Vyhľadávanie na blogu

Pražený bôb

Pulibkované: 21.09.2016 14:46:01
Kategórie: Bezlepkové recepty , Bezmliečne recepty , Hlavné jedlá , Slané maškrtenie , Vegánske recepty , Vegetariánske recepty , Zdravé recepty

Pražený bôb

Bôb je jednoročná bylina, ktorej struky sa zbierajú okolo júna, keď sčerňejú, je nenáročná na pestovanie a nemala by chýbať v žiadnej záhrade. Bôb sa používa čerstvý aj sušený. Je mimoriadne bohatý na bielkoviny, a preto by nemal chýbať v domácnosti vegetariána. V obchodoch ho vidím málokedy čerstvý, v BIo obchodoch občas v sušenej podobe, aj to vo väčšine bio obchodov chýba. Nie však v našom :)

Bôb namočíme aj na 1 a 1/2 dňa (vodu samozrejme pravidelne zlievame a vymieňame). Potom varíme v čistej osolenej vode cca 45 minút - treba vyskúšať, - že je bôb uvarený, vieme podľa toho, že je vnútri mäkký, šupku nekonzumujeme, je príliš tvrdá, zbavíme sa jej tak, že uvarený bôb stlačíme medzi prstami a vnútro z neho vyskočí.

Po uvarení bôb stiahneme zo šupky (ale vôbec to nie je potrebné, platí to len pre tých, ktorí majú dosť trpezlivosti a voľného času :), ostatní budú ďalej postupovať s nevyzlečeným bôbom. :)

Na rozohriatu panvicu dáme trochu oleja, zmes byliniek, napr. bylinky s cibuľkou alebo grilovacie bylinky, čerstvú petržlenovú vňať, himalajskú soľ a uvarený bôb, opražíme do zlatista a voňava. Podávame k večernému vínku alebo ako príloha k hlavnému jedlu. Bôb chutí asi ako gaštany a je to naozaj pochúťka :)

TIP: môžeme pred podávaním ešte pokvapkať citronovou šťavou.

Pridať komentár