Rybí olej, príchuť citrón

rybi-olej-lemon

Pharm. Jozef Zima

4223

Rybí tuk z arktickej tresky s citrónovou príchuťou celý popis produktu

Cena s DPH10,92 €

Pridať do zoznamu želaní

Zakúpením tohoto produktu získate 10 vernostných bodov. Za obsah košíka získate spolu 10 bodov , ktorými si na celý váš nasledujúci nákup uplatníte zľavu v hodnote 0,30 €.


Celý popis produktu

Popis: RYBÍ OLEJ OMEGA-3 HP natural lemon obsahuje až 40% omega-3 v prirodzenej, ľahko vstrebateľnej  forme. Najvyšší stupeň čistoty HP výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v  Európskom liekopise.  Vysoko čistý olej je vhodný na dlhodobé denné užívanie. Olej je dezodorizovaný - zbavený zápachu po rybách.  

Účinok Omega-3 tukov na zdravie: znižujú riziko srdcových ochorení znižujú krvný tlak pôsobia protizápalovo ( zmierňujú účinky astmy, artritídy, migrény.) pomáhajú pri zelenom očnom zápale a degenerácií žltej škvrny sietnice (starecké starnutie zraku), pri syndróme suchého oka, sú prírodným antidepresívom, redukujú riziko rakoviny, sú základným kameňom našej imunity, veľmi dôležité užívať v tehotenstve a počas dojčenia.

Japonské ženy, ktorých jedálniček je prirodzene bohatý na omega-3 tuky a fytoestrogény ( v sóji)  netrpia tzv. návalmi tepla v období menopauzy. Medzi tukmi je rozdiel - rozdiel, na ktorom závisí naše zdravie. Aj keď mnoho lekárov považuje nasýtené živočíšne tuky za veľké zlo, ešte väčším problémom je nerovnováha medzi tukmi rastlinnými. Moderná, vysoko rafinovaná a spracovaná strava sa spolieha predovšetkým na omega-6 mastné kyseliny. Napríklad, pri výrobe šalátových dresingov, keksov, dobošiek, pečených výrobkov, margarínu a ďalších spracovaných potravinárskych produktov. Tieto tuky, sú síce pre život nevyhnutné (esenciálne), ale pri nadbytočnej konzumácii a nerovnováhe paradoxne spôsobujú riziko zvýšeného výskytu zápalov, srdcových chorôb, rakoviny a iných ochorení. Na rozdiel od omega-6 mastných kyselín pôsobí veľké množstvo esenciálnych olejov v strave úplne opačne, pretože pomáhajú obnoviť rovnováhu medzi tukmi prijímanými v potrave. Môžete navrátiť omega-3 mastné kyseliny do svojej stravy tým, že zvýšite ich konzumáciu. Ako? Jedzte viac viac rýb alebo používajte čistý rybí olej zbavený zápachu, a zaraďte tiež do svojho jedálnička mleté ľanové semiačko. Prvé zmeny, ktoré si pravdepodobne všimnete, bude váš mladistvejší vzhľad, zdravšia pokožka a zmiernenie, alebo vymiznutie bolestí v kĺboch. Hlavne však znížite dlhotrvajúce riziká spojené s vážnymi ochoreniami. Je veľmi rozumné obnoviť rovnováhu v prospech tukov omega-3.  

Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Kyselina dokosahexaenová (DHA)

  • Prispieva k normálnemu vývoju zraku dojčiat do 12 mesiacov veku.
  • Príjem z tela matky prispieva k normálnemu vývoju očí plodu v tele matky a dojčiat vyživovaných materským mliekom.
  • Príjem z tela matky prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu v tele matky a dojčiat vyživovaných materským mliekom.
  • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti mozgu
  • Prispieva k udržaniu dobrého zraku
  • Prispieva k udržaniu normálnej hladiny triglyceridov v krvi

Zloženie: Vysoko purifikovaný Omega-3 rybí olej z celých severských tresiek a sardiniek, prírodná citrónová aróma, bez konzervantov.
5ml (4,6g) obsahuje: Omega-3 mastné kyseliny: EPA: 874mg,  DHA: 598mg,  ALA: 368mg minimálny celkový obsah omega-3: 1840mg

Dávkovanie: Dospelí preventívne: 1 čajovú lyžičku denne spolu s jedlom pri ochorení : 1 polievkovú lyžicu denne spolu s jedlom. Deti od 3 rokov : 1/2 kávovej lyžičky denne spolu s jedlom. Deti od 6 rokov : 1 čajovú lyžičku denne spolu s jedlom. 

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem270ml
Skladovaniepo otvorení v chladničke
Krajina pôvoduIsland

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili