Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Kto sme, tím Babičkina záhrada

Kto sme a ako to celé začalo?

Myšlienka na založenie stránky "babičkina záhrada" na Facebooku prišla u p. Latečkovej v jeden deň, sčista-jasna, asi niekde zhora. Napriek tomu, že nič podobné neplánovala (nakoľko dlhodobo prežívala spokojné, naplnené obdobie), mala odrazu pocit, že má odovzdať to, čo vie, naučiť sa zároveň niečo nové a spojiť ľudí, ktorí hľadajú a cítia to isté.

Predpokladala, že pôjde viac-menej o jej vlastné zápisky o bylinkách a babských receptoch, keďže veľa ľudí s podobným zmýšľaním v tej dobe okolo seba nemala.

Záujem ľudí a pribúdanie stále nových priateľov ju príjemne prekvapil a naplno začal fungovať zákon príťažlivosti - zrazu sa ľudia hľadajúci alternatívu, silu prírody a ekozmýšlanie doslova vyskytovali na každom metri štvorcovom a kam sa pohla, tam spoznávala skvelých ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť život, odišli z mesta, zakladali farmy, chránili prírodu, vyrábali domáce výrobky a stávali sa sebestačnými a nezávislými od systému.

Postupne ju niektorí priatelia požiadali, aby ich výrobky skúsila ponúknuť podobne zmýšľajúcim ľuďom na Babičkinej záhrade. Pribúdali ďalší výrobcovia, ktorí ju našli práve vďaka "babičkinej záhrade".

Keďže informácií bolo stále viac a prehľadnosti na Facebooku stále menej, začala rozmýšľať aj nad webovou stránkou s e-shopom. Správny okamih prišiel v roku 2012 a po rokoch aktívnej a usilovnej práce sa p. Latečková rozhodla:

Ďakujem, odchádzam

...A keďže dušu dlhodobo klamať nedokážeme a čas je vzácny, rovnako ako sila urobiť správne,  hoci ťažké rozhodnutie, rozhodla som sa  s vami z pozície majiteľky eshopu www.babickinazahrada.sk rozlúčiť a predať žezlo človeku, ktorý nadviaže na to, čo som vytvorila a úspešne bude posúvať Babičkinu záhradu ďalej. 

Verím, že som spomedzi záujemcov vybrala toho najsprávnejšieho, ktorý sa o vás bude starať ako o vlastných :) Nechávam vás tiež v starostlivosti dobrých rúk mojich skvelých zamestnankýň v eshope, ktoré sa budú o vás starať tak dobre ako doteraz.

Ďakujem za priazeň a buďte zdraví  :) 

Miriam

Vážení a milí priatelia, sme tu spolu s vami už od roku 2012.

Cíťte sa v e-shope Babičkinej Záhrady príjemne, otvorte sa novým veciam a naučte sa využívať dary prírody vo svoj prospech a na to, na čo sú určené.

V skvelej myšlienke konceptu Babičkina Záhrada pokračujeme ďalej, pripájame sa s novými výzvami a kladieme si nové ciele.
Tiež ponuku e-shopu naďalej prispôsobujeme a rozširujeme podľa vašich aktuálnych potrieb a chceme ponúknuť len to, čo sami používame a sme tým nadšení. Takmer všetky produkty sú vyrobené na Slovensku, prípadne v Čechách.
Darčeky sú prevažne ručne robené a z prírodných materiálov.

História e-shopu BabičkinaZáhrada.sk:

Naše aktivity:

KTO TVORÍ NÁŠ TÍM?

DOMINIKA

"Som vyštudovaná marketérka, ktorá sa na svet snaží pozerať s úsmevom. Mojou životnou láskou sú zvieratá. O pravidelný ranný budíček a aktivitu sa mi starajú dva psíky s energiou hodnou i toho najlepšieho maratónca.

Zdravotné problémy v mojej rodine ma donútili poobzerať sa po inom, alternatívnom spôsobe života a stravovania, za čo som dnes naozaj vďačná.

Najlepšie sa odreagujem pri tvorbe bižutérie, dekorácií a domácej kozmetiky. Mojím ďalším životným cieľom je naučiť sa šiť, pretože kreatívna tvorba a móda, to je moje."

 

NIKOLETA

 

"Som moderátorkou v Rádiu One Rock a v TV Central. Žurnalistike sa venujem už takmer dve desaťročia. Okrem nej som bežecký nadšenec, zlákala ma joga, milujem cestovanie, pozvanie do Španielska nikdy neodmietnem, baví ma rocková muzika a vypekanie zdravých dobrôt pre môjho adoptovaného bígla Denisa (a nielen preňho). Napriek tomu, že som nebola na súťaži krásy, želám si svetový mier. Snažím sa oň aj tým, že preferujem dobrú náladu, úsmev, pozitívne myslenie a prejavujem náklonnosť k všetkému živému. Z toho zrejme vyplynula moja záľuba v hľadaní alternatív k tradičným súčastiam nášho života."

 

 

RICHARD

"Zdravím! Volám sa Rišo, mám 23 rokov a bývam v Bratislave. Na výšku chodím do Trnavy, som tretiak a študujem marketingovú komunikáciu. Som prevažne spoločenský sangvinik, ktorému sa pusa nikdy nezavrie a svojou veľmi veľmi veľmi rýchlou rečou zvyčajne masakruje uši všetkým v okolí. Zaujímam sa o marketing, prevažne online, avšak taktiež sa zaujímam o biológiu, najmä fyziológiu ľudského tela. Táto zvláštna kombinácia zo mňa robí humanitno-prírodovedného devianta, ktorý sa dlho nevedel rozhodnúť, čo má ísť študovať, a tak aj nejaký ten odbor promiskuitne vystriedal. Vzhľadom na to, že jedným z mojich hlavných životných cieľov je byť zdravý ako repa alebo aspoň karfiol, veľmi sa zaujímam o výživu, pohyb a všetky súčasti zdravia, ktoré k tomu patria. Taktiež si rád oddýchnem a občas vypadnem z tohto nehostinného sveta pri nejakej fantasy, sci-fi, contemporary knihe alebo sa snažím namotivovať svoje mladé kosti nejakou motivačnou tématikou. Chodím rád do prírody, no ako správny chlap nepohrdnem aj dobrým rezňom na prírodno. :)"

 

ZUZANA

"Patrím medzi ľudí, ktorí radi objavujú nové veci. Baví ma študovať cudzie jazyky, momentálne je to španielčina a v pláne mám začať s ruštinou. Rada aktívne športujem, najmä bike, tenis, ale aj cvičenie s vlastnou váhou, jóga a v zime zbožňujem lyžovanie a korčuľovanie. Vo voľnom čase si prečítam knihu, zaujímam sa najmä o duchovnú literatúru (srdcovka je Osho), úplne som prepadla kresleniu mandál, ktoré mi pomáha rozvíjať tvorivú stránku môjho ja.  Rada sa obklopujem milými a pozitívne naladenými ľuďmi a svoj deň si neviem predstaviť bez dobrej kávy a úsmevu.

 

ZUZANA

"Volám sa Zuzana. O chvíľu budem na svete už štvrťstoročie, a celkom sa mi tu začína páčiť. :-)  Od skončenia strednej školy pracujem ako čašníčka na výletnej lodi v Holandsku, kde sa snažím spríjemniť a čo najviac uľahčiť pobyt ľuďom staršej vekovej kategórie - naším pasažierom. Práve tí mi pomáhajú pozerať sa na život z trochu iného pohľadu, ako sme zvyknutí. Každú jednu voľnú chvíľu venujem čítaniu a zhromažďovaniu informácií o tom, ako vlastne my, ľudia fungujeme. Ako medzi sebou komunikujeme, aký je náš zmysel života, a čo je tým najprirodzenejším údelom každej ľudskej bytosti. Snažím sa ľudí pozorovať či už ako tichý poslucháč alebo ako niekto, kto kladie tie "otravné a nepríjemné" otázky, aký je tvoj názor na život. :-)

Tak isto ma zaujíma, ako funguje ľudské telo, čo mu najviac prospieva, aká strava, aké cvičenie a čo je pre nás najprirodzenejšie. Najväčšou inšpiráciou sú mi naši predkovia.

A keď ma nenájdete ako čítam, tak rada tvorím v kuchyni. Najradšej vytváram sladké zdravé koláčiky, ktoré sa snažím modifikovať podľa sezónnych a lokálnych surovín. Podľahla som už aj kváskovaniu.

Ďalším mojím hobby je cvičenie jógy. Snažím sa cvičiť denne, pretože ako som v jednej knihe čítala, ak je neohybné telo je istým spôsobom neohybná aj duša. :-)

Ako vnútri - tak aj vonku."

 

EVIČKA

"Čo o mne dodať? Nuž deň bez aspoň kúsočka prečítanej knihy nie je dokonalý :) Deň bez dobrého čajíku si asi tiež neviem predstaviť. Som nezmar síce, mám energie na rozdávanie, samozrejme niekedy aj mne "svieti"signál, aby som doplnila palivo. Na to mi pomôže prechádzka čo najďalej od ľudí a hluku mesta...príroda je pre mňa od detstva nesmierne dôležitá. Ak aj nejdem na prechádzku, na bicykel sadám každý deň za akéhokoľvek počasia a to nepreháňam, pretože sa tak dopravujem do 5 km vzdialenej práce. Ale naučilo ma to sebadisciplíne, prijatiu okolností, ktoré nemám v sile zmeniť ( vetru a dažďu sa ozaj rozkázať nedá :D ) a samozrejme skvelá kondička je neoceniteľný bonus :) Ale nesmiem zabudnúť na meditáciu, ktorá mi doslova zmenila život od základu...hudba je liek na ubolenú dušu, pre mňa teda na milión percent áno. Myslím, že toto je podstata môjho sveta :)"

 

MICHAELA

"Vyštudovala som Agrárny obchod a marketing na SPU v Nitre. Už počas vysokej školy som poctivo sledovala krajinu pôvodu produktov, ktoré som konzumovala a používala a uprednostňovala som naše domáce slovenské výrobky. Táto "záľuba" ma ovplyvnila natoľko, že som sa rozhodla pre prevádzku stránky zameranej na podporu a propagáciu našich slovenských producentov. Uprednostňujem racionálne stravovanie, mám rada pohyb, prírodu, čítanie kníh, s obľubou sa venujem domácemu miláčikovi."

MAJKA

"Cez deň trojmama na plný úväzok, po víkendoch fotografka, po nociach blogerka. Vyštudovaná biologička s umeleckou dušou. A to všetko v jednej osobe :-) Milujem knihy, leto a kávičku v dobrej spoločnosti. Milujem pestovať si vlastnú zeleninu a vyrábať všetko čo sa dá - od domáceho chlebíka, cez šité hračky až po domácu kozmetiku. Skúšam, experimentujem, užívam si proces. Recepty radšej píšem, než dodržiavam. Aj keď je život všelijaký, neprestávam snívať a dúfať v lepšie časy :-)"

MIŠKA


"Žena, matka, priateľka, certifikovaná lektorka tvárovej gymnastiky, vizážistka, podporovateľka prirodzenej ženskej krásy, blogerka a už nebudem ani pokračovať :) Od svojich 18tich rokov sa akosi stále „vyskytujem“ v médiách a baví ma to. Vždy sa veľa nového dozviem a naučím, a hlavne to môžem posúvať ďalej a inšpirovať ľudí vôkol či už to bolo v rádiu Expres, v STV alebo v TV Markíza. Nikdy to však nebol bulvár či politika, ale  témy v oblasti kultúry, filmovania ťažkých životných ľudských príbehov, zdravia, rôznych spôsobov alternatívnej liečby, ktorých spoločným menovateľom bola a je ľudskosť, láska, nádej, zdravie, sebapoznanie a osobnostný rozvoj.

Milujem leto, jahody, čerstvé bylinky, chuť oregana, éterické oleje ktoré sú roky súčasťou mojej domácej lekárničky, milujem ticho kedy najhlasnejšie počujem samú seba J kedy prichádzam na tie najlepšie odpovede a často tvorím. Milujem len tak sedieť so šálkou dobrého čaju a pozerať von oblokom, milujem písanie, hudbu, tanec a smiech, aby sa to tu na zemi dalo žiť a prežiť. Milujem všetko krásne, dobré, láskavé a pravdivé, pretože vďaka tomu sa cítim vďačne v akejkoľvek situácii. A nech sa deje čokoľvek cítim, že všetko má pre každého jedného z nás vyšší zmysel presahujúci často ľudské vnímanie či chápanie. Aaaa som Port de Brass pozitiv ♥"

PATRÍCIA

"Som vyštudovaná reštaurátorka kníh, tvorivá duša, neposedná a ukecaná milovníčka histórie a umenia. Obklopujem sa knihami, obrazmi a farebnými vecami. Milujem jedlo, handmade darčeky, pásiky, temperamentné krajiny, fotenie a ranné slnko v kuchyni. Odkedy som mama, snažím sa vnímať život viac cez maličkosti a užiť si každý deň. Zaujímam sa viac o zdravú stravu a využitie byliniek v každodennom živote. Najviac si oddýchnem pri pečení a písaní. Blogovanie ma fascinuje od strednej školy a rada sledujem inšpiratívnych ľudí, ktorí ma vždy usvedčia v tom, že za svojím snom sa oplatí ísť"

BEA

bloger

Pracujem ako redaktorka v mesačníku o knihách, takže ak ma stretnete, zaručene vždy nejakú pri sebe mám. Vďaka literatúre môžem navštíviť množstvo svetov. Rada sa túlam, zbieram bylinky, chodím po horách. Zaujímam sa o prírodné staviteľstvo a mojou vášňou je oprava staručkého hlineného domčeka pomocou prírodných materiálov. Absolvovala som kurz hlinených omietok. Najlepšie sa cítim v zapatlaných montérkach a v mojej (možno raz permakultúrnej) záhrade.

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa