Ajurvédsky čaj TRIPHALA

Ajurvédsky čaj TRIPHALA

6244

Ajurvédska zmes bylín na prípravu čaju celý popis produktu

Cena s DPH4,69 €

Pridať do zoznamu želaní

Zakúpením tohoto produktu získate 4 vernostných bodov. Za obsah košíka získate spolu 4 bodov , ktorými si na celý váš nasledujúci nákup uplatníte zľavu v hodnote 0,12 €.


Celý popis produktu

Ajurvédsky čaj. Tradičná ajurvédska bylinná kombinácia pre detoxikáciu tráviacho ústrojenstva. Glycyrrhiza glabra prispieva k zdravej funkcii črevného traktu. Embilika lekárska prispeiva k prečisteniu a vyprázdňovanie čriev. Terminalia bellirica a Terminalia chebula priaznivo ovplyvňujú žalúdočno-črevnú činnosť. Kurkumovník dlhý napomáha k zníženiu žalúdočnej nevoľnosti a črevnej podráždenosti

Použitie a dávkovanie: Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (ccca 2g) nechajte 3-5minút povariť alebo ho prelejte 250ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať. Denne sa odporúča vypiť 3-4 šálky čaju. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie:  glycyrrhiza glabra, terminalia chebula, terminalia bellirica, emblica officinalis, curcuma longa, cymbopogon citratus, withania somnifera, tinospora cordifolia

Užívanie ajurvédskych čajov: Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k oprimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu po dobu obnovy funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3mesiace v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale čaju. Potom nechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov sa môže striedať v dennom, či týždennom režime pokiaľ ich užívame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaj pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Pokiaľ  čaje používame len ako podporný, či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať bylinky len vyluhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto doporučujeme nepridávať žiadne sladidlá.

Parametre tovaru
Váha/gramáž/objem100g
Skladovaniena suchom mieste do teploty 25C
Krajina pôvoduNepál

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Pridať príspevok

Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
Ostatní zákazníci tiež nakúpili