Vyhľadávanie na blogu

Pór

Pulibkované: 10.09.2016 10:16:14
Kategórie: Články a zaujímavosti , Ovocie, zelenina, koreniny

Pór

Pór – hlavný veliteľ vašej domácej potravinovej lekárničky. Viete prečo?


Pôsobí proti nadúvaniu a pocitu plnosti, pri zápche a črevných kolik
ách, proti žlčovým kameňom a pri celkovej detoxikácii organizmu (prečisťuje krv i črevá). Posilňuje imunitu a stabilizuje krvný cukor, pretože znižuje absorpciu cukrov z tráviaceho ústrojenstva a zabezpečuje, aby boli správne metabolizované, posilňuje odolnosť tela proti chrípke a prechladnutiu.

Obsahuje množstvo vitamínu E (v zelenej často má dvojnásobné množstvo vitamínov), karotínov, železa, obsahuje selén a surový obsahuje kyselinu listovú, vitamín C a B1. Ako významný zdroj kyseliny listovej podporuje pór tvorbu krviniek, svalov a hojenie rán a ako zdroj fosforu je dôležitý pre činnosť mozgu. V kombinácii so zelerom – podporujú tráviace procesy a napomáhajú čisteniu čriev. Pravidelná konzumácia póru s cesnakom tiež znižuje riziko rakoviny hrubého čreva a prostaty. Nezanedbateľný je preventívny účinok póru pri chorobách žíl, pretože bráni vytváraniu krvných zrazenín. Keďže pór patrí k diuretikám, odporúča sa aj ľuďom trpiacim na dnu a reumatizmus. Vďaka obsahu kyseliny listovej a železa je dobrým pomocným prostriedkom pri liečbe anémie, teda chudokrvnosti. 
Tak ako cibuľa a cesnak, aj pór je mimoriadne antiseptický a pomáha chrániť srdce a artérie pred artériosklerózou a vysokým krvným tlakom.

Domáca medicínka: 
Pórový odvar sa ľahko pripravuje a je vynikajúci na nahradenie úbytku minerálov počas nevoľnosti a pri hnačke. Jednoducho povarte 4 póry v 1 litry vody cca 1-2 hodiny.
Pórový sirup je účinný prostriedok na pľúcne infekcie. Uvarte niekoľko
pórov vo vode, a keď zmäknú, extrahujte šťavu pretlačením cez gázu.
Pridajte med a pravidelne užívajte.

Pridať komentár