Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Cédrový olej BIO 250ml

100% za studena lisovaný bio rastlinný olej

Čítať ďalej
25,98 € (s DPH)
*
Kód:
2608
Výrobca:
Štítky:
Obľúbené0
Pridať do želaní
dostupnosť 1-3 dni
Popis

Cédrový olej BIO 100% za studena lisovaný  

Zber a výroba Pravá sila cédrového oleja sa prejaví, pokiaľ je olej získavaný správnym spôsobom. Šišky netreba zrážať násilím. Zbierajú sa len zrelé šišky, spadnuté vetrom.  Orech získaný po olúpaní je potreba vylisovať najneskôr do 3 mesiacov. Pri vymačkaní netreba dopustiť, aby sa jadra dotýkali kovu. Taktiež olej sa vôbec nemá dotknúť kovu.  

Zloženie. Liečivá schopnosť kvalitného cédrového oleja nemá v prírode analógiu. Je koncentrátom vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších látok potrebných pre život. Napríklad obsahuje viac jódu ako výrobky z rybieho tuku, obsahuje viac horčíku ako iné dosial známe prírodné produkty. Zastúpených je 19 aminokyselín, komplex vitamínov skupiny B, vitamíny A, D, obsah vitamínu E je päťnásobný oproti olivovému oleju. 

Spôsoby použitia. Vysoká účinnosť je pri užívaní 1 polievkovej lyžice cédrového oleja denne pri východe slnka. Môže sa užívať tiež v priebehu dňa, nie v noci. 1 čajovú lyžičku 30 – 60 minút pred jedlom, 2 krát až 3x denne, užívať v dĺžke 40 až 60 dní. Potom urobiť prestávku. S prehĺtaním neponáhľajte, nechajte olej v ústach rozplynúť. Olej má príjemnú orieškovú chuť, môžeme ho pridávať do šalátov. Lyžička nesmie byť kovová. Účinok. Olej zo sibírskeho cédru v minulosti nazývali liekom na 100 chorôb. Jeho liečebnú silu uznáva nielen ľudová, ale tiež oficiálna medicína. Má schopnosť zbavovať organizmus nečistôt, rozpúšťa a odvádza z tela usadené ťažké kovy a soli. Jeho vlastností je, že zvyšuje fyzickú i duševnú kondíciu. Vďaka svojmu výnimočnému zloženiu napomáha pri regenerácii tkaniva, ukľudňuje podráždený nervový systém, zlepšuje spánok, zlepšuje stav pokožky, ozdravuje komplexne imunitný systém, upravuje zloženie krvi, hladinu cholesterolu , rozširuje cievy, blahodarné pôsobí na zažívací trakt, zvyšuje plodnosť mužov a celkové normalizuje funkciu tela. Cédrový olej podporuje zdravý vývin deti, preto je veľmi prospešný deťom a tehotným ženám. Cédrový olej je prírodní produkt – nevykazuje nežiaduce účinky, je vhodný pre diabetikov.

Cédrový olej je biologicky aktívnou potravinou pre zvláštnu výživu. Celkovo posilňuje organizmus, pôsobí pozitívne na odstránenie syndrómu chronickej únavy, zvyšuje duševnú a telesnú výkonnosť. Cédrový olej získaní z orieškov cédru sibírskeho, lisovaním za studena je jedinečným prírodným produktom, ktorého umelá výroba nie je možná. Pre svoju kvalitu a svoje zloženie získava prívlastok najvzácnejší medzi olejmi. Cédrový olej obsahuje najviac linolovej (do 71,8 %) a linolenovej (do 27,75 %) kyseliny, ktoré vykazujú aktivitu vitamínu F. Vzhľadom na to, že obe kyseliny sa nesyntetizujú v ľudskom tele, je potrebné ich doplňovať vhodnými potravinami obsahujúcimi tieto látky. V prípade ich nedostatočného príjmu často vznikajú respiračne ochorenia a na stenách ciev sa zväčšujú vrstvy cholesterolu. Na deficit týchto látok sú citlivé najmä deti, v ich najútlejšom veku (u kojencov) môžu vznikať dermatitídy.


Terapeutický efekt cédrového oleja poznali ľudoví liečitelia už dávno. Teraz sa  to všetko vlastne len skúma a potvrdzuje. Takže na čo je tento olej dobrý?

  1. Môže pomôcť  pri : vredy žalúdka a dvanástornika, chronická gastritída ( problémy s vyprázdňovaním, hrubé črevo, podporná liečba rakoviny žalúdka a iné...
  2. Schopnosť cédrového oleja regenerovať tkanivá umožňuje obnovenie funkcií prostaty, slizníc žalúdočného a črevného traktu, ústnej dutiny a kože.
  3. Môže pomôcť pri respiračných ochoreniachlaryngitída, bronchitída , chrípka, nachladnutie –  treba užívať vnútorne a natierať aj na hrudník.
  4. Harmonizuje hormonálny systém posilňuje endokrinný systém , upravuje činnosť štítnej žľazy
  5. Môže pomôcť pri poruche nervového systému - poruchy spánku, bolesti hlavy, psychická labilita , depresie
  6. Má posilňujúci a tonizujúci vplyv - posilňuje imunitu, zlepšuje krvotvorbu, a Výrazne odstraňuje únavu !!
  7. Pôsobí priaznivo na kožné ochorenia, ako sú psoriáza ,atopický ekzém a alergické excesy rôznej symptomatológie. Krásne ukľudní a zvláčni pleť a  urýchľuje  jej hojenie. Je vynikajúci aj na popáleniny.
  8. Výrazne pôsobí na zníženie hladiny cholesterolu, ako prevencia artériosklerózy a na úpravu metabolizmu organizmu (je vhodný pre diabetikov).
Čítať ďalej
Detaily produktu
2608

Doplňujúce údaje

Energia
3747kj (896kcal) na 100g
Tuky
99 g na 100g
- z toho nasýtené mastné kyseliny
9g na 100g
Sacharidy
0g na 100g
Bielkoviny
1g na 100g
Skladovanie
po otvorení v chladničke
Krajina pôvodu
Nemecko
Váha/gramáž/objem
250ml
Recenzie
Žiadne komentáre
Niečo pre vás
16 ďalších skvelých produktov v tejto kategórii:

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa