Vyhľadávanie na blogu

Nevoľnosti a hnačka

Pulibkované: 12.09.2016 14:36:59
Kategórie: Babské rady a recepty , Hnačka, zápcha, črevné problémy

Nevoľnosti a hnačka

Hloh jednosemenný

Jedna kopcovitá čajová lyžička hlohu (používajú sa listy a kvety) na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a počas celého dňa sa po dúškoch pijú dve šálky čaju.

Tinktúra z hlohu jednosemenného

Fľaša sa naplní čerstvo nazbieranými kvetmi a bobuľami hlohu v rovnakom pomere a zaleje sa 38- až 40- percentnou ražnou pálenkou. Fľaša sa odloží aspoň na dva týždne na teplé miesto. Z takto získanej tinktúry sa denne užíva 4 až 10 kvapiek.

Rebríček obyčajný

Jedna kopcovitá čajová lyžička rebríčka na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pije jedna až dve šálky.

Domáca medicínka z póru

Pórový odvar sa ľahko pripravuje a je vynikajúci na nahradenie úbytku minerálov počas nevoľnosti a pri hnačke. Jednoducho povarte 4 póry v 1 litry vody cca 1-2 hodiny.
Pórový sirup je účinný prostriedok na pľúcne infekcie. Uvarte niekoľko pórov vo vode, a keď zmäknú, extrahujte šťavu pretlačením cez gázu. Pridajte med a pravidelne užívajte.

Cesnak medvedí

Popri vlastnostiach prečisťujúcich krv sa pri cesnaku medveďom osvedčili aj jeho vlastnosti upravovania činnosti žalúdka a čriev.

Na jar sa zbierajú čerstvé zelené listy cesnaku medvedieho, umyjú sa, nakrájajú sa nadrobno a dobre rozžujú.

Podobne ako petržlenom posýpajú sa cesnakom medvedím všetky jedlá, ktoré sa bežne zjemňujú alebo zdobia petržlenom alebo pažítkou. Z listov cesnaku medvedieho možno pripraviť aj šalát alebo ho uvariť ako špenát.

Tinktúra z cesnaku medvedieho

Aby sme si zachovali liečivú moc cesnaku medvedieho po celý rok, pripravíme si z neho tinktúru. Nadrobno pokrájané listy cesnaku medvedieho naložíme do fľaše, na jeseň aj s cibuľkami cesnaku medvedieho, bylinu zalejeme 38- až 40-percentnou ražnou pálenkou a fľašu necháme aspoň dva týždne stáť na teplom mieste. Z tejo tinktúry sa užíva denne štyrikrát 10 až 15 kvapiek, zriedených v malom množstve vody.

Čaj z ľubovníka bodkovaného

Jedna kopcovitá čajová lyžička ľubovníka bodkovaného na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť a precedí sa. Denne treba vypiť jednu šálku po dúškoch.

Nechtík lekársky

Jedna kopcovitá čajová lyžička nechtíka lekárskeho na šálku sa zaleje, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a cez deň sa vypijú po dúškoch dve šálky čaju.

Puškvorec obyčajný

Jedna zarovnaná čajová lyžička koreňa puškvorca sa namáča 12 hodín v jednej šálke studenej vody. Studený výluh sa potom zohreje a precedí. Denne sa smie vypiť len jedna šálka čaju. Pije sa po dúškoch pred hlavnými jedlami a po nich. Pred pitím sa musí čaj zohriať v horúcom vodnom kúpeli.

Rumanček pravý

Jedna kopcovitá čajová lyžička rumančeka pravého na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a počas celého dňa sa vypijú po dúškoch tri šálky.

Stavikrv vtáčí

Jedna kopcovitá čajová lyžička stavikrvu vtáčieho na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a počas celého dňa sa vypijú po dúškoch dve šálky čaju.

Šalvia lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička šalvie lekárskej na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pijú dve šálky.

Pridať komentár