Mydlové orechy

Mydlové orechy Yellow and Blue

Tierra verde

Prírodný prostriedok využijete na všestranné čistenie v domácnosti celý popis produktu

Cena s DPH22,96 €

Pridať do zoznamu želaní

Zakúpením tohoto produktu získate 22 vernostných bodov. Za obsah košíka získate spolu 22 bodov , ktorými si na celý váš nasledujúci nákup uplatníte zľavu v hodnote 0,66 €.


Celý popis produktu

Popis: Mydlový orech je plod stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý rastie v Nepále a Indii. Ako rastlinný prací prostriedok sa hodí na jemné, avšak dôkladné a šetrnné prabie a čistenie. Prádlo zmäkčuje prírodným spôsobom, takže nepotrebujete používať aviváž. Vyprané prádlo má neutrálnu vôňu, ktorú môžete vylepšiť pridaním éterického oleja. Olej nakvapkajte na sáčok s orechmi pred vložením sáčku do pracieho bubna.

Hlavné výhody prania s mydlovým orechom:

Je šetrnejší k farbám, farebná bielizeň si oveľa dlhšie udrží jasné farby

Ideálny pre pranie jemnej bielizne, ako je vlna, hodváb, a tiež k praniu peria.

Je výbornou alternatívou pre alergikov a osoby trpiace kožnými chorobami.

• Pranie v mydlových orechoch je lacnejšie než pranie s bežnými práškami.

Do odpadových vôd nevypúšťate chemické látky, ktoré tiež prispievajú
k tvorbe a rastu vodných siníc.

• Mydlové orechy sú obnoviteľná surovina, spracovaná v oblasti tretieho
sveta. Ich používaním prispievate ľuďom, najmä miestnym ženám, ktoré orechy
pestujú a pripravujú.

• Veľkou výhodou je aj cena – 1kg mydlových orechov vydrží 4-člennej
rodine při praní 2-3 krát týždenne približne 10 – 12 mesiacov.

Postup pri praní:

Do priloženého vrecúška vložte príslušný počet poliek orechov (viď tabuľka), zaviažte a vložte s bielizňou do bubna práčky. Mydlové orechy majú neutrálnu vôňu, preto je možné bielizeň prevoňať éterickým olejom. V tom prípade pokvapkajte vrecúško pred vložením do práčky niekoľkými kvapkami obľúbeného oleja.

Počet poliek orechov PODS potrebných na 1 pranie

Teplota prania °C

Mäkká voda

Tvrdá voda

30° – 40°

3

4 - 5

60° – 95°

5

6 - 8

Mydlové orechy môžete ešte použiť takto:

Výluh z mydlových orechov má v domácnosti naozaj všestranné použitie. Vyskúšajte na umývanie okien, kúpelne, umývanie podlahy, ručné umývanie riadu a všade tam, kde sa používajú bežné saponáty.

Stačí, ak v 1 litri vody povaríte cca 10 poliek mydlových orechov po dobu 10 – 15 minút. Ak chcete vyskúšať silnejší výluh, dajte menej vody.

• Koncentrát môžete naplniť do prázdnej nádobky od tekutého mydla a používať na ruky aj tvár. Môžete ním tiež nahradiť bežný šampón. Môžete si do mydlového výluhu nakvapkať pár kvapiek obľúbeného éterického oleja.

• Koncentrát môžete ešte zriediť s vodou a používať ako ekologický postrek proti škodcom v záhradke, prípadne proti parazitom na domácich zvieratkách (vtedy dajte pozor, aby sa roztok nedostal do očí).

• Ak zvyknete kupovať zeleninu a ovocie, mydlový výluh môžete použiť na ich opláchnutie, aby ste zbavili zeleninu alebo ovocie väčšiny pesticídov.

• Na plesne odporúčame zmiešať vychladnutý mydlový výluh s octom a potrieť alebo potriekať postihnuté miesta v kúpelni. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom pretrite vlhkou handrou.

• Mydlové orechy sa dajú použiť aj v umývačke riadu. Stačí, ak do vrecúška dáte 4-5 poliek mydlových orechov, vložíte k riadu a zapnete umývačku. Môžete pridať ekologickú regeneračnú soľ a leštidlo.

Parametre tovaru
Skladovaniev suchu
Krajina pôvoduČeská republika
Komentáre Názory a otázky návštevníkov
Odporúčam!!!
30.03.2017

Mydlové orechy som začala používať cca pred mesiacom a určite ich odporúčam. Naozaj operú ako bežný prací prostriedok ale s rozdielom, že prádlo mám mäkšie a hlavne nám nedráždi a nevysušuje pokožku, s čím sme mali u bežných pracích prostriedkoch problém. Používala som aj rôzne ekologické prac.prostriedky, ale orechy mi vyhovujú najviac.

    Pridať príspevok

    Pre pridanie hodnotenia sa musíte prihlásiť.
    Ostatní zákazníci tiež nakúpili

    Súvisiace články na blogu