Rybí olej s jódom

rybi-olej-s-jodom

Pharm. Jozef Zima - Nutraceutika

4225

Kvalitný rybí tuk s organicky viazaným jódom celý popis produktu

Cena s DPH21,70 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis: Omega-3 HP s oragnicky viazaným jódom, je vysoko čistený rybí olej z arktických tresiek - zdroj omega - 3 mastných kyselín v prirodzených koncentráciách a organicky viazaného jódu. Obsahuje až 40% omega-3 v prirodzenej, ľahko vstrebateľnej forme prírodného rybieho tuku. Organicky viazaný jód má antiproliferatívne účinky = znižuje nadmerné delenie buniek, vhodný ako súčasť liečby onkologických ochorení a zápalov štítnej žľazy s prejavmi hypertrofie = zväčšenia. U žien znižuje citlivosť estrogénových receptorov, vhodný pri fibrocystickom ochorení prsníka a vaječníkov. Omega-3 mastné kyseliny zároveň pôsobia protizápalovo.

Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Kyselina dokosahexaenová (DHA)

  • Prispieva k normálnemu vývoju zraku dojčiat do 12 mesiacov veku.
  • Príjem z tela matky prispieva k normálnemu vývoju očí plodu v tele matky a dojčiat vyživovaných materským mliekom.
  • Príjem z tela matky prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu v tele matky a dojčiat vyživovaných materským mliekom.
  • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti mozgu
  • Prispieva k udržaniu dobrého zraku
  • Prispieva k udržaniu normálnej hladiny triglyceridov v krvi

Zloženie: Vysoko purifikovaný Omega-3 rybí olej z celých severských tresiek a sardiniek, organicky viazaný jód, lecitín, bez konzervantov.
5ml (4,6g) obsahuje: Omega-3 mastné kyseliny: EPA: 874mg,  DHA: 598mg,  ALA: 368mg, Organicky viazaný jód 150 mcg.

Synergia - spojenie jódu s omega-3 mastnými kyselinami. Poskytuje dvojakú výhodu, zabezpečuje vysoko vstrebateľnú a biologicky využiteľnú formu jódu a zároveň dodáva telu esenciálne omega-3 mastné kyseliny. Synergia dvoch esenciálnych výživových zložiek originálneho prípravku zabezpečuje vzájomnú podporu účinkov a tým zlepšenie účinnosti pri viacerých ochoreniach. Jód je nevyhnutný pre funkčnosť štítnej žľazy, je súčasťou molekúl hormónov štítnej žľazy. Jód je stopový prvok a tvorí približne 60 % objemu hormónov štítnej žľazy. Tieto sú pre vývoj a život organizmu nepostrádateľné. Pri jeho nedostatku štítna žľaza nedokáže produkovať dostatočné množstvo hormónov (tyroxín a tyroníny), dôsledkom čoho dôjde k nepriaznivým zmenám v celom organizme. Štítna žľaza sa zväčší a vzniká hrvoľ - struma. S deficitom jódu v organizme súvisia často aj poruchy sústredenia, spomalené reflexy, suchá koža, zápcha a pocit chladu v končatinách. Sú to príznaky, s ktorými mnohí z nás lekára väčšinou ani nenavštívia. U žien je nedostatok jódu jednou z príčin porúch menštruačného cyklu a problémov s tehotenstvom. U mužov zasa príčinou porúch plodnosti.   Jód významne znižuje riziko rakoviny. Navodzuje apoptózu- programovaný zánik bunky. Kontroluje signálne mechanizmy buniek sprostredkované rastovými faktormi. Protirakovinové účinky jódu sa pokladajú za jeho najvýznamnejšiu funkciu. Jód je dôležitým antioxidantom. 20% celkového obsahu jódu  sa nachádza v koži, najmä v potných žľazách. Nedostatok jódu spôsobuje suchú kožu so zníženou schopnosťou tvorby potu. Jód sa sústreďuje tiež v slinných žľazách, kde sa zúčastňuje tvorby slín. Jód sa koncentruje v tkanivách prsnej žľazy, kde pôsobí desenzitizačne na estrogénové receptory, čím dostáva pod kontrolu nadmerné delenie buniek a pôsobí preventívne proti fibrocystickému ochoreniu prsníka a chráni pred vznikom rakoviny prsníka.

Užívanie : Dospelí 1 čajovú lyžičku  denne s jedlom v rámci prevencie, pri ochoreniach polievkovú lyžicu denne.

UPOZORNENIE: Doplnok výživy, nie je určený deťom a tehotným ženám.

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem270ml
Krajina pôvoduIsland
Skladovaniepo otvorení v chladničke

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili

Súvisiace články na blogu