Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Pľúcne chlamýdie od A po Z

Publikované 2017-04-27 Napísal 32911
Obľúbené0

Má ich v sebe vyše 80% populácie, komplikujú liečenie jednoduchých chorôb, liečia sa len veľmi ťažko. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

Existuje nemalé množstvo zákerných chorôb, o ktorých mnohí z nás ani len netušia. Pľúcne chlamýdie k nim rozhodne môžeme s čistým svedomím priradiť.

Ako liečiť chlamýdie, aké majú chlamýdie prejavy a čo to vlastne je?

Pozrime sa na to teda dôkladnejšie. Patria k najrozšírenejším mikroorganizmom. Má ich v tele približne 80 % populácie, ich výskyt vekom stúpa, najmä po päťdesiatom roku života. Niekto ani netuší, že je ich hostiteľ. Iným dajú riadne zabrať v podobe často sa opakujúcich chorôb.

Nazývajú sa tiež energetické parazity, pretože žijú v tele bunky a živia sa jej energiou. Ich najzákernejšou povahovou črtou je nepochybne neuveriteľná odolnosť. Dokážu byť v organizme pasívne aj niekoľko rokov. Keďže liečba je pomerne komplikovaná a nie vždy sa aplikujú správne lieky, s obľubou sa vracajú v podobe opakovaných zdravotných problémov, v najhoršom prípade končia až smrťou pacienta.        

Neliečené chlamýdie príznaky:

-          Opakované zápaly

-          Návrat chronickej nádchy

-          Malátnosť

-          Infekcia

-          Pľúcne choroby

-          Choroby srdca

-          Ochorenia nervového systému

Najľahšie sa rozširujú v komunitách, či už v detských kolektívoch (školy, škôlky), na verejných priestranstvách, hlavne uzavretých ( nákupné centrá, divadlá, kiná). Šíria sa kvapôčkovou infekciou, čiže kýchnutím, ďalej slinami, hlienmi a inými sekrétmi. Ich inkubačná doba je v rozmedzí niekoľkých dní až týždňov. Závisí to od sily imunitného systému napadnutého tela. Jeho oslabenie je pre ne vstupnou bránou, aby sa mohli nerušene rozmnožovať. Práve preto patria k najrizikovejším skupinám práve ľudia s oslabenou imunitou ako napr. cukrovkári, pacienti trpiaci akútnou leukémiou, či astmou.

Chlamýdie na pľúcach – chlamydia peumoniae- vyvolávajú infekčné ochorenie horných a dolných dýchacích ciest. Sprvu sa javia ako bežná chrípka, lenže kašeľ je neutíchajúci a nepomáhanú žiadne sirupy, či iné voľne dostupné lieky. Nepríjemné kašľanie len zmierňujú.

Pľúcne Chlamýdie príznaky:

-          Vysoká teplota

-          Dlhotrvajúci dusivý kašeľ

-          Zápal hrtana

-          Zápal mandlí

-          Chrapot

-          Intenzívny pocit únavy

-          Bolesti hlavy

-          Bolesť svalov a kĺbov

-          Bolesť brucha

-          Bolesti zubov

 

Ak spomínané príznaky neprestávajú, je potrebné navštíviť lekára. Musia sa spraviť špeciálne sérologické vyšetrenia krvi. Nevýhodou je, že sa tieto mikroorganizmy dajú preukázať až po 2- 3 týždňoch od vniknutia do buniek. Ďalším spôsobom sú výtery z nosa, úst a materiálu, ktorý pacient vykašľal. Toto vyšetrenie však robia len špecializovaní odborníci v mikrobiologických laboratóriách.

 

Chlamýdie liečba

Keďže ide o parazity, ktoré žijú hlboko v tele bunky, bežné antibiotiká nestačia. Je potrebné užívať širokospektrálne antibiotiká, ktoré dokážu preniknúť až do jadra bunky a účinne zničiť aj nežiaduce mikroorganizmy. Liečba sa zvykne doplniť prípravkami na kašeľ, kodeínom, inhalačnými kortikosteroidmi. Dĺžka liečby závisí od stavu infekcie.

-          Akútna infekcia : 7 – 10 dní

-          Chronická infekcia : 3 – 6 týždňov

 

Pľúcne chlamýdie alternatívna liečba

Toto ochorenie je žiaľ také vážne, že liečba bez antibiotík nie je možná. Všeobecne známe sú však aj ich nežiaduce účinky na ľudský organizmus, ktoré sa zväčša prejavia v tráviacom systéme napr. bolesťami žalúdka, nechutenstvom, plynatosťou, ojedinele aj zvracaním či hnačkami. Existujú však aj spôsoby, ako tieto nepríjemné prejavy zmierniť alebo úplne eliminovať a zároveň urýchliť proces liečby.

-          Zvýšený príjem tekutín: vo forme čerstvých zeleninových, ovocných štiav a nesýtenej vody

-          Pitie čajov - z bylinkových sú najideálnejšie: tymian, lipa, aníz, sladké drievko, materina dúška, baza čierna – uľahčujú vykašlávanie. Ďalej je to majorán, mäta, oregano, fenikel, bazalka, rumanček, zázvor – podporujú trávenie, uľavujú pri plynatosti. Zároveň dané bylinky pomáhajú pri horúčkach, nádche, bolestiach hrdla a celkovo podporujú čistenie organizmu. Ideálne je piť aj zelený a čierny čaj pre jeho silné protizápalové účinky.

-          Pitie kávy: rozširuje priedušky, čím napomáha vykašliavaniu

-          Dostatočný príjem omega 3 mastných kyselín: na podporu imunity

-          Vitamín D: silný protizápalový účinok

-          Vitamín A: podporuje slizničnú imunitu

-          Zinok: imunostimulačný, dôležitý pre fungovanie a plné využitie účinkov vitamínu D

-          Vitamín C: pre správne fungovanie imunity

-          Kurkuma : protizápalový účinok. V kombinácii s čiernym korením jej účinok 20 000 násobne vzrastie. Skvelé je skombinovať rybí olej s 1 ČL kurkumy a štipkou čierneho korenia.

-          Betaglukán : podporuje imunitu, účinný v boji proti infekčným chorobám. Má veľké zastúpenie v hlive ustricovej.

 

---

Pre BZ zhrnula Evička.

 

Niečo pre vás
Odporúčané články

Keď nás trápi zápal pľúc

136 2017-03-02
Obľúbené
Zápal pľúc je nepríjemné sezónne ochorenie, ktoré vie potrápiť deti v útlom veku, vo vysokom veku môže byť aj život...
Čítať ďalej

Ako na zápal priedušiek?

NapísalMária R. 25681 2016-12-09
Obľúbené
Ľudia boli chorí aj v časoch, kedy neexistovali antibiotiká. Prekvapivé, že? :) Ako sa vtedy chorí liečili a čo vám...
Čítať ďalej

Zápal pľúc

10592 2016-09-14
Obľúbené
Ako na zápal pľúc
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa