Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Sexualita a Tradičná čínska medicína

Publikované 2022-07-07 Napísal 1252
Obľúbené1

„Nie je medicíny ani potravy, ani duchovného spasenia, ktoré by vedelo mužovi predĺžiť život, ak sa mu nepodarí porozumieť či praktizovať harmóniu sexuálnej energie.“

(P'eng Tsu – osobný lekár cisára)

Sexualita pohľadom TČM

Podľa tradičnej čínskej medicíny je sexuálny akt možné prirovnať k vareniu lahodnej polievky, kedy primeraná sila ohňa postupne prehrieva všetky ingrediencie, ale nesmie prílišnou prudkosťou vyvariť všetku vodu a zároveň nesmie byť silou vody uhasená. Preto je nutné venovať regulácii ohňa a vody veľkú pozornosť, aby sa sexuálna energia a rozkoš spojili a dosiahli vytúžený vrchol.

Pohľadom tradičnej čínskej medicíny dochádza pri pohlavnom akte k vzájomnej výmene energií, keď muž žene odovzdáva svoju Yangovú energiu a žena muža zavlažuje svojim Yinom, čo nás opäť vracia k nastoleniu vyváženosti Yinu a Yangu, blahodarnej rovnováhe a zdraviu. To platí, ak nedôjde u muža k ejakulácii, potom je sexuálny styk liečivý, obnovuje vitalitu a podporuje dlhovekosť.

.

Sex sídli v obličkách

V tradičnej čínskej medicíne je sexualita priamo spojená s Obličkami, respektíve so životnou esenciou Jing, ktorá v nich sídli. Esencia Jing je produktom obličkového Yinu a Yangu. Môžeme si ju predstaviť ako horiacu sviečku, kedy plameňom je Yang, voskom je Yin, teplo, ktoré vydáva plameň, je energia Qi a svetlo plameňa je potom tou rýdzou esenciou zvanou Jing. Životnosť našej životnej „sviečky“ je teda závislá ako na sile spaľujúceho plameňa, tak aj na množstve a kvalite vosku.

Preto Ázijčania vedia, že Obličky si treba chrániť ako poklad. Smutnou pravdou je, že už v 45 rokoch je podľa tohto učenia polovica sviečky preč a druhou smutnou pravdou je, že najviac esencie stráca muž ejakuláciou. Žena je akosi vo výhode, pretože pri orgazme esenciu nestráca.

Taoisti boli a sú predovšetkým realisti, ktorí sa nebránia toku života, naopak dokážu žiť a využívať súlad so silami prírody. Teda pokiaľ sa chcete dožiť vysokého veku, milí páni, a celibát pre vás nie je tou správnou cestou, je tu ešte jedna možnosť. Podľa tradičnej medicíny je ďalšou možnosťou nebrániť sa sexuálnej aktivite, ale vyhnúť sa samotnej ejakulácii.

Človek západného sveta to vidí inak: orgazmus rovná sa ejakulácii. Však to poznáte - po styku a strate spermií/esencie nasleduje únava, ochabnutie erekcie, strata sexuálnej žiadostivosti. Ale skutočnosť je iná, podľa starých majstrov je možné oba akty rozdeliť.
Je možné prežiť orgazmus a napriek tomu esenciu nestratiť, necítiť únavu, nezaspať po vlastnom akte, uchovať si vitalitu a sexuálnu žiadostivosť aj naďalej. Nielen taoistické techniky, aj indická tantra idú podobnou cestou.

.

Koľkokrát…ejakulovať?

Su Nu Jingqi zostavil tabuľku, kde v závislosti od veku muža, zdravia obličiek a ročného obdobia odporúča mužom, ako často sa oddávať sexuálnym hrátkam tak, aby príliš nevyčerpávali svoju vitálnu esenciu.

.

Sex a sexualita v starej Číne

Sex ako základný ľudský pud a rozmnožovací prostriedok hral v živote Číňanov dôležitú úlohu a ani najváženejší myslitelia a mudrci staroveku sa tejto téme nevyhýbali. Pre súčasný diskurz je však dôležité vymedziť si hranice toho, čo možno v rámci sexuálneho života v Číne považovať za normálne. Hlavné prúdy a tendencie primárne súvisiace so sexom alebo sexualitou totiž často v priebehu storočí v čínskej kultúre a spoločnosti zakorenili natoľko, že sa stali jej neoddeliteľnou súčasťou.

Jedným z dôležitých základných prístupov je postavenie sexu a sexuality do súvislosti s tradičnými čínskymi filozofickými smermi. Ani u tradičných konfuciánov neprevládal negatívny postoj k sexu, skôr bol kladený dôraz na jeho prirodzenú funkciu.

Konfucianizmus zdôrazňoval predovšetkým podriadenosť ženy mužovi a pohlavný styk ako spôsob zabezpečenia nástupcu a potomka na zachovanie rodu. Za jediný oprávnený dôvod na realizáciu pohlavného styku preto konfuciáni považovali potrebu počatia.

Jednou zo zásad konfucianizmu bolo uspokojenie ľudských túžob a potrieb, a ďalej tiež dodržiavanie stanovenej hierarchie vzťahov a zachovanie rodu. To dokazuje slávny výrok majstra Gaozi, ktorý predniesol v debate s Konfuciovým žiakom Mencom:, „túžba po jedle a sexe je prirodzená“, a ďalej aj výrok z Knihy obradov: „pitie, jedlo, muži a ženy – to sú hlavné ľudské túžby“.

Ďalšia túžba, túžba po hojnosti potomkov, je v čínskom myslení tiež hlboko zakorenená a je zapríčinená niekoľkými dôvodmi. Veľké množstvo synov umocňuje silu rodu, rovnako dáva rodičom šancu, že o nich bude v starobe postarané.

Odovzdanie majetku synom a jeho uchovanie v rukách rodu je jedna zo základných cností otcov aj synov a potomstvo tiež slúži na to, aby jedného dňa uctievalo súčasné pokolenia v rámci kultu predkov, čo vlastných synov zaväzuje k tomu, aby sa sami postarali o pokračovanie rodu.
Zlyhanie v tomto záväzku preto bolo v starej Číne, ako dokazuje jeden z Menciových výrokov, považované za jeden z najhorších hriechov a previnenie proti synovskej oddanosti.

.

Podľa slov uznávaného čínskeho sexuológa a sociológa Pán Suiminga si každý z dominantných filozofických smerov starej Číny upravil koncept sexu podľa svojich potrieb: „Čínska konfuciánska kultúra utopila sex vo veľkom džbáne manželstva, taoisti sex od základu zmenili na nástroj na dosiahnutie nesmrteľnosti, budhisti existenciu sexu úplne zapudili a čínska medicína ho označila za škodlivý zdravie.“

Sexuálna túžba a chtíč boli však často silnejšie ako konfuciánske zásady, taoistické tézy o zachovaní životnej energie, budhistické asketické predpisy alebo rady čínskej medicíny, a preto dochádzalo v oblasti sexu a sexuality k vývoju často diametrálne odlišnému od všetkých stanovených zásad a predpisov.
Pre sexuálnu kultúru v Číne to znamenalo väčšiu otvorenosť v sexuálnych otázkach, diverzifikáciu sexuálnych praktík, rozvoj v spojení s medicínou, umením a taoizmom, a predovšetkým zdravý vývoj sexuálnych tendencií a preferencií obyvateľov starej Číny s minimálnym počtom výskytov sexuálnych deviácií.

To však neznamená, že by sme o týchto praktikách nemali žiadne doklady. V knihe Sexuálny život v starej Číne je uvedený príklad incestu z obdobia Valčiacich štátov: „V roku 494 pred n. l. Ling, vojvoda z Wej, mal za manželku Nan-c', ženu neslávne preslávenú incestným vzťahom s vlastným bratom. Aby ju vojvoda potešil, povolal dokonca jej brata k svojmu dvoru. O tomto inceste sa všeobecne vedelo, a aj roľníci na poliach o ňom spievali oplzlé pesničky.“

.

Akupresúra a sexuálna túžba

Akupresúra je tradičná čínska liečebná metóda, kedy sa tlačí na určité miesta na tele. Týmto sa zmierňuje bolesť a liečia choroby. Tušili ste ale, že vám táto metóda môže pomôcť aj s milostným životom? Stačí objaviť ten správny bod! Nazýva sa San Yin Jiao, označovaný skratkou SP6.

Nájdete ho tak, že priložíte štyri prsty nad vnútorný výbežok členka. Pod kosťou sa nachádza malá priehlbina (jamka). V tejto lokalite pod predkolením, teda nosnou kosťou dolnej končatiny, sa bod nachádza. Čo sa stane, pokiaľ ho budete denne stimulovať?

Na jednej z univerzít lekárskych vied v Iráne si povedali, že v praxi overia tradičnú čínsku medicínu. Požiadali o spoluprácu 86 vysokoškolských študentov vo veku okolo dvadsať rokov. Najprv museli vyplniť zdravotné dotazníky, potom ich vedci rozdelili na dve skupiny.

Členovia tej prvej sa po dva mesiace každý deň dostavili k výskumnému pracovníkovi, ktorý im palcom tlačil bod SP6 vždy po dobu šiestich sekúnd, pričom následne tlak na dve sekundy uvoľnil. Tento cyklus sa opakoval celých 30 minút. Druhá skupina absolvovala rovnakú procedúru, ale v tomto prípade bola masírovaná iná lokalita na tele. Cieľom tejto štúdie bolo preskúmať účinnosť akupresúry San Yin Jiao.

Ako to celé dopadlo?

Skupina, ktorá sa stretla so stimuláciou bodu SP6, už po mesiaci praxe hlásila lepší zdravotný stav, čo sa rozhodne nedalo povedať o ostatných účastníkoch experimentu. Podľa výpovedí u tej „šťastnejšej skupiny“ odznelo psychické podráždenie, napätie, stres, úzkosť, bolesti hlavy či únava. U oboch pohlaví bol tiež vyzdvihovaný nerušený a kvalitnejší spánok. Lenže to nie je všetko.

Ženy uviedli, že toľko netrpia bolesťami pri menštruácii, a skoro polovica z nich uviedla, že majú väčšiu chuť na sex a častejšie ho vyhľadávajú!
Vedci sa domnievajú, že stimulácia bodu SP6 ovplyvňuje u žien hormonálne hladiny a pôsobí pozitívne na únavu a bolesti hlavy, ktoré často s nechuťou na milovanie súvisia. A ďalšia dobrá správa? Podľa nich akupresúra nemá žiadne vedľajšie účinky, ako je to pri iných metódach. Evidentne je to teda šanca na kvalitnejšie sexuálne zážitky.

.

Tinktúra Jelenia sila

Jednou z najobľúbenejších bylinných tinktúr je tinktúra Jelenia sila. Vychádza z receptu You Gui Wan Jia Jian a jej sila spočíva v tom, že zahrieva a dopĺňa obličkový Yang a oheň Ming Men, k tomu dopĺňa esenciu Jing a krv.

.

Tušíte, čo je "obličkový Yang"?

Je to tzv. ministerský oheň, ktorý patrí Obličkám a zahrieva všetky tkanivá a tekutiny v tele. Predstavte si, ako vyzerá studený vývar: tuk je stuhnutý, všetko je zahustené, bez pohybu. Keď ho zahrejeme, úplne zmení konzistenciu a začne krásne voňať. Tak je to so všetkými tkanivami v tele, ale pohlavné ústrojenstvo a silné libido má s Obličkami a ich Yangom vzťah najužší.

Tinktúra Jelenia sila je vhodné užívať niekoľko týždňov – obvykle sa účinok prejaví do jedného mesiaca. Nepôsobí „okamžite“ (ako modrá tabletka), ale je bezpečná, bez nežiadúcich účinkov na kardiovaskulárny systém.

Možno ju užívať aj dlhodobo, v tom prípade sa volí schéma: 1. mesiac podpora Yangu Obličiek, 2. mesiac podpora Yinu Obličiek, 3. mesiac pauza - a následne opakujeme.

Tinktúra Jelenie sila je vhodná najmä po 45. roku života.

Zmes MycoStamin

Zmes kombinuje účinky vitálnej huby cordyceps a čínskych byliniek. Je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny, podľa ktorej pôsobí na podporu vitality a kreativity s akcentom na sexualitu. Zmes MycoStamin vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Dong Chong Si Mao San.

Tak nech je život stále fajn a nech všetko, čo za to stojí, za to stojí!

Štítok: sex, sexualita
Niečo pre vás
Odporúčané články

Jelenia sila tinktúra 034 (YOU GUI WAN JIA JIAN)

NapísalMichal 351 2022-05-13
Obľúbené
Zmes na posilnenie libida, sexuálna túžba, impotencia, erekcia, predčasná ejakulácia
Čítať ďalej

Cordyceps liečivá huba extrakt (húsenica čínska)

NapísalMichal 523 2022-03-10
Obľúbené
Podpora výkonu a skrátenie fázy regenerácie, Zlepšenie odolnosti voči stresu, Podpora funkcie obličiek (časté...
Čítať ďalej
2 Komentáre
 • He***** *****án

  He***** *****án 2023-02-09

  Zdravím,
  čo v druhom mesiaci? V súvislosti s touto vetou:
  "Možno ju užívať aj dlhodobo, v tom prípade sa volí schéma: 1. mesiac podpora Yangu Obličiek, 2. mesiac podpora Yinu Obličiek, 3. mesiac pauza - a následne opakujeme."
  • Ba******** ******da

   Ba******** ******da 2023-02-16

   Píšeme si email, vyriešime cez poradňu
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď
Prosím prihláste sa pred publikovaním komentára.

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa