Vyhľadávanie na blogu

Slané zdravé krekry zo semiačok

Pulibkované: 21.09.2016 14:44:32
Kategórie: Bezlepkové recepty , Bezmliečne recepty , Chlieb a pečivo , Placky sladké aj slané , Raw recepty , Slané maškrtenie , Vegánske recepty , Vegetariánske recepty , Zdravé recepty

Slané zdravé krekry zo semiačok

Celá myšlienka tohoto receptu je v tom, že ľanové semiačka, ktoré namočíme do vody zmenia svoj povrch na slizký, vďaka čomu sa potom krekry zlepia bez akýchkoľvek ďalších pomôcok. Krekry môžeme urobiť v sladkej alebo slanej variante:


Potrebujeme:
500 g ľanových semienok
250 g tekvicových semienok
250 g slnečnicových semienok
250 g sezamových semienok

Pre slanú verziu: bylinkovú soľ, cesnak, chilli, korenie
Pre sladkú verziu: pravý vanilkový prášok, javorvý sirup,...

(Odporúčame vám naše zdravé chutné bylinkové korenie a pravý vanilkový prášok, ktoré využijete vo vašej kuchyni aj pri iných receptoch)


Postup:
Zmiešame všetky semienka a zalejeme vodou. Necháme postáť aspoň 5 hodín. V prípade, že semienka priveľmi zväčšia objem, dolejte vodu. Nelejte však priveľa, aby ste nemuseli vodu zlievať. Výslednú slizkú hmotu ochuťte soľou a bylinkami podľa vlastného výberu. Vylejte na plechy vyložené papierom na pečenie (uvedené ingrediencie stačia asi na 3 plechy) a sušte v rúre pri teplote 50 °C.

Po niekoľkých hodinách, keď je hmota čiastočne zoschnutá, ale stále mäkká ponakrajujte hmotu na obdĺžniky a nechajte ďalej sušiť. Keď je hmota úplne vysušená, vyberte z rúry, nechajte vychladnúť a rozlámte podľa naznačených rezov. Krekry vydržia chutné niekoľko týždňov.

 

Foto: Fanúšička Anka :)

Pridať komentár