Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Reishi liečivá huba extrakt (Lesklokôrka leská)

Publikované 2022-04-08 Napísal 194
Obľúbené0

Všeobecné posilnenie imunitného systému, Terapia alergií, Podpora fyzického a mentálneho zdravotného stavu, Podpora liečby rakoviny, Podpora srdca a obehu, Prírodný prostriedok proti starnutiu (pôsobí proti vráskam), Pomoc pri poruchách spánku, nervovom nepokoji a vyčerpaní, Doplnková terapia pri poruchách pečene, Antioxidant

Reishi liečivá huba

REISHI (Ganoderma Lucidum, Lesklokôrovka lesklá)

Akú REISHI užívať?

- s 30% polysacharidov - u väčšiny problémov - obsahuje najviac liečivých látok v optimálnej koncentrácii
- s 50% polysacharidov - ak potrebujeme šokovo zvýšiť imunitu
- s vysokou koncentráciou triterpénov - väčšinou pri nádorových (onkologických) ochoreniach

.

Liečivá huba Reishi a jej účinky

Všeobecné posilnenie imunitného systému + AGARICUS, SHIITAKE, CORIOLUS
Terapia alergií + AGARICUS, HERICIUM (najmä na prečistenie čriev)
Podpora fyzického a mentálneho zdravotného stavu + CORDYCEPS
Doplnková terapia (podpora liečby) rakoviny + podľa typu nádoru
Podpora srdca a obehu + SHIITAKE, AGARICUS, MAITAKE, AURICULARIA, CORDYCEPS
Prírodný prostriedok proti starnutiu (pôsobí proti vráskam)+ CORDYCEPS
Pomoc pri poruchách spánku, nervovom nepokoji a vyčerpaní + HERICIUM, CORDYCEPS
Doplnková terapia pri poruchách pečene + MAITAKE, AGARICUS, SHIITAKE
Antioxidant

Ďalšie diagnózy pre použitie liečivej huby Reishi

protizápalové účinky, nespavosť, úzkosti, nadváha, únavy, reguluje lipidy a cholesterol, anti-aging účinky (+ Polyporus, Cordyceps), ochrana srdca a pečene, alergia (zastavuje uvoľňovanie histamínu + vitamín C), alergia na potraviny (+ Hericium), ochorenie pohybového aparátu, Bechterevova choroba, odstránenie stresu, CA žalúdka, pečene, pľúc, kože, mozgu, obličiek, posilnenie imunitného systému,

kožné ochorenia (napr. akné, lupienka - psoriáza), pôsobí antineoplasticky, posilňuje kardiovaskulárny systém (zvyšuje kontraktilitu, znižuje TK, bráni hypoxii srdcového svalu), anémia, nedostatok leukocytov (bielych krviniek), antibiotické pôsobenie (proti E.coli, B.dysentéria, Pseudomonas, pneumokokom, streptokokom, stafylokokom), chronická hepatitída, zápal jatí,

kašeľ, podporuje vykašliavanie, sedatívne, analgeticky, antihistamínový efekt, bronchitída (+Cordyceps – dlhodobo, + Coriolus pri akútnom stave – regeneruje sliznice), sucho v ústach, neurasténia, leukopénia, cir hóza pečene, zápcha, dermatologické ochorenia, telesná či duševná únava, artróza, artritída, leukémia (účinok na kostnú dreň),

ochorenie sietnice, svalová atrofia a dystrofia a roztrúsená skleróza, Alzheimerova choroba, syndrom nepokojných nôh, deto problémy s erekciou, inkontinencia, reguluje obrannú qi, výrazný antioxidant (P/E), neuropatia, antiage účinky, únava očí, krátkozrakosť, ďalekozrakosť, šedý zákal - katarakta, zelený zákal - glaukóm, kŕčové žily, vredy predkolenia

.

.

Liečivá huba Reishi pohľadom odborníka na liečivé huby

Reishi (Lesklokôrka lesklá, Lingzhī, Ganoderma lucidum, Reishi) je jednou z najcenenejších húb tradičnej čínskej medicíny. V preklade znamená „božská huba nesmrteľnosti“. Jej účinky sa využívajú už viac ako 4.000 rokov.

Reishi zo všetkých liečivých húb najviac posilňuje Zheng Qi (môžeme povedať aj vitalitu, životnú silu, odolnosť voči prostrediu a pod.). Preto je popri Coriole najužívanejšou liečivou hubou pri onkologických problémoch (rakoviny pľúc, rakoviny prsníka, leukémie, lymfóm, nádor mozgu, rakovina vaječníka, rakovina krčka maternice, rakovina maternice, rakoviny prostaty, rakovina semenníka, rakovina močového mechúra, rakovina pankreasu, rakovina hrubého čreva, rakovina pečene , metastáz rakoviny, melanóm, osteosarkóm).

Obidve tieto liečivé huby dokážu stimulovať imunitný systém, aby sa aktívnejšie obracal proti rakovinovým bunkám. Coriolus je v tom síce trochu lepší, ale Reishi lepšie posilňuje náš organizmus, čo je v týchto prípadoch nemenej dôležité. Zvlášť pokiaľ človek podstupuje drastickú (ale často nevyhnutnú) konvenčnú liečbu, akou je chemo či rádioterapia.

Môže sa podávať a je dobré reishi podávať po celú dobu konvenčnej liečby (a ešte asi 2 mesiace potom). Nielen že pomáha likvidovať rakovinové bunky, ale pomáha organizmu zvládnuť náročnú konvenčnú liečbu, ktorú obvykle sprevádza mnoho nepríjemných vedľajších príznakov.

Z dôvodov tohto vitalizujúceho efektu je vhodné reishi podávať pri celom rade ochorení ako napríklad. u HPV - ľudského papilomavírusu

Reishi má výrazný stimulačný účinok na imunitný systém, hlavne makrofágy, a aktivizuje výrazne NK bunky (prirodzení zabíjači) a dendritické bunky. Dokáže sa pobiť s E.coli, B.dysenteria, B.Pseudomonas, pneumokokmi, streptokokmi, stafylokokmi a inými kokmi...

Druhou oblasťou, kde Reishi používame, sú únavové stavy, chronický únavový syndróm. Keďže pomáha dopĺňať skôr yin a krv, tak je výborná hlavne u žien. Niekedy jej hovoríme „dámska huba“. Možno aj pre jej antiaging účinok, jednoducho s ňou ženy starnú oveľa pomalšie.
Pomáha teda pri rôznych únavových stavoch, únavách po pôrode. A to nielen pri únave fyzickej, ale aj psychickej, pretože má tropismus k srdcu (podľa čínskej medicíny vyživuje srdce).

S tropizmom k srdcu súvisia aj jej ďalšie funkcie – podľa čínskej medicíny má An Shen účinok (harmonizuje dušu). Číňania veria, že v srdci sídli duša Shen (taká naša hlavná duša, podľa Číňanov ich máme viac).
Reishi dokáže vyživovať srdce a tým sťahovať, harmonizovať, upokojovať dušu Shen. Preto je možné ju použiť pri rôznych stavoch ľahkých depresií, úzkostí, panických atakov, neukotvenosti, ale napríklad aj nespavosti a pod. Taoistickí mnísi si ju dávali pred meditáciou.

Pokiaľ chceme Reishi použiť pri psychických problémoch, tak je lepšie použiť formu prášku. Extrakt trochu viac povzbudzuje - je lepšia pri únavách. Prášok je použitý v zmesi na podporu spánku MYCOSLEEP. V tejto zmesi je použitá s jujubou, ktorá taktiež vyživuje srdce, takže sa v tejto funkcii vzájomne dopĺňajú.

Psychické nerovnováhy môžu mať množstvo príčin, ale ak by sme to zjednodušili, tak najčastejšie vidíme príčinu v srdci (buď je tam nadbytok alebo nedostatok, v oboch prípadoch použijeme Reishi, ideálne s jujubou) alebo v pečeni - na uvoľnenie pečene máme úžasnú zmes uvoľňujúcu stres pod názvom MYCOSOMAT.

.

Ako odlíšiť, či mám problémy so srdcom alebo stagnáciou pečene?

Človek majúci problém so XIN (srdce) je podľa čínskej medicíny neukotvený, psychicky nevyrovnaný, zabúda, vníma búšenie srdca, nepokojne spí, zabúda, ľahko sa ľaká, je skôr bledý.

Človek majúci problémy s GAN (pečeň) sa nedokáže uvoľniť, má pocit pnutia či stiahnutia sa, máva striedanie nálad, veľa vecí sa mu zhoršuje pôsobením stresu či emócií, u žien bývajú príznaky zosilnené pred menštruáciou.

Reishi dokáže vyživovať yin a krv. Zároveň harmonizuje psychiku. To z Reishi robí ideálny prípravok na klimakterické problémy - menopauzu, ako sú návaly tepla, podráždenosť, mentálna neukotvenosť, náladovosť, búšenie srdca a pod. Pri menopauze sa reishi užíva spoločne s liečivou hubou CORDYCEPS a zmesou MYCOSOMAT.

Zaujímavé je, že Reishi pomáha srdcu nielen po psychickej stránke, ale podľa súčasných štúdií aj po fyzickej stránke. Preto môžeme Reishi použiť pri najrôznejších kardiovaskulárnych problémoch, ako arytmií a ďalších problémoch.

.

Reishi má tiež tropismus k pľúcam. Rovnako ako väčšina ostatných húb dokáže imunitný systém stimulovať, pokiaľ je slabý, ale tiež ho regulovať, pokiaľ je jeho odpoveď neprimeraná. To sa využíva pri rôznych autoimunitných či alergických problémoch.
Preto Reishi použijeme pri kašli, astme, alergickej - peľovej - sennej nádche, najrôznejších alergiách, CHOCHP, emfyzéme a pod.

Jedničkou je aj pri opakujúcich sa infekciách respiračného systému, ale nie v akútnej fáze. Pokiaľ je akútny stav, tak je lepšie použiť Coriolus či betaglukán (vo vyšších dávkach).

Dýchanie je podľa čínskej medicíny záležitosťou dvoch orgánov - obličiek a pľúc. Preto sa v týchto prípadoch často na posilnenie pľúc kombinuje s Cordycepsom.
Nezabudnite: Cordyceps ráno, Reishi večer, napr. u chronického kašľa

Liečivá huba Reishi je výborná aj pri kožných problémoch, napríklad atopickom ekzéme. Tu sa často užíva spolu s hubou Agaricus. Alebo u seboroickej dermatitídy, u rosacei - akne rosacea alebo u ružienky (erysipelu) spoločne s Coriolom. Ďalej u žihľavky, kožných zápalových ochorení - dermatitídy

Spoločne s Coriolom sa často užíva pri hyperfunkcii štítnej žľazy či pri autoimunitnom zápale štítnej žľazy (Hashimotova thyreoiditída).

.

Reishi dokáže pomôcť pri problematike pečene. Dokáže ju prečistiť lepšie ako pestrec mariánsky napr. u mononukleózy. To však dokáže väčšina húb. Pečeň dokáže nielen regenerovať (má hepatoprotektívny účinok), ale dokáže ich aj posilňovať, ich krv a yin. To je dôležité hlavne u žien, napríklad u menštruačných nerovnováh.

Podobne ako iné huby dokáže Reishi regulovať cukor v krvi a môžeme ju použiť pri diabete, hlavne II. typu. Je dokázané, že zlepšuje reakciu tkanív na inzulín. Dokáže tiež harmonizovať krvný tlak – hypertenziu, ale aj hypotenziu bráni hypoxii srdcového svalu a zlepšuje výživu vencovitých tepien. Ďalej pôsobí na podporu liečby a prevenciu trombózy, arteriosklerózy.

Reishi používame aj pri rôznych zápaloch. Skôr teda chronických zápalov. Spolu s Coriolom a Auriculáriou pri rôznych zápaloch pohybového aparátu (napríklad pri reumatoidnej artritíde). Tiež je huba Reishi vhodná pri autoimunitných zápaloch či nadmernej funkcii štítnej žľazy. Obvykle spoločne s Coriolom. Reishi sa používa pri predčasnom vypadávaní vlasov alebo ich šedivení.

.

Zopakujme si, akú Reishi kedy užívať?

- s 30% polysacharidov - u väčšiny problémov - obsahuje najviac liečivých látok v optimálnej koncentrácii
- s 50% polysacharidov - ak potrebujeme šokovo zvýšiť imunitu
- s vysokou koncentráciou triterpénov - väčšinou pri nádorových (onkologických) ochoreniach

Odborné články o REISHI

.

Dávkovanie liečivej huby Reishi

Konkrétne dávkovanie nájdete pri jednotlivých problémoch - vyhľadávanie podľa problémov
Pri zdravotných problémoch: 4–6 kapsúl denne
Pri preventívnej užívaní: 1–3 kapsule denne
Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
Kapsuly užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým zeleným čajom
Pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C. Zvýši sa vstrebateľnosť účinných látok medicinálnych húb. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

.

Liečivá huba Reishi podľa tradičnej čínskej medicíny

dopĺňa QI a vyživuje krv
upokojuje ducha
transformuje hlieny a zastavuje kašeľ
utišuje dýchavičnosť
posilňuje esenciu obličiek

.

Reishi liečivá huba extrakt (lesklokôrka lesklá) Objednať

.

Čo je optimálna koncentrácia polysacharidov v extraktoch liečivých húb?

Znamená vysoký podiel polysacharidov vyšší efekt?

Na trhu nájdete výrobcov, ktorí sa predbiehajú a ponúkajú extrakty so 40-60% polysacharidov u všetkých svojich výrobkov. Tvrdí, že čím viac polysacharidov, tým väčší efekt huba dosahuje.

Bohužiaľ takto to u liečivých húb nefunguje.

.

Čo sa vlastne stane, ak bude koncentrácia vyššia tj 40, 50, 60 a viac %?

Zvýši sa podiel polysacharidov v extrakte, ale bohužiaľ na úkor ostatných účinných látok, ktoré sú rovnako dôležité. Tým sa zmení celkový účinok extraktu oproti surovej hube, takže extrakt už nebude mať ten istý komplexný účinok.

.

Aká je teda tá optimálna koncentrácia polysacharidov, ktorá funguje najlepšie?

Na základe mnohých desiatok rokov skúseností a výskumov je optimálna koncentrácia 30% polysacharidov (len pre Coriolus sa odporúča 40% polysacharidov)

.

Sú stavy, kde je možné využiť vyššiu koncentráciu polysacharidov (napríklad Cordyceps 50% alebo Reishi 50%)?

Existujú aj prípady, ktoré vyžadujú razantnejší impulz pre telo – akútne stavy, psychické či fyzické vyčerpanie, prípady, keď je nutné šokovo posilniť prirodzenú obranyschopnosť. V niektorých prípadoch je samozrejme možné kombinovať obe varianty (Reishi 30% a 50%). Ale pri väčšine vážnych problémov odporúčame užívať Reishi s 30% koncentráciou polysacharidov.

.

Reishi liečivá huba a jej využitie pri diagnózach

Akné
Alergia
Alergia akútna
Alzheimerova choroba
Anémia - chudokrvnosť
Antiaging účinky - proti starnutiu
Antioxidant - neutralizuje voľné radikály
Artróza
Arytmia srdca , palpitácia
Astma - dýchavičnosť
Ateroskleróza - kôrnatenie tepien - arterioskleóza
Autoimunitné problémy všeobecne
Vred predkolenia
Bolesť hlavy, migrény
Borelióza
Cukrovka - Diabetes mellitus
Duševná prepracovanosť a vyčerpanie
Ekzém - atopický ekzém
Emfyzém pľúcny - emfyzém pľúc
Erekcia slabá - erektilná dysfunkcia - impotencia
Zelený zákal ( Glaukóm )
Hemeroidy ( hemoroidy )
Hypertenzia - Vysoký krvný tlak
Hypotenzia - Nízky krvný tlak
Cholesterol zvýšený - hypercholesterolémia
CHOCHP - Chronická obštrukčná choroba pľúc
Imunita oslabená, posilnenie imunity
Inkontinencia - neudržanie moču
Pečeň - ochrana - regenerácia - očista - detoxikácia
Rakovina - karcinóm - prostaty
Rakovina - karcinóm - maternice - endometria
Rakovina - karcinóm - pečene
Rakovina - karcinóm - močového mechúra
Rakovina - karcinóm - pľúc
Rakovina - karcinóm - prsníka
Rakovina - karcinóm - hrubého čreva ( kolorektálny karcinóm)
Rakovina - karcinóm - žalúdka
Kardiovaskulárne problémy
Kašeľ
Žihľavka
Zrak - krátkozrakosť, ďalekozrakosť
Nedostatok bielych krviniek
Kŕčové žily ( Varixy )
Lupienka - Psoriáza
Menopauza - klimaktérium - prechod
Močový mechúr - posilnenie
Návaly tepla
Nepokoj psychický
Neplodnosť (u mužov aj u žien)
Nervové poškodenie - regenerácia nervu
Nespavosť
Neuropatia
Oči - unavené, červené, pálivé
Odvodňovanie - podpora
Parkinsonova choroba
Pľúca - posilnenie
Reumatoidná artritída ( Reuma )
Roztrúsená skleróza
Ruža - erysipel
Ružovka - Akne rosacea
Alergická - senná - peľová - nádcha
Seboroická dermatitída - seborea
Srdce - posilnenie
Srdce a obeh - podpora
Syndróm nepokojných nôh - RLS
Šedý zákal - katarakta
Štítna žľaza - znížená funkcia ( hypofunkcia ) - hypothyreoza, autoimunitný zápal
Štítna žľaza - zväčšená ( Struma )
Štítna žľaza - zvýšená funkcia - hyperthyreoza
Tehotenstvo - podpora
Trombóza
Lipidy krvné zvýšené - hyperlipoproteíniémia
Únava - vyčerpanie - strata energie
Únavový syndróm chronický ( CFS )
Vlasy - šedivenie
Vlasy - padanie
Zápcha
Hepatitída - Zápal pečene
Dermatitída - zápal kože
Zápal obličiek - nefritída
Zápal opakujúci sa a vracajúci sa "Stále sa vo mne niečo bije "
Zlomenina, úraz šliach, vyvrtnutie, pomliaždenie - podpora hojenia
Sucho v ústach
REISHI - GANODERMA
Kvasinková infekcia, kvasinky, vaginálna mykóza, kandidóza
Rakovina - karcinóm - krčka maternice, hrdla
Mononukleoza - EB viróza
Kožné alergie
HPV - ľudský papilomavírus
Nádor na mozgu
Leukémia
Lymfóm
Melanóm
Metastázy všeobecne
Rakovina - karcinóm - pažeráka
Rakovina - karcinóm - pankreas
Rakovina vaječníkov - ovariálny karcinóm
Rakovina - karcinóm - semenníkov
Osteosarkóm
Pôrod- oslabenie po pôrode
Skrytý patogén
Vitalita
Vrásky
Bechterevova choroba

Štítok: liečivá huba, reishi
Niečo pre vás
Odporúčané články

Ohňovec liečivá huba extrakt (brázditý)

NapísalMichal 82 2022-03-22
Obľúbené
Prečisťuje vlhkú horúčosť, Protinádorové účinky, regulácia imunity, alergia, stma, kožné problémy, trávenie, hnačky,...
Čítať ďalej

Polyporus liečivá huba extrakt (choroš orieš)

NapísalMichal 245 2022-03-22
Obľúbené
Podpora odvodňovania a prietoku lymfy, Opuchy, Regulácia krvného tlaku (regulácia diastolickej hodnoty), Zlepšenie...
Čítať ďalej

Pórnatka liečivá huba extrakt (pórnatka kokosová)

NapísalMichal 104 2022-03-22
Obľúbené
Spevňuje slezinu, odstraňuje opuchy, utišuje ducha
Čítať ďalej

Hliva liečivá huba extrakt (hliva ustricová)

NapísalMichal 125 2022-03-16
Obľúbené
Hliva sa všeobecne využíva hlavne pri autoimunitných problémoch a mnohých ďalších problémoch
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa