinej záhrady: Lufu môžete využiť aj celú pri masáži chrbta. Pokožka sa zbaví odumretých častí, prekrví sa a ostane jemná. Masáž lufou pomôže zmierniť prejavy celulitídy a omladí vašu pokožku.

Parametre tovaru
Krajina pôvoduEgypt, Káhira

Produkt nemá zatiaľ žiadne hodnotenie.
Napíšte Váš názor na produkt ako prvý!

Pridať príspevok
Ostatní zákazníci tiež nakúpili

Súvisiace články na blogu