Vyhľadávanie na blogu

Mandľovo-čokoládový koláč s malinovým sirupom

Pulibkované: 18.03.2017 13:50:43
Kategórie: Bezlepkové recepty , Koláče, zákusky, dezerty, torty , Vegetariánske recepty , Zdravé recepty

Mandľovo-čokoládový koláč s malinovým sirupom

Mandľovo-čokoládový koláč s malinovým sirupom- bezlepkový

Cesto:

200 g masla
200 g tmavej čokolády (obsah kakaa min. 50 %)
50 g kryštálového cukru
3 celé vajcia (veľ. L)
200 g mandľovej múky alebo lúpaných mandlí zomletých najjemnejšie ako sa len dá
½ balíčka kypriaceho prášku
semiačka z 1 vanilkového lusku
štipka soli

Malinová omáčka:

300 g mrazených alebo čerstvých malín
100 ml pomarančového likéru Triple sec (alebo 100 ml červeného vína a 1 lyžica nastrúhanej pomarančovej kôry)
kryštálový cukor podľa chuti

Príprava cesta je doslova blesková. Nalámte si čokinu do misky, pridajte nakrájané maslo a roztopte v mikrovlnke alebo vodnom kúpeli. Pridajte k tomu vnútro vanilky a nechajte chladnúť.

Zatiaľ si v miske cukor a celé vajíčka začnite šľahaťna najvyšších otáčkach. Do žiadnej peny sa vám to vyšľahať nepodarí, na to je tam príliš málo cukru. Stačí, keď to bude také nafufňané, čiže asi 5 minút šľahania.

V ďalšej miske si premiešajte mandľovú múku so soľou a kypriacim práškom. A ideme to celé dať dokopy. K našľahaným vajíčkam začnite prilievať vlažnú čokoládovú masu a krátko prešľahajte na najvyšších otáčkach. Potom otáčky znížte a prišľahajte mandľovú zmes.

Pouzite tortovú formu s priemerom cca 19 cm. Ak použijete väčšiu, nič sa nedeje, iba bude koláčik nižší a treba tomu prispôsobiť aj čas pečenia, čiže bude hotový skorej. Formu si vysteľte paierom na pečenie, okraje vytrite maslom a husté mandľové cesto do nej vykydnite a uhlaďte. My sme piekli skolo 60 minút na 170 stupňov.

Medzičasom si zbúchame omáčku…maliny hoďte do kastrólika, prilejte likér a začnite zahrievať, kým sa maliny nerozvaria úplne na maderu. Okoštujte, prípadne docukrite. Nechajte potom ešte chvíľu poprebublávať, nech sa prebytočná šťava odparí a cez sitko prepasírujte. Tortu podávajte preliatu malinovou omáčkou, prípadne si doprajte vanilkovú zmrzlinu alebo šľahačku.
(Eliška Putková)

Pridať komentár