Výhodný balíček na klíčenie

vyhodny-balicek-na-klicenie

Babičkina záhrada

5117

Pre úspešný štart domáceho nakličovania. Keramická nakličovacia miska a skúšobné balíčky semienok za výhodnú cenu celý popis produktu

Cena s DPH12,00 €

Pridať do zoznamu želaní

Celý popis produktu

Popis:  Výhodný balíček na klíčenie obsahuje:

Nakličovacia miska keramická: hlinená nakličovacia súprava vytvárajúca prirodzené prostredie pre naklíčenie semienok. Umožňuje pohodlné a rýchle nakličovanie. Marianna pozostáva zo štyroch poschodí, ktoré sú položené na seba, takže sa dajú ľahko rozobrať. Semienka sa vkladajú do stredných dvoch misiek, ktoré sú neglazúrované a dierkované, čo umožňuje semienka ľahko opláchnuť vodou a hlinené steny udržiavajú vlhkosť. Misky so semienkami stačí opláchnuť ráno a večer. Najspodnejšia miska je glazúrovaná, aby zadržala vodu, ktorá kvapká po opláchnutí semienok zo stredných misiek. Najvrchnejšia časť je glazúrovaný poklop, ktorý ochraňuje pred vyparením vody a zabezpečuje optimálne zátišie, čím semienka pri klíčení zosilnia ťahajúc sa za svetlom v štrbinkách. K nakličovacej súprave je priložený základný návod na nakličovanie jednotlivých druhov semienok, obilnín a strukovín, doba namáčania a nakličovania. Miska je vyrobená na Slovensku, ľudové ornamenty na glazúrovaných častiach sú jedinečné, ručne maľované, každá je iná.  

Balenie ďalej obsahuje: 2 balíčky korenín na nakličovanie (alfala, klíčivý mix)

Návod na nakličovanie: Semienka 6-8 hodín namáčajte v čistom nakličovadle, potom nechajte 2 dni v tme, potom 2-4 dni na svetle. Pravidelne viackrát (2-3) denne poriadne prepláchnite čistou vodou. Klíčky nevystavujte vysokým teplotám (najlepšie 20°C), prílišnému vlhku a priamemu slnku.

Tip: Výhonky by sa mali čo možno najskôr skonzumovať, alebo prechovávať najviac 2-3 dni v chladničke, inak zhorknú.

Upozornenie: Fotografia je ilustračná

Produkt nemá zatiaľ žiadne hodnotenie.
Napíšte Váš názor na produkt ako prvý!

Pridať príspevok
Ostatní zákazníci tiež nakúpili

Súvisiace články na blogu