Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Rozhovor pre Nový čas pre ženy

Publikované 2013-12-28 595
Obľúbené0

Z biznisu do babičkinej záhrady: Bývalá podnikateľka našla skutočný zmysel života

Z jej domu v Nitre sa po večeroch šíri intenzívna vôňa pečeného čaju, sladkého medu a vosku.

Miriam Latečková: Z biznisu do „babičkinej záhrady“

Pani Miriam, bývalá biznismenka, si žije šťastný obyčajný život a v mnohom to má na svedomí aj záhrada. „Som obyčajná mamina, ktorá má okrem skvelého manžela aj 3 deti, 4 mačky, 1 psa, 1 andulku, rybičky a veľkú záhradu plnú byliniek.Odkedy si pamätám, hľadala som iné cesty, alternatívu k všetkému zle zaužívanému a napriek strednému veku mám hlavu plnú ideálov.“

„Cítila som, že sa mám vrátiť od biznisu, mítingov, stresov späť k prírode, harmónii a našej podstate a začať robiť niečo pre druhých. Cítim, že v službe pre iných je zmysel života.“ Myšlienka na založenie stránky „babičkina záhrada“ jej vraj prišla v jeden deň sčista-jasna asi niekde zhora. „Napriek tomu, že som nič také neplánovala, bol tu zrazu pocit, že mám odovzdať to, čo viem, naučiť sa zároveň niečo nové a spojiť ľudí, ktorí hľadajú a cítia to isté.“

Predpokladala, že pôjde viac-menej o vlastné zápisky o bylinkách a babských receptoch. Záujem ľudí ju príjemne prekvapil a naplno začal fungovať zákon príťažlivosti. Zrazu sa ľudia hľadajúci alternatívu, silu prírody a ekozmýšlanie doslova vyskytovali na každom štvorcovom metri. „Kam som sa pohla, tam som spoznávala skvelých ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť život, odišli z mesta, zakladali farmy, chránili prírodu, vyrábali domáce výrobky a stávali sa sebestačnými a nezávislými od systému. Postupne mi niektorí priatelia ponúkli, aby som ich výrobky skúsila ponúkať na mojej stránke. Pribúdali ďalší výrobcovia, ktorí ma našli práve vďaka „babičkinej záhrade“.

Vecičiek v jej e-shope síce nenájdete veľa, ale takmer všetky sú vyrobené na Slovensku prípadne v Česku. Bylinky, zmesi korenia, domáce olejčeky, mastičky, voňavé sviečky, ručne robené výrobky, všetko originálne, z prírodných materiálov.

Malý dotazník

Z čoho má každý deň radosť?

- Z vecí, ktoré sa nedajú kúpiť, a predsa sú najdrahšie na svete. Teším sa zo slnečného rána, voňavého čaju, z dokonalosti prírody, z príjemných stretnutí, zo zvláštnych náhod, o ktoré denne zakopávam a prinesú mi vždy nové a vzácne poznanie. A najmä z blízkosti ľudí, ktorých ľúbim.

Čo ju dokáže zarmútiť?

– Zarmútiť ma dokáže to, keď si ľudia hodnotu života a zdravia uvedomia až v momente, keď oň prichádzajú. K životu v súlade s prírodou ich doženú až zdravotné problémy alebo iné trápenie.

Čo u nej doma nikdy nechýba (na stole a v duši)?

– Láska. Nech by som vymenovala čokoľvek iné, nebola by to pravda, lebo všetko okrem nej by sme vedeli oželieť. Človek vo svojej podstate toho veľa nepotrebuje. Ak by u nás chýbala láska, všimli by si to určite všetci členovia rodiny. A druhé miesto má vôňa domáceho čerstvo upečeného chleba, jeho absenciu by sme určite zaregistrovali.

Ako to u vás vyzerá na Vianoce?

– Ako u mladej rodiny, ktorá sa drží starých tradícií. Od ručne vyrobených ozdôb na vianočnom stromčeku cez vôňu sušených pomarančov s klinčekmi, so škoricou a s vanilkou až po staré zvyky a tradície pri štedrej večeri. Vianoce sa však u nás začínajú oveľa skôr. Keď sa koncom jesene posunie čas a večery bývajú dlhšie, začíname sa venovať výrobe domácich sviečok z včelieho vosku. Sadáme si všetci spolu za veľký stôl a pri šálke pečeného čaju vyrábame a zdobíme tradičné sviečky z včelieho vosku. Vtedy nám voňajú nielen ruky, ale aj celý dom sladkým medom.

Eva Hrdinová, Nový čas pre ženy

Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa