Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Málokrvnosť - anémia

Publikované 2016-09-12 5405
Obľúbené0
Anémia vzniká najčastejšie z nedostatku železa. Ide o rozšírenú chorobu, ktorá postihuje mužov, ženy aj deti. Ako ju liečiť pomocou byliniek, prírodnou liečbou vás naučíme v našom článku

Pripravte si v domácom prostredí podľa našich receptov prípravky proti anémii:

Alchemilka žltozelená

Jedna kopcovitá čajová lyžička alchemilky na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a počas celého dňa sa pijú po dúškoch až tri šálky čaju.

Pŕhľava

Pŕhľava malá je vďaka svojim krvotvorným liečivým vlastnostiam neodmysliteľná pri liečení málokrvnosti. Jedna kopcovitá čajová lyžička pŕhľavy na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pijú až štyri šálky.

Pŕhľava - čerstvé listy

Čaj uvarený z čerstvých listov pŕhľavy zvyšuje obsah železa v tele.

Jedna hrsť čerstvých pŕhľavových listov na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a počas celého dňa sa po dúškoch pijú dve až tri šálky čaju.

Repík lekársky

Jedna kopcovitá čajová lyžička repíka lekárskeho na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa vypijú po dúškoch dve šálky čaju.

2 Komentáre
  • Fe ***ty

    Fe ***ty 2022-03-15

    Anorganické, nehémové železo z rastlín má zložitejšiu cestu vstrebávania ako živočíšne hémové železo z mäsa. Rastlina sa musí najskôr v žalúdku a čreve natráviť, uvoľní sa z nej samotné trojmocné železo, ktoré sa následne musí transformovať na dvojmocné. Navyše úroveň vsterbávania nehémového železa významnne ovplyvňuje potrava. Negatívne na vstrebávanie pôsobí vláknina, čaj, káva, mlieko. Hémové železo vie náš organizmus prirodzene získať uvoľnením molekuly hému z bielkovín živočíšnej zložky potravy (hemoglobín, myoglobín) a osobitou cestou hém transportovať do buniek tenkého čreva cez tzv. hémové nosičové proteíny. Úroveň vstrebávania hémového železa je 5-7 krát vyššia ako nehémového. Navyše hémové železo stimuluje vsterbávanie nehémového.
  • ew*

    ew* 2020-04-27

    pŕhľava je perfektná aj vo mne pomohla dostať železo pod kontrolu ale v kombinácii s captafer-om, ktorý zlepšil jeho vstrebávanie z potravy
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď
Prosím prihláste sa pred publikovaním komentára.

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa