Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre
Štítky

Mungo

Publikované 2016-09-10 2363
Moje obľúbené0

Skúsili ste už skvelé MUNGO? Mungo sú malé, olivovo zelené fazule, ktoré chuťovo pripomínajú zelený hrášok.

Skúsili ste už skvelé MUNGO? Mungo sú malé, olivovo zelené fazule, ktoré chuťovo pripomínajú zelený hrášok.

Fazuľa - mungo, adzuki. Jedna šálka varenej fazule denne dokáže znížiť koncentráciu škodlivého LDL cholesterolu, stabilizovať inzulín a krvný cukor, znížiť krvný tlak, postarať sa zároveň o pravidelný odchod stolice, aktivizovať tráviaci trakt tak, že nedôjde ku vzniku žalúdočných a črevných problémov ako napr.: hemoroidov a rakoviny čriev. Adzuki kráľovná fazule pochádza z Číny. Je vhodná na klíčenie, výborná na reguláciu stolice a na jej zjemnenie v prípade zápchy, taktiež pomáha regulovať menštruáciu. Pravidelná konzumácia Azuki je prevenciou proti všetkým ochoreniam obličiek (vrátane onkologických). Mungo je bohatá na železo a vitamíny. Je veľmi vhodná na klíčenie, naklíčená obsahuje mimoriadne mnoho bielkovín, železa, mangánu, horčíka, draslíka a fosforu a všetky hlavné vitamíny skupiny B.

Nakličovanie: Mungo je ideálne na nakličovanie, veľmi rýchlo rastie a je veľmi chutné. Mungo rozložíte do jednej vrstvy napr. na plech, zalejete vodou, aspoň 3x denne prepláchnete čistou vodou, aby sa nechytali skryté plesne. Po 3-4 dňoch budete mať asi 1 cm klíčky – šťavnaté, sladké, chutné a zdravé.

Mungo si môžete uvariť aj ako fazuľu: najskôr namočiť na noc vo vode, potom variť cca hodinu v závislosti od čerstvosti munga. Pri varení nemiešame, zbierame penu.
Ako varená strukovina, aj ako klíčky sa používa do šalátov, zeleninových jedál, ako varený do polievok. Výborne chutí uvarený s kurkumou.
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa