Vyhľadávanie na blogu

To najcitlivejšie, čo doma máme - detská pokožka (recenzia)

Pulibkované: 08.07.2019 09:22:33
Kategórie: Recenzie - telová kozmetika , Recenzie - vlasová kozmetika , Recenzie blogeriek

To najcitlivejšie, čo doma máme - detská pokožka (recenzia)

Ahojte všetky starostlivé maminy a starostliví oteckovia!

Tentokrát som mala vďaka eshopu Babičkina záhrada možnosť otestovať 2 produkty od Weledy určené na starostlivosť o detskú pokožku. Konkrétne Upokojujúce telové mlieko a 2 v 1 sprchovací krém a šampón Čarovná mäta. Hor sa do recenzie!

Všetci určite viete, že pokožka detí je tenšia a jemnejšia, než pokožka dospelých. No že je až 5x tenšia, som netušila ani ja sama a po tomto zistení som ostala priam zaskočená. O to viac ma teší, že som už pri prvom synovi venovala veľkú pozornosť výbere správnej detskej kozmetiky. Keďže látky, ktoré prichádzajú do styku s detskou pokožkou, sa vstrebávajú ľahšie a rýchlejšie, uprednostňujem kozmetiku, ktorá neobsahuje syntetické konzervačné látky, farbivá či parfumy, ani ropné deriváty (napríklad parafín a vazelínu). Ak totiž detská pokožka zhltne väčšinu obsahových látok, tak by mala správna kozmetika obsahovať iba samé dobroty a účinné látky ???? Určite mi dáte všetci za pravdu.

Jasnou voľbou sú teda produkty s certifikátom prírodnej kozmetiky. Weleda je hrdým nositeľom certifikátu NATRUE, ktorý garantuje, že produkty spĺňajú najprísnejšie kritériá pre prírodnú kozmetiku. Tí, ktorým nie je ľahostajný osud našej planéty, určite ocenia, že výrobky označené týmto certifikátom kladú dôraz na ekologickú únosnosť výroby a aj obalových materiálov. Čerešničkou na torte bola pre mňa informácia, že si Weleda sama pestuje liečivé rastlinky vo vlastných záhradách. Mimochodom, Babičkinej záhrade tiež záleží na životnom prostredí, preto balí vaše objednávky do recyklovaných krabíc ???? Palec hore pre oboch!

Upokojujúce telové mlieko kúpite v 200ml balení a patrí k radu starostlivosti o veľmi citlivú pokožku a pleť so sklonom k atopii, takže ju okrem detičiek môžu pokojne používať i dospelí. Je to teda taký produkt 2 v 1. Ja a ani náš Adam nemáme problémy s pokožkou (čo pripisujem hlavne tomu, že používame správnu a kvalitnú kozmetiku). Tak som si kládla otázku, ako ja vlastne otestujem upokojujúce účinky tohto telového mlieka. Po holení som si na ňu sama odpovedala, keďže výsledkom holenia je u mňa vždy podráždená pokožka s miernym začervenaním. Weleda opäť nesklamala. Kožu krásne upokojila a zmiernila i svrbenie. Ostal po ňom príjemný pocit. Mlieko nie je hutné, skôr ľahké, takže sa dobre rozotiera. Rýchlo sa vstrebe a nezanecháva za sebou mastný film, čo ma milo prekvapilo, lebo obsahuje sezamový i kokosový olej. Tí, ktorí majú radi prevoňanú pokožku, môžu ostať mierne sklamaní. Mlieko po natretí totiž skoro vôbec necítiť. Mne to však vôbec neprekáža, som skôr vďačná. A naša pokožka tiež!

2 v 1 sprchovací krém a šampón Čarovná mäta pre nás nebol žiadnou novinkou, teda okrem samotnej vône Čarovná mäta. Vyskúšali sme už Sladkú vanilku i Veselú limetku. 2 v 1 sprchovacie krémy a šampóny sú ideálne na umývanie celého tela, nejak extrémne nepenia a to hlavne vďaka tomu, že neobsahujú syntetické tenzidy. Všetci určite viete, že množstvo peny nemá vplyv na kvalitu či účinok produktu. I keď sú tieto sprcháče určené pre deti od 3 rokov, používame ich už od doby, keď mal Adam 2 roky. Bez akýchkoľvek nežiaducich reakcií. Opäť – vône nie sú tak intenzívne ako je to zvykom pri ostatných „neprírodných“ produktoch. Ale to by sme sa potom nemohli baviť o šetrnosti k detskej pokožke. No nie? Kúpite ich v 150ml balení a krásnych farebných obaloch so zvieratkami. Určite odporúčam vyskúšať!

Detskú pokožku treba dostatočne chrániť a nezaťažovať ju zbytočnou chémiou. Či už však používate prírodné alebo neprírodné produkty, som si na 100% istá, že všetci robíte pre vašich najmenších to najlepšie, čo viete.

Za prečítanie ďakujú a pozdravujú

Sandra a malý tester Adam

Pridať komentár