Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Poznávame bylinky - slez nebadaný

Publikované 2016-05-11 10107
Obľúbené0

SLEZ NEBADANÝ - ak vás zasiahla horúčka, bolesť hrdla či nádcha

Bylinka, ktorú z počutia možno poznáte skôr ako božie koláčiky alebo pánbožkove syrečky. Aj keď má rastlinka v názve prívlastok nebadaný, jej priaznivé účinky na ľudský organizmus sú viac ako výrazné. Je veľmi silným bojovníkom so zápalmi. Lieči zápal ústnej dutiny a priedušiek, ako aj zápal žalúdka a močového mechúra. So slezom by ste mali poraziť aj silné zachrípnutie, kašeľ, dokonca aj ťažký emfyzém (rozdutie pľúc), ktorý spôsobuje dýchavičnosť. Suma sumárom, s touto zázračnou rastlinkou sa počas zimy určite oplatí byť priateľom.

Príprava čaju za studena:

Ak ste sa rozhodli vyskúšať slez, potom nezabúdajte na hlavné pravidlo prípravy čaju. To spočíva v macerácii, teda v príprave nápoja za studena.

Na macerát potrebujeme vrchovatú čajovú lyžičku byliny, ktorá sa vylúhuje v studenej vode z večera do rána. Ráno sa tekutina prihreje a popíja. Dve až tri šálky mierne zohriateho macerátu denne.

V prípade zápalu priedušiek, či rozdutia pľúc sa odporúčajú aplikovať obklady, ktoré pripravíme zo zvyškov macerovanej rastlinky. Tie zmiešame s jačmennou múkou a rozotrieme na ľanové plátno. Túto zmes prikladáme na postihnuté miesta.

Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa