Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre
Štítky

Ponorte sa a užívajte si!

Publikované 2017-11-11 1075
Moje obľúbené0
Voda, pohoda, relax...tieto pojmy sa nám ako prvé vybavia pri slove kúpeľ. Ktoré prostriedky na kúpanie odporúčame my?

Voda, pohoda, relax...tieto pojmy sa nám ako prvé vybavia pri slove kúpeľ. Niekomu ešte napadne aj slovíčko zdravie.

Použitie vody na medicínske účely je staré ako ľudstvo samo. Prvé zmienky o kúpeľnej liečbe, či už hydroterapii (pôsobení samotnej vody) alebo balneoterapii (aj minerálnych látok), siahajú do roku 3700 p.n.l. a pochádzajú z Číny. Neskôr nasledoval Egypt, India i Japonsko, v Európe to bolo Grécko.

Za otca balneológie na našom území môžeme považovať lekára, učenca, radcu kráľovskej rodiny a humanistu Juraja Wernhera. Ako prvý v roku 1549 vo svojom diele systematicky opísal 22 minerálnych vôd a liečivých kúpeľov v Uhorsku, z ktorých väčšina sa nachádzala na Slovensku.

 

Balneoterapiu si spájame s pobytom v kúpeľoch, liečebnými procedúrami i rehabilitáciou. Medzi najvyhľadávanejšie patria napríklad sírne, uhličité alebo horečnaté kúpele pri kožných ochoreniach. Vodoliečba celotelovými vírivými kúpeľmi je zase vhodná pre pacientov s bolesťami chrbtice a svalov. Perličkové kúpele sú dobré pri celkovej únave organizmu, migréne a tiež pri relaxácii.

 

Za blahodarnými účinkami vody nemusíme chodiť ďaleko. Môžeme si ich dopriať aj v pohodlí domova, či už vo forme celotelového alebo len lokálneho kúpeľa.

Pridaním prírodných prísad do kúpeľa Weleda špecifikujeme spektrum pôsobenia vodoliečby (liečebné, relaxačné). Využívame jemné účinky obsiahnutých kompozícií éterických olejov pozitívne pôsobiacich na celý organizmus prostredníctvom pokožky aj čuchu.

 

Rady:

Pred kúpeľom sa krátko osprchujeme, aby sme zmyli pot a nečistoty.

Do kúpeľa sa ponárame postupne, aby nám prudko neklesol tlak krvi.

Voda by nemala byť teplejšia ako 38°C a pobyt dlhší ako 20 minút. Inak voda vysuší pokožku a môže aj zaťažiť krvný obeh.

Po kúpeli sa jemne osušíme osuškou. Ďalšie ošetrenie tela nie je potrebné. Prísady do kúpeľa Weleda nevytvárajú penu, pretože neobsahujú tenzidy škodiace životnému prostrediu a tak chránia prirodzenú tukovú vrstvu pokožky.

 

Tipy:

Na pohodu počas jesene a v zime.

-      Ihličnanový kúpeľ poteší milovníkov lesa svojou vôňou čistých éterických olejov z ušľachtilých jedlí a smrekov. Uvoľňuje, upokojuje a harmonizuje. Výborne pôsobí tiež pri kašli a nachladnutí.

-      Nechtíkový kúpeľ s bylinkami upokojuje pokožku a chráni ju pred zápalmi vďaka výťažkom z nechtíka lekárskeho v BIO kvalite. Pridané výťažky z materinej dúšky zas podporujú zdravie dýchacích ciest. Kúpeľ navodzuje pokojný spánok. Pre svoju jemnú kompozíciu je vhodný aj pre deti a ľudí s citlivou pokožkou.

 

Na svalovicu a premrznutie po lyžovačke

-      Arnikový kúpeľ svojou podmanivou kombináciou arniky, rozmarínu, levandule a extraktov z brezových lístkov prináša nielen úľavu namáhaným a unaveným svalom, ale zároveň pocit uvoľnenia a hlbokej relaxácie.

-      Rozmarínový kúpeľ podporuje prekrvenie a prehrieva. Pri únave poteší svojimi povzbudzujúcimi a stimulačnými účinkami.

 

Relax

- Citrusový kúpeľ má osviežujúce a oživujúce účinky. Je vhodný pri pocite únavy a zároveň aj pozdvihne náladu. Hodí sa ako do obyčajnej vane, tak aj do vírivky alebo do perličkového kúpeľa nôh.

- Levanduľový kúpeľ uvoľňuje a upokojuje rozjatrené zmysly. Pred spaním pomôže zabudnúť na náročné chvíle uplynulého dňa.

- Nežná zmes vône s pravým ružovým olejom z divokých ruží v Ružovom kúpeli prebudí zmysly, myšlienky môžu voľne plynúť, nastáva dokonalé upokojenie a harmónia. Olivový, jojobový a olej zo semien Rosa Moschata  zároveň výborne slúžia aj pokožke.

 

Pre citlivú pokožku (nielen) detí.

-      Nechtíkový dojčenský kúpeľ je jemná nepenivá prísada pre obzvlášť citlivú pokožku. Vďaka výťažku z nechtíka lekárskeho v BIO kvalite má upokojujúce, hojivé a protizápalové účinky. Kvalitný sezamový a mandľový olej chránia pokožku pred vysúšaním a dodávajú jej tuk, ktorý stráca pôsobením vody. 

 

Po dobrom kúpeli sa nám zharmonizuje celé telo, cítime sa uvoľnení a hlavne...posilníme si imunitný systém.

Tak neváhajme a ponorme sa! Na dobrú náladu a nezlomnú imunitu!

 

 

Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa