Zažite voňavý dotyk prírody na vlastnej koži!

Pulibkované: 07.11.2017 09:52:56
Kategórie: Produkty o ktorých by ste mali vedieť viac

Zažite voňavý dotyk prírody na vlastnej koži!

Vôňa. Spája sa s maminou kuchyňou, aj prechádzkou v prírode počas letného dňa.

A dotyk? Pripomína pohladenie otca po vlasoch, či fyzickú blízkosť milovanej osoby.

Čuch a hmat. Dva silné zmysly, ktoré spája aromaterapeutická masáž a starostlivosť o pokožku tela.

 

Odpradávna človeka v jeho prirodzenom prostredí obklopovali vône – lesa, lúky, kvetov, dažďa...

Každé miesto, každá časť dňa, každé ročné obdobie mali svoju špecifickú arómu. Menili sa v súlade s prírodou a človek bol ich neoddeliteľnou súčasťou. Rastliny patrili do jeho jedálnička, používal ich na liečbu.

Dnes žijeme zatvorení v moderných bytoch s vydláždenými ulicami a doslova iba stopami niekdajšej prírody.

 

Vykročme teda nohou moderného človeka smerom späť k prírode a priložme ruku k dielu! Na tejto ceste nás budú sprevádzať masážne a telové oleje Weleda. Ich základom sú vysoko kvalitné čisté rastlinné oleje, ktoré sú doplnené iba výťažkami z liečivých rastlín so špecifickými účinkami a zmesou prírodných éterických olejov. Práve vďaka ich obsahu oleje Weleda stimulujú nielen pokožku, ale aj tkanivo a svalstvo.

Éterické oleje a rôzne výťažky z rastlinných drog sa používali v celej histórii ľudstva v mnohých kultúrach kvôli svojich medicínskym, terapeutickým aj kozmetickým účinkom.

Rastlinné oleje sú príbuzné tukom ľudskej pokožky, sú priepustné, nezabraňujú pokožke voľne dýchať a zároveň podporujú tvorbu jej ochranného filmu, aj vytvorenie zdravej tepelnej ochrany tela.

 

Aplikácia masážnych olejov Weleda: pred masážou zohrejeme trochu oleja v dlaniach a až potom ho rovnomerne rozotrieme po celom tele.

 

Masážny olej s arnikou prehrieva a posilňuje tkanivo, odstraňuje svalové napätie a stuhnutosť. Zabezpečuje pružnosť pokožky a podkožného svalstva, navodzuje pocit príjemného tepla.

 

Brezový olej na celulitídu využíva cenné éterické oleje a účinné látky, procesy intenzívnej látkovej výmeny v mladom brezovom lístí, ktoré podporujú vylučovanie škodlivín. Predchádza vzniku celulitídy, ale aj zlepšuje stav pokožky už postihnutej celulitídou. Pri pravidelnej aplikácii 2x denne dermatologické testy po 28 dňoch jeho používania preukázali viditeľnú účinnosť prípravku. Došlo k spevneniu a vyhladeniu pokožky o 21%.

 

Nechtíkový masážny olej môžeme používať každodenne. Je jemný a vhodný na podporu funkcií pokožky aj na masáže. Zlepšuje vláčnosť pokožky a predchádza jej vysúšaniu. Preniká až do podkožného tkaniva a udržuje tak pokožku hladkú a jemnú. Ako všetky nechtíkové prípravky je vhodný na citlivú pokožku so sklonom k zápalovým prejavom.

 

U detí sa na jemnú masáž, prípadné na starostlivosť o pokožku celého tela po kúpeli  či šetrné čistenie oblasti plienok používa neparfumovaný Nechtíkový dojčenský olej. Vyživuje a chráni aj extrémne citlivú pokožku. Sezamový olej v BIO kvalite chráni pred vysúšaním, výťažok z ekologicky pestovaného nechtíka lekárskeho má upokojujúce a antibakteriálne účinky.  

 

Výťažky z harmančeka a nechtíka lekárskeho v BIO kvalite v Nechtíkovom detskom oleji majú relaxačné účinky, preto je tiež vhodný na jemné masáže. Mandľový olej udržuje detskú pokožku hebkú. Dermatologické testy potvrdzujú dobrú znášanlivosť u detí a ľudí s vysoko citlivou pokožkou či atopickým ekzémom. 

Rady na správnu aplikáciu telových olejov Weleda:

Trochu telového oleja Weleda zmiešame najskôr v dlani s trochou teplej vody, popr. nanášame olej po kúpaní alebo sprche na ešte vlhkú pokožku. Oleje sa potom ľahšie rozotierajú, rýchlejšie sa vstrebávajú a nezanechávajú na pokožke mastný film.

 

Levanduľový relaxačný olej upokojuje, uvoľňuje svalové napätie a podporuje pokojný spánok.

 

Regeneračný olej granátové jablko podporuje obnovu buniek, intenzívne regeneruje pokožku a napomáha predchádzať prejavom starnutia. Podporuje elasticitu a pevnosť pokožky. Má zmyselne ženskú vôňu.

 

Ružový harmonizujúci olej pokožku rozmaznáva a harmonizuje vďaka obsahu vysoko akostného oleja zo semien divo rastúcej Rosa Moschata. Exkluzívna starostlivosť!

 

Rakytníkový vitalizujúci olej je ochranný ošetrujúci olej na všetky typy pleti, obzvlášť pre namáhanú a podráždenú pokožku či pokožku so sklonom k vysúšaniu. Používa sa na intenzívnu regeneračnú starostlivosť.

 

Pupalkový revitalizačný olej regeneruje pokožku, zvyšuje jej elasticitu a pevnosť. Pri každodennej starostlivosi o zrelú suchú pokožku jej dodáva intenzívnu výživu.

 

Citrusový osviežujúci olej sa ľahko vstrebáva. Pokožku oživuje, stimuluje a ošetruje. Odporúča sa používať pri suchej pokožke, ktorú udržuje zdravú a pružnú.  

 

Tip pre športovcov a športovkyne:

Masážny olej s arnikou aplikujte pred cvičením a následne aj po jeho ukončení.

Je vhodný aj na najviac namáhané svalové partie, kde pomáha predchádzať vzniku strií, prípadne už vytvorené koriguje.

Ženy so sklonom k celulitíde si pred cvičením aplikujte Brezový olej na celulitídu. Pri rozohriatych svaloch sa ľahšie vstrebáva a efektívnejšie podporuje vylučovanie škodlivín.

 

Tip pre tehuľky k pôrodu:

Masážny olej s arnikou pomáha počas prvej doby pôrodnej uvoľniť bolestivé napätie a stuhnutosť svalov hlavne v krížovej oblasti.

Levanduľový telový olej aplikovaný na spánky, šiju, zápästia či pridaný do vodného kúpeľa počas pôrodu uvoľňuje vnútorné napätie a upokojuje.

Pridať komentár