Mydlové orechy

Mydlové orechy Yellow and Blue

Tierra verde

Prírodný prostriedok využijete na všestranné čistenie v domácnosti celý popis produktu

Cena s DPH11,20 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Mydlové orechy

 

Hlavné výhody prania s mydlovým orechom:

Je šetrnejší k farbám, farebná bielizeň si oveľa dlhšie udrží jasné farby.

Ideálny pre pranie jemnej bielizne, ako je vlna, hodváb, a tiež k praniu peria.

Je výbornou alternatívou pre alergikov a osoby trpiace kožnými chorobami.

• Pranie v mydlových orechoch je lacnejšie než pranie s bežnými práškami.

Do odpadových vôd nevypúšťate chemické látky, ktoré tiež prispievajú
k tvorbe a rastu vodných siníc.

• Mydlové orechy sú obnoviteľná surovina, spracovaná v oblasti tretieho
sveta.
Ich používaním prispievate ľuďom, najmä miestnym ženám, ktoré orechy
pestujú a pripravujú.

• Veľkou výhodou je aj cena – 1kg mydlových orechov vydrží 4-člennej
rodine při praní 2-3 krát týždenne približne 10 – 12 mesiacov.

 

 

 

Postup pri praní:

Do priloženého vrecúška vložte príslušný počet poliek orechov (viď tabuľka), zaviažte a vložte s bielizňou do bubna práčky. Mydlové orechy majú neutrálnu vôňu, preto je možné bielizeň prevoňať éterickým olejom. V tom prípade pokvapkajte vrecúško pred vložením do práčky niekoľkými kvapkami obľúbeného oleja.

Počet poliek orechov PODS potrebných na 1 pranie

Teplota prania °C

Mäkká voda

Tvrdá voda

30° – 40°

3

4 - 5

60° – 95°

5

6 - 8

 

Mydlové orechy môžete ešte použiť takto:

Výluh z mydlových orechov má v domácnosti naozaj všestranné použitie. Vyskúšajte na umývanie okien, kúpelne, umývanie podlahy, ručné umývanie riadu a všade tam, kde sa používajú bežné saponáty.

Stačí, ak v 1 litri vody povaríte cca 10 poliek mydlových orechov po dobu 10 – 15 minút. Ak chcete vyskúšať silnejší výluh, dajte menej vody.

• Koncentrát môžete naplniť do prázdnej nádobky od tekutého mydla a používať na ruky aj tvár. Môžete ním tiež nahradiť bežný šampón. Môžete si do mydlového výluhu nakvapkať pár kvapiek obľúbeného éterického oleja.

• Koncentrát môžete ešte zriediť s vodou a používať ako ekologický postrek proti škodcom v záhradke, prípadne proti parazitom na domácich zvieratkách (vtedy dajte pozor, aby sa roztok nedostal do očí).

• Ak zvyknete kupovať zeleninu a ovocie, mydlový výluh môžete použiť na ich opláchnutie, aby ste zbavili zeleninu alebo ovocie väčšiny pesticídov.

• Na plesne odporúčame zmiešať vychladnutý mydlový výluh s octom a potrieť alebo potriekať postihnuté miesta v kúpelni. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom pretrite vlhkou handrou.

• Mydlové orechy sa dajú použiť aj v umývačke riadu. Stačí, ak do vrecúška dáte 4-5 poliek mydlových orechov, vložíte k riadu a zapnete umývačku. Môžete pridať ekologickú regeneračnú soľ a leštidlo.

 

Mydlový orech je plod stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý rastie v Nepále a Indii. Ako rastlinný prací prostriedok sa hodí na jemné, avšak dôkladné a šetrnné prabie a čistenie. Prádlo zmäkčuje prírodným spôsobom, takže nepotrebujete používať aviváž. Vyprané prádlo má neutrálnu vôňu, ktorú môžete vylepšiť pridaním éterického oleja. Olej nakvapkajte na sáčok s orechmi pred vložením sáčku do pracieho bubna.

Parametre tovaru
Krajina pôvoduČeská republika
Skladovaniev suchu
Komentáre Názory a otázky návštevníkov
Odporúčam!!!
30.03.2017

Mydlové orechy som začala používať cca pred mesiacom a určite ich odporúčam. Naozaj operú ako bežný prací prostriedok ale s rozdielom, že prádlo mám mäkšie a hlavne nám nedráždi a nevysušuje pokožku, s čím sme mali u bežných pracích prostriedkoch problém. Používala som aj rôzne ekologické prac.prostriedky, ale orechy mi vyhovujú najviac.

    Pridať príspevok
    Ostatní zákazníci tiež nakúpili

    Súvisiace články na blogu