Vyhľadávanie na blogu

Vymeňme plastové slamky za nerezové

Pulibkované: 06.02.2019 17:33:01
Kategórie: Ekológia a životné prostredie

Vymeňme plastové slamky za nerezové

Európsky parlament schválil rozsiahly zákaz jednorazových plastových výrobkov ako sú plastové riady, slamky alebo tyčinky do uší. Cieľom je znížiť znečistenie morí, pôdy a vodných tokov a zabezpečenie recyklácie 90% plastových fliaš (do roku 2015). V USA sa denne použije 500 miliónov slamiek. Viete si to predstaviť? Jednorázové plastové slamky sú jeden z najčastejšie vylovených materiálov z oceánov.

Plastové slamky sú vyrobené z ropného produktu polypropylénu a, žiaľ, ich vhodenie do žltého kontajneru nezaručuje ich recykláciu. Riešenie je pritom také jednoduché ...

Vymeňme jednorázové plastové slamky za nerezové, sklenené, bambusové či papierové

Rozumieme, že sme si zvykli na používanie slamiek. Áno, sú pekné, farebné, deti si ich pýtajú do letných limonád. Ale ku všetkému existuje alternatíva. Nemusíme používať vždy novú, ale jednu opakovateľne použiteľnú. Tak ako máme doma každý vlastnú zubnú kefku, tak máme doma každý aj svoju vlastnú slamku :)

Odmietnime jednorázové plastové slamky v obľúbenom podniku či obľúbenej kaviarni

Začať treba vždy od seba. Keď zvládneme nastaviť seba a svoju domácnosť na odmietanie jednorázových slamiek, je čas presadiť to aj vo svojom okolí a v spoločnosti. Odmietnuť nápoj s jednorázovovu plastovou slamkou v obľúbenej kaviarni je jednoduché.

- Používate, prosím, iné ako plastové slamky?
- Nie? Tak mi to, prosím, prineste bez slamky.

Sme presvedčení o tom, že keď to urobíte raz, druhý, tretí a po vás možno ďalší, tak sa nad tým zamyslia :)

Pridať komentár