Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Prírodné farby na vlasy BIOKAP

Publikované 2016-06-08 6924
Obľúbené0

Skúste si tipnúť, koľko percent žien si farbí vlasy? Je to až 70% dospelých žien. Obrovské číslo, že?

Skúste si tipnúť, koľko percent žien si farbí vlasy? Je to až 70% dospelých žien. Obrovské číslo, že?

Až 70% žien nie je spokojných so svojou prirodzenou farbou vlasov a snaží sa ju zvýrazniť alebo úplne zmeniť. Väčšina z tohto počtu žien si dokonca farbí vlasy doma, nie v kaderníctvach. Na trhu dnes existuje nespočetné množstvo farieb na vlasy, mnohé s veľmi agresívnym zložením- s obsahom amoniaku, parabénov, niklu...

Väčšina komerčných farieb na vlasy tiež obsahuje veľmi silný peroxid, ktorý má zabezpečiť to, že požadovaný farebný výsledok bude rovnaký ako znázorňuje krabička. Málokto sa však pred farbením zamyslí, čo spraví často až 15% peroxid so štruktúrou vašich vlasov. Úplne ich vybieli, aby ich nakoniec zafarbil na požadovaný odtieň. To je dôvodom prečo sú vlasy po farbení suché, lámavé, bez lesku. Na to samozrejme existuje celá ďalšia rada prípravkov na farbené vlasy, ktoré majú za úlohu prostredníctvom umelých olejov vlasy dodatočne vyživovať a dodávať im lesk.

Dá sa z tohto kolotoča nejak vystúpiť aj v prípade, že si odmietame prestať farbiť vlasy?

Dá.

Existuje niekoľko možnosti.

Jenou z nich je presedlať na prírodnú HENNA farbu, ktorá je vhodná hlavne na vlasy ešte nefarbené, prípadne pre ženy, ktoré nechcú výrazne meniť svoje vlasy a hľadajú cestu ako zvýrazniť svoj vlastný odtieň. Henna je skvelá pre ženy, ktoré napríklad chcú dať svojim hnedým vlasom medený, či červenkavý odtieň. Menej je vhodná na tmavé vlasy. Pozor! Ak ste doteraz používali chemickú farbu počkajte s farbením hennou aspoň mesiac – inak sa vám môže stať, že vaše vlasy ostanú zelené :)

Našim najnovším objavom sú tiež talianske prírodné farby na vlasy BIOKAP. Tie majú vysokú koncentráciu prírodných zložiek a zaručujú tak bezpečné farbenie aj ženám s jemnými vlasmi, či citlivou pokožkou. Napriek ich šetrnému zloženiu dokonale kryjú šedivý vlas.

Farby BIOKAP neobsahujú silný peroxid, zosvetľovač a aktivátor farby je špeciálne vyvinutý z rastlinných zložiek a preto sa farby BIOKAP sa odporúčajú na zosvetlenie farby vlasov o maximálne 2 odtiene.

BIOKAP Nutricolor neobsahujú parabény, amoniak, resorcinol, hydrochinón, PPD (Nutricolor Delicato) a nikel a nie sú testované na zvieratách :)

Čo tieto farby obsahujú?

-          Organický arganový olej – obsahuje Omega 6-mastné kyseliny, vitamín E a fytosteroly, vďaka ktorým vlasy chráni, regeneruje, vyživuje a dodáva im lesk

-          Rastlinné proteíny – zabezpečujú hydratáciu a výživu vlasov. Dodávajú im hebkosť a lesk, vytvárajú na vlasoch ochranný filter

-          Lipofilné ovocné kyseliny – zložka s názvom Lactosafe je tvorená ovocnými kyselinami. Chráni pokožku pred zvýšenou citlivosťou a stabilizuje farbu

-          Extrakt z vŕby – kyselina salicylová z vŕby chráni vlasy pred UV žiarením, čím zaisťuje dlhotrvácnosť farby

Osobne som túto farbu vyskúšala zhruba pred troma týždňami. Jej nanášanie bolo príjemné a jednoduché vďaka aplikátoru. Okrem neho je v balení tiež šampón a maska po farbení. Na rozdiel od iných farieb tieto nemajú výraznú vôňu, zachovávajú si prírodnú neutrálnosť. Farba sa z vlasov po aplikácii jednoducho vymyla a vlasy ostali vláčne a bez známok vysušenia. Vyskúšala som farbu s červeným odtieňom, ktorý pravidelne používam a skutočne ma prekvapila. Najväčší problém, ktorý s červenými farbami mám je ten, že sa skutočne rýchlo vymývajú. Väčšinou už dva týždne po farbení je farba vyblednutá a bez lesku. Po farbení BIOKAPom po troch týždňoch som stále nespozorovala výrazné vyblednutie, čo sa mi ešte nikdy nestalo.

A bonus! Toto je asi prvá farba, pri ktorej som si hneď po farbení mohla obliecť aj biele oblečenie a nezafarbila mi ho na červeno :D

Na základe týchto pozitívnych skúseností prinášame farby BIOKAP do Babičkinej záhrady a budeme radi, ak ich vyskúšate na vlastnej koži a napíšete nám svoj názor. Najzaujímavejší názor odmeníme darčekom .)

 

Majka z Babičkinej záhrady

1 Komentár
  • Lu****

    Lu**** 2017-04-22 Odpovedať

    Dobrý deň, začala som používať tieto farby na vlasy. Mám riedke, jemné vlasy, preto som zháňala farbu, ktorá mi čo najmenej poškodí vlasy. Túto značku som našla na internete.Najprv som bola trochu pesimistická, lebo neverím , že nejaká farba na vlasy môže byť prírodná. Môžem ale povedať, že už som si dala farbu na vlasy tretíkrát a vôbec mi vlasy nepoškodila, práve naopak, zdá sa mi, že vlasy sú pevnejšie. Takže ja mám kladnú skúsenosť.
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa