Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Ženšen kórejský, koreň (červený)

Publikované 2022-04-08 Napísal 85
Obľúbené0

Ženšen sa používa ako stimulátor energie na celkové posilnenie organizmu, pri únavových stavoch, pri syndróme vyhorenia alebo pri rekonvalescencii po chorobe. Podporuje fyzickú aj duševnú výkonnosť. Je to výrazný adaptogén a imunostimulátor.

Ženšen kórejský červený

ŽENŠEN kórejský červený s CORDYCEPSOM / ŽENŠEN kórejský červený s REISHI

Vyvážená kombinácia kvalitného kórejského ženšenu a dvoch vitálnych húb REISHI a CORDYCEPSU je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny na podporu vitality a obranyschopnosti.

Ženšen sa používa ako stimulátor energie na celkové posilnenie organizmu, pri únavových stavoch, pri syndróme vyhorenia alebo pri rekonvalescencii po chorobe. Podporuje fyzickú aj duševnú výkonnosť. Je to výrazný adaptogén a imunostimulátor.

.

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa Ženšen používa

Najprirodzenejšie tonikum pre súčasného človeka, žijúceho stresovým a hektickým štýlom života
Stimulácia duševnej činnosti u duševne pracujúcich či študentov (nespavosť, búšenie srdca, zábudlivosť, nepokoj, úzkosť, depresia...)
Impotencia a sterilita ako mužov, tak žien
Vysoký krvný tlak (Hypertenzia), obezita, zvýšený cholesterol a tuky v krvi
Cukrovka (Diabetes mellitus)
Chronický únavový syndróm (CFS), roztrúsená skleróza (Sclerosis multiplex)
Autoimúnne choroby (autoimúnny zápal štítnej žľazy - Hashimotova tyreoiditis, Sjoegrenov syndróm, lupus, sklerodermia, reumatoidná artritída, purpura...)
Ekzémy a alergie, astma, lupienka, pemphigus...
Posilnenie zraku pri očných chorobách (krátkozrakosť, ďalekozrakosť, šedý zákal, zelený zákal, makulárna degenerácia, šeroslepota...)
Pokles maternice či výhrez konečníka (Prolaps uteri, Prolaps recti)
Celkové posilnenie organizmu - nielen v starobe (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba), ale aj pri regenerácii a rekonvalescencii po chorobách, po operáciách, po náhlych cievnych príhodách, po pôrodoch, po športe, pri častej chorobnosti, oslabenej imunite
Zlepšenie športového výkonu a optimálne zvládnutie fyzickej záťaže (svetová antidopingová agentúra (WADA) klasifikuje ženšen ako povolený doping pre športovcov)
Stavy pri a po chemoterapii a rádioterapii pri závažných chorobách (rakovina, leukémia...)
Potláča chuť na sladké, rovnako ako jednostrannosť či vyberavosť v jedle

.

Vyvážená kombinácia kvalitného kórejského červeného ženšenu a dvoch vitálnych húb reishi a cordycepsu je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny na podporu vitality a obranyschopnosti.

Je použitá najvyššia možná kvalita ženšenového extraktu, ktorý je vyrobený zo 100% fermentovaného extraktu kórejského červeného ženšenu a dosahuje koncentráciu saponínov (100% fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg/g az toho Rg1, Rb1 a Rg3 g – 150 mg).

Reishi a Cordyceps sú použité v koncentrácii 50% polysacharidov s garantovaným množstvom beta glukánov. Vďaka tejto kombinácii vysoko koncentrovaných látok sa jedná o výnimočný produkt na posilnenie vitality a imunitného systému.

Kombináciu Ženšen s Cordycepsom (červená fľaštička) odporúčame užívať 1 kapsulu ráno a Ženšen s Reishi (modrá fľaštička) odporúčame užívať 1 kapsulu popoludní. Dodržujte pravidlo 5 dní užívať, 2 dni pauza.

.

Ženšen podľa čínskej medicíny posilňuje Yuan Qi, čo je v preklade pôvodná energia, a jedná sa o koreň všetkej energie v našom organizme. V klasickej literatúre býva označovaný ako „koreň života“.

V čínskej medicíne sa vitalizačné a imunitu stimulujúce účinky ženšenu využívajú už po tisíce rokov. Prekladá sa ako ľudský koreň alebo sila zeme v podobe človeka. V dnešnej dobe sa Ženšen používa ako stimulátor energie pri únavových stavoch, pri stavoch vyčerpania, pri syndróme vyhorenia alebo pri rekonvalescencii po chorobe. Podporuje fyzickú aj duševnú výkonnosť. Je to výrazný adaptogén a imunostimulant.

Ženšen pravý obsahuje celú paletu účinných látok. Medzi farmakologicky podstatné zložky patria najmä saponíny, antioxidanty, polysacharidy a peptidy. Výskum obsahových látok sa začal už v roku 1854, kedy bol zo ženšenu izolovaný prvý glykozid a pomenovaný panaquilon. V roku 1906 bol potom izolovaný prvý saponín, panaxín.

Od tejto doby bolo už zo ženšenu izolovaných viac ako 70 rôznych saponínov. Tie bývajú hromadne označované ako ginsenoidy, prípadne panaxosidy. Zo zásadných antioxidantov sa v ženšene nachádzajú najmä maltol, kyselina salicylová a kyselina vanilová.
Z koreňa ženšenu pravého bol izolovaný kyslý polysacharid ginsan, u ktorého bol ai preukázaný výrazný stimulujúci vplyv na imunitný systém.

.

Užívanie Ženšen s Cordycepsom ráno a Ženšen s Reishi večer

Toto odporúčanie vychádza z teórie čínskej medicíny, ktorá hovorí, že Cordyceps podporuje Yang (zahrieva), a preto je lepšie ho užívať ráno, a Reishi podporuje viac Yin (vyživuje či ľahko ochladzuje), a preto je vhodnejšie ju užívať popoludní alebo v podvečer.

Harmónia yin a yang

Čínska medicína opisuje yin a yang ako dva protikladné princípy, ktoré tvoria náš svet. V prírode sú neustále v krehkej rovnováhe. Rovnako tak aj v našom tele. Ak chceme byť zdraví, treba oba princípy udržiavať v rovnováhe.

Kórejský ženšen pravý červený je zo všetkých druhov ženšenu najúčinnejší, a to vďaka obsahu 34 druhov účinných látok saponínov. Podporuje vitalitu a prirodzenú obranyschopnosť. Harmonizuje duševný stav a podporuje výkon.

Používame najvyššiu možnú kvalitu ženšenového prášku, ktorý je vyrobený zo 100% fermentovaného extraktu kórejského červeného ženšenu a dosahuje vysokú koncentráciu saponínov (100% fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg/g az toho Rg1, Rb1 a Rg3 g – 150 mg). Ženšen je taký stred, ktorý posilňuje Yuan Qi, čo je naša pôvodná energia – koreň nášho života a vitality.

.

Cordyceps je vitálna huba, ktorá posilňuje obličkovú esenciu a obličkový yang. Preto sa používa na doplnenie fyzických i duševných síl a vitality. Používame jedinečný extrakt z húsenice červenej s obsahom minimálne 50 % polysacharidov (min. 20 % β - 1,3/1,6 D-glukánu, min. 20 % D-manitolu). Keďže viac posilňuje našu yangovú časť, odporúča sa užívať ho dopoludnia.

Reishi je vitálna huba, ktorá posilňuje prirodzenú obranyschopnosť. Vďaka tropizmu k srdcu podporuje kardiovaskulárny systém a harmonizuje psychiku. Používame výnimočný extrakt z lesklokôrky lesklej s minimálnym obsahom 50 % polysacharidov (min. 20 % β - 1,3/1,6 D-glukánu). Keďže Reishi posilňuje našu yinovú časť, odporúča sa užívať ju podvečer.

.

Ženšen kórejský červený extrakt Objednať

.

Obsah balenia Ženšen s Cordyceps a Ženšen s Reishi

2 dózy po 90 kapsulách

Ženšen + Cordyceps 90 kapsúl á 500mg extraktu - v rastlinných kapsuliach (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)

Ženšen + Reishi 90 kapsúl á 500mg extraktu - v rastlinných kapsuliach (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)

Hmotnosť balenia netto: 2x 53 g

.

Zloženie v 1 kapsule

Ženšen + Cordyceps

kórejský ženšen pravý červený (Panax ginseng), 100% fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg/g az toho Rg1, Rb1 a Rg3 celkom 15,4 mg/g – 150 mg

húsenica červená (Cordyceps militaris), extrakt z mycélia a plodnice min. 50% polysacharidov, min. 20% β - 1,3/1,6 D-glukánu, min. 20% D-manitolu – 250 mg

sladkého drievka uralská (Glycyrrhiza uralensis), extrakt 5:1 z koreňa – 50 mg

acerola (Malpighia glabra), extrakt z plodu 25% vitamínu C - 50mg

Ženšen + Reishi

kórejský ženšen pravý červený (Panax ginseng), 100% fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg/g az toho Rg1, Rb1 a Rg3 celkom 15,4 mg/g – 150 mg

lesklokôrovka lesklá (Ganoderma lucidum), extrakt z plodnice min. 50% polysacharidov, min. 20% β - 1,3/1,6 D-glukánu – 250 mg

sladkého drievka uralská (Glycyrrhiza uralensis), extrakt 5:1 z koreňa – 50 mg

acerola (Malpighia glabra), extrakt z plodu 25% vitamínu C - 50mg

.

Dávkovanie Ženšen kórejský červený

bežná dávka: 2x denne 1 kapsula denne
ráno užívajte kombináciu Ženšen + Cordyceps – 1 kapsulu
večer užívajte kombináciu Ženšen + Reishi – 1 kapsulu
odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
kapsuly užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapíjajte vodu alebo slabým zeleným čajom

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade:

Akútnych infekčných ochoreniach s horúčkou (napr. bakteriálna angína či bakteriálny zápal pľúc a pod.)

.

Z hľadiska západnej medicíny – má ženšen mnohostranné a široké spektrum použitia ako v prevencii zdravia, tak aj pri chorobách a nie je snáď oblasť, kde by sa nedal s úspechom použiť – pokrýva totiž najdôležitejšie problémy dnešného životného štýlu.

Ženšen obsahuje zmes unikátnych, silne účinných saponínov, ktoré dohromady tvoria okolo 50 ginsenoidov alebo panaxosidov, ktoré sa radia medzi tzv. adaptogény. To sú prírodné látky, ktoré zlepšujú schopnosť prekonať stresujúce podmienky – pomáhajú pri liečení chorôb, zlepšujú schopnosť prekonať únavu, zlepšujú pamäť, koncentráciu, vôľu a vytrvalosť, zvyšujú odolnosť proti infekcii a nádorom, tlmia autoimunitné reakcie (alergie, ekzémy, diabetes, lupus). ..), urýchľujú hojenie a regeneráciu, spomaľujú starnutie a degeneratívne pochody, posilňujú metabolizmus tráviacej, nervovej, cievnej a pohlavnej sústavy a nemajú žiadne vedľajšie účinky, pretože ich účinky sa vyvažujú spolu tak, že majú celkovo stabilizačný čiže adaptogénny vplyv na ľudskú fyziológiu.

.

Pôsobenie Ženšen podľa tradičnej čínskej medicíny

Silno dopĺňa nedostatočnú prvopočiatočnú primárnu (vrodenú) esenciu a energiu čchi obličiek SHEN YUAN QI XU
Posilňuje energiu čchi sleziny a pľúc PI/FEI QI XU
Posilňuje nedostatočný jin YIN XU (posilňuje telesné tekutiny JIN YE) a utišuje smäd
Upokojuje ducha SHEN z nedostatku energie čchi a krvi QI/XUE XU a navyšuje intelekt
Odstraňuje stagnáciu pečeňovej energie čchi GAN QI ZHI, vyrovnáva pečeň GAN a sťahuje vzostup pečeňového jang GAN YANG SHI, vylučuje vietor pečene GAN FENG, prejasňuje zrak a utišuje svrbenie

Štítok: ženšen
Niečo pre vás
Odporúčané články

Liečivé medicinálne huby

NapísalMichal 211 2022-02-28
Obľúbené
Liečivé huby sa používajú tisíce rokov v kultúrach po celom svete, najmä v ázijských krajinách. Viac ako stovka...
Čítať ďalej

Liečivé huby - najčastejšie otázky

NapísalMichal 196 2022-02-27
Obľúbené
Chcete vedieť prečo a ako užívať liečivé huby? Nájdite pre seba odpovede na opodstatnenosť, nasadenie, liečbu a...
Čítať ďalej

Liečivé huby - prečo ich užívať?

NapísalMichal 172 2022-02-26
Obľúbené
Liečivé huby sú v dnešnej dobe najpopulárnejšie prostriedky na zlepšenie zdravia, posilnenie imunity a prevenciu pred...
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa