Poruchy spánku

Pulibkované: 12.09.2016 15:33:48
Kategórie: Babské rady a recepty , Depresia, poruchy spánku

Poruchy spánku

Alchemilka žltozelená

Vo vyšších polohách, nad 1000 m nadmorskej výšky, rastie jeden druh alchemilky, ktorý sa pre lesklú striebristú farbu spodnej strany listov ľudovo nazýva aj strieborný plásť. Z jeho listov sa pripraví čaj, ktorý pri poruchách spánku prináša rýchlu úľavu.

Jedna kopcovitá čajová lyžička alchemilky sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pijú dve až tri šálky.

Celkový kúpeľ z lipového kvetu

Keď deti nepokojne spávajú, pomôže veľmi rýchlo kúpeľ z lipového kvetu. Päťlitrové vedro sa do polovice naplní čerstvo nazbieranými kvetmi, ktoré sa namáčajú 12 hodín v studenej vode. Studený výluh sa potom zohreje, precedí sa a prileje do kúpeľovej vody. Srdce musí byť pri kúpaní nad vodou. Po 20-minútovom kúpeli sa netreba utierať, len sa zabaliť do kúpacieho plášťa a ľahnúť si na hodinu do postele.

Hluchavka biela

Nervovo podmienenú nespavosť odstránia denne dve šálky čaju uvareného z bielej alebo žltej hluchavky. Jedna kopcovitá čajová lyžička hluchavky na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a pije po dúškoch.

Pridať komentár