Vyhľadávanie na blogu

Mungo

Pulibkované: 10.09.2016 10:02:16
Kategórie: Články a zaujímavosti , Ovocie, zelenina, koreniny

Mungo

Skúsili ste už skvelé MUNGO? Mungo sú malé, olivovo zelené fazule, ktoré chuťovo pripomínajú zelený hrášok.

Fazuľa - mungo, adzuki. Jedna šálka varenej fazule denne dokáže znížiť koncentráciu škodlivého LDL cholesterolu, stabilizovať inzulín a krvný cukor, znížiť krvný tlak, postarať sa zároveň o pravidelný odchod stolice, aktivizovať tráviaci trakt tak, že nedôjde ku vzniku žalúdočných a črevných problémov ako napr.: hemoroidov a rakoviny čriev. Adzuki kráľovná fazule pochádza z Číny. Je vhodná na klíčenie, výborná na reguláciu stolice a na jej zjemnenie v prípade zápchy, taktiež pomáha regulovať menštruáciu. Pravidelná konzumácia Azuki je prevenciou proti všetkým ochoreniam obličiek (vrátane onkologických). Mungo je bohatá na železo a vitamíny. Je veľmi vhodná na klíčenie, naklíčená obsahuje mimoriadne mnoho bielkovín, železa, mangánu, horčíka, draslíka a fosforu a všetky hlavné vitamíny skupiny B.

Nakličovanie: Mungo je ideálne na nakličovanie, veľmi rýchlo rastie a je veľmi chutné. Mungo rozložíte do jednej vrstvy napr. na plech, zalejete vodou, aspoň 3x denne prepláchnete čistou vodou, aby sa nechytali skryté plesne. Po 3-4 dňoch budete mať asi 1 cm klíčky – šťavnaté, sladké, chutné a zdravé.

Mungo si môžete uvariť aj ako fazuľu: najskôr namočiť na noc vo vode, potom variť cca hodinu v závislosti od čerstvosti munga. Pri varení nemiešame, zbierame penu.
Ako varená strukovina, aj ako klíčky sa používa do šalátov, zeleninových jedál, ako varený do polievok. Výborne chutí uvarený s kurkumou.

Pridať komentár