Vyhľadávanie na blogu

Soladey - solárna kefka

Pulibkované: 06.09.2016 15:07:19
Kategórie: Články a zaujímavosti , Produkty o ktorých by ste mali vedieť viac

Soladey - solárna kefka

Nebojte sa, aj my máme uponáhľané rána, kedy ledva stihneme otvoriť oči, rýchlo sa upraviť, najesť, pobaliť deti a utekať preč z domu za povinnosťami. V tomto rannom chaose je aj čistenie zubov rýchle.

Pritom práve ráno by sme mali dopriať ústnej hygiene najviac času a zbaviť zuby aj jazyk povlakov a toxínov nahromadených cez noc. Kto by však mal na to čas? Už po pár hodinách od rannej hygieny tak cítime v ústach nepríjemný pocit a to, že zuby nie sú celkom hladké. Osobne som tento pocit neznášala, ale málokedy je priestor na to, aby si človek umyl zuby aj cez deň v práci, či v škole. Pomohlo mi až objavenie kefky Soladey, ktorá prináša revolučnú techniku do čistenia zubov a pri rovnakom čase venovanom čisteniu zubov prináša neporovnateľné výsledky.

Zubné kefky Soladey fungujú na princípe iónovej reakcie. Po vložení zubnej kefky do úst, sa začnú vylučovať záporne nabité ióny a tie sa ľahko dostanú do celej ústnej dutiny, dokonca aj do medzizubných priestorov. Práve tu vzniká viac ako 80% zubných kazov. Záporne nabité ióny sa v ústach stretávajú s kladne nabitými iónmi vodíka, viazanom v kyselinách v zubnom povlaku. Touto iónovou reakciou sa zubný povlak dôkladne rozkladá a stačí ho už len zľahka odstrániť štetinkami zubnej kefky. Ph v ústach sa neutralizuje a zuby sú tak chránené pred zubným kazom.

Všetko, čo na čistenie zubov s touto novou kefkou potrebujete je SVETLO, či už prirodzené, alebo umelé. To musí dopadať na kefku, prípadne aj do vašej ústnej dutiny, aby bolo zabezpečené dôkladné vyčistenie aj zadných zubov. Je najvhodnejšie preto čistiť si zuby s pootvorenými ústami. Novšie verzie kefky Soladey sú však už vybavené integrovaným solárnym panelom, ktorý je na konci kefky a tak svetlo dopadá na kefku a prenáša energiu na štetinky aj v prípade, že si čistíte zuby so zatvorenými ústami.

Najlepšie na tejto kefke je, že s ňou na dôkladne vyčistenie zubov nepotrebujete žiadnu zubnú pastu, stačí vám čistá voda alebo aj len sliny. Kefku teda môžete použiť kdekoľvek – v práci za počítačom, pri cestovaní, aj na miestach s nedostupnou, či nevyhovujúcou vodou. Osobne som pri začiatkoch používanie tejto kefky mala zvláštny pocit z toho, že si mám čistiť zuby len vodou, preto som aj naďalej používala svoju tradičnú zubnú pastu, avšak len v minimálnom množstve (aby bola voda a sliny v priamom kontakte so zubnou sklovinou). Po niekoľkých dňoch sa však sami presvedčíte, že pastu nepotrebujete, lebo vami predpokladaný zápach z úst sa akosi nedostavuje :) To, že pasta je v boji so zubným kazom a povlakom v princípe úplne nepodstatná Vám dnes už potvrdí každý zubár, tak prečo ju úplne nevynechať...

Práve tento fakt robí z tejto kefky ideálne ekologické riešenie zubnej hygieny - viete si predstaviť to množstvo odpadu, ak si meníte vašu zubnú kefku každé tri mesiace a používate zubnú pastu v plastovom obale, medzizubné kefky, či ústne nite? Soladey kefka si vystačí sama o sebe, navyše je trvácna, vydrží vám roky, jediné čo si na nej meníte sú hlavice so štetinkami, ktoré meníte zhruba každé tri mesiace. Dostupné sú aj detské veľkosti hlavíc pre vaše ratolesti, veľkosťou uspôsobené pre mliečny chrup.

My v Babičkinej záhrade túto kefku testujeme už niekoľko mesiacov a musíme povedať, že sme veľmi spokojnými zákazníkmi. Naše zuby sú belšie, po rannom čistení ostávajú takmer celý deň hladké a darí sa nám s ňou bojovať aj proti vytváraniu zubného kameňa, čo potvrdil aj zubár. Táto kefka je tiež vhodná pre tých, ktorí trpia paradentózou, nedráždi ďasná a už za pár dní vyrieši krvácanie.

V našom eshope si môžete vybrať obe verzie kefky Soladey – základnú SoladeyEco /http://www.babickinazahrada.sk/babickinazahrada/eshop/0/3/5/3381-Zubna-kefka-soladey-eco/

a vyššiu radu Soladey JX3 (http://www.babickinazahrada.sk/babickinazahrada/eshop/0/3/5/3380-Zubna-kefla-Soladey-JX3/

Tiež u nás nájdete všetky tipy náhradných hlavíc.

 Viac aktuálnych informácií o tejto revolučnej kefke ako aj o zubnej hygiene ako takej nájdete na facebookovej stránke: https://www.facebook.com/SoladeyEco/?fref=ts

Pridať komentár