Sviečka – symbol svetla a čistoty

Pulibkované: 18.06.2017 09:51:11
Kategórie: Články a zaujímavosti , Iné články o zdraví

Sviečka –  symbol svetla a čistoty

Horiaca sviečka spaľuje negativitu

Sviečka je tu od nepamäti a je naším veľkým pomocníkom. Ľudia si ňou zútulňovali obydlia, svietili v tme, zapaľovali a zapaľujú ako symbol večného života na hroboch, pri úmrtiach či na pohreboch. Sviečka sa používala a dodnes používa pri mnohých sviatkoch ako napr. Vianoce, mnohých posvätných rituáloch, relaxačných aktivitách, meditáciách, modlitbách, vo wellness zariadeniach či v ktorejkoľvek miestnosti domova. Možno mnohí z Vás zapaľujú sviečku intuitívne, svetlo sviec totiž človeka energeticky pozdvihuje. Horiaca sviečka spaľuje negativitu v priestoroch. Je to akýsi čistič. Môžeme pokojne tvrdiť, že pomáha očistiť aj dušu od hnevu.

Keď hovoríme o svetle sviečky ako o očistnom, máme pre Vás skvelý tip: Keď sa s niekým prudko pohádate, zažijete nepríjemné výmeny názorov, zapáľte v miestnosti kde sa hádka udiala na minimálne 1 hodinu sviečku. Oheň má silu tieto neviditeľné zhluky dekomponovať. Tiež zaujímavou metódou či rituálom vnútornej psychickej či mentálnej očisty je napísať si všetky svoje trápenia, bolesti na papier a potom ho spáliť.

 

Symbol vnútorného svetla každého človeka

Sviečka je fascinujúcim nástrojom a akýmsi symbolom vnútorného svetla každého človeka. Svetlo vo vnútri je vždy prítomné  či už ako iskra alebo blčiaci plameň a kto si uvedomuje túto pravdu je osvietený. Živé bunky vyžarujú svetlo, my ľudia sme tiež svetelné bytosti. Každá myšlienka zanecháva záznam v bunkách. Keď zvýšime svoje vibrácie, zmeníme negatívne myšlienky a presvedčenia, nahradíme ich pozitívnym a láskavým pohľadom a postojom „v živote neexistujú prekážky iba výzvy, nech sa týkajú akejkoľvek oblasti života“ a zbavíme sa hnevu a strachu, v našich bunkách bude viac svetla a prejaví sa to na životnej energii a následne na zdraví.

 

Oheň – základný element sviečky

Sviečka symbolizuje element ohňa - svetlo vzniká z tohto elementu. Energia ohňa sa na rôznych úrovniach bytia prejavuje inak. Na hmotnej úrovni cez pocity v našich telách tak, že máme dosť vitality, veľkú túžbu a sme vášnivý – to prejav ohňa v nás. Na emocionálnej úrovni sa element ohňa prejavuje ako ctižiadostivosť, odhodlanie, tvorba. Na úrovni mentálnej ako intelekt, charizma, sila, vodcovstvo. Tak ako súčasťou nášho života a každodenného bytia sú elementy - voda, vzduch, zem, tak i element ohňa má svoj pozitívny význam. Pri zapaľovaní sviečok najmä večer pred spaním treba byť ale opatrný a horiacu či tlejúcu sviecu odporúčame skontrolovať či dohorela.

 

Na trhu je v súčasnosti mnoho druhov sviec, či už vonné, s prímesou bylín, bielej šalvie, prímesou éterických olejov či sviečky vyrobené z včelieho vosku a tiež čajové kahančeky. Nech už siahnete po ktorejkoľvek sviečke či kahančeku, doprajte si malú radosť pre seba či blízkych, spríjemnite svoje domovy či priestor a čas nech robíte čokoľvek.

V Babičkinej záhrade ručne pripravujeme mnoho druhov sviečok z včelieho vosku - inšpirujte sa našou ponukou Handmade výrobkov

Do ponuky sme zaradili aj Zdravé sviečky zo sójového vosku, ktorých nádherné vône potešia vaše zmysly.

...

Pre BZ napísala Miška

Pridať komentár