Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Máj, mesiac Srdca

Publikované 29-04-2022 Napísal 500
Obľúbené0

Keď som bola malá, myslela som si, že srdce má tvar, no, srdiečka predsa. A že leží vľavo, nie uprostred. A že ten, kto má studené ruky, ten má úprimné srdce. Zdá sa teda, že moje detské ja, rovnako ako tradičná čínska medicína, sme vnímali, že Srdce je niečo oveľa viac, než len nejaký kus svalu, ktorý pumpuje kamsi krv.
Srdce je tu skrátka od toho, aby sme žili a žili dobre. A v máji, predstavte si, má Srdce svoje, no, niečo ako narodeniny.

Srdce počas mesiaca máj

Každý deň od 11 do 13 hod je naše Srdce v najväčšej aktivite a to platí pre celý rok. Lenže v máji je to ešte zaujímavejšie. V tomto mesiaci je podľa tradičnej čínskej medicíny Srdce na vrchole svojej aktivity. Niežeby inokedy svoju prácu flákalo, ale máj je skrátka „jeho“ mesiac.

A práve v tejto dobe, v okamihoch rodiaceho sa leta, ktoré prináležia Ohňu, by sme sa mali o svoje Srdce starať oveľa lepšie ako po zvyšok roka.

.

Srdce riadi krv a cievy

Teória čínskej medicíny hovorí, že Srdce, resp. jeho energia Qi riadi našu krv a cievy. Cievy sú miestom, kde je krv skladovaná a rozvádzaná do celého organizmu bez toho, aby sa zastavil alebo spomalil jej tok. Dôležité je, aby krv prúdila po správnych cestách a nedochádzalo k jej vylievaniu mimo nich.

Vzťah Srdca a krvi je dvojaký. Jednak srdce rozháňa krv po celom tele pravidelným pulzovaním a zároveň tokom energie Qi, čím umožňuje, aby sa výživa v krvi obsiahnutá dostávala do všetkých potrebných miest - k orgánom, mäkkým tkanivám, kostiam, pokožke, atď.

Za druhé, Srdce má na svedomí samotnú tvorbu a doplňovanie krvi spoločne so systémom Sleziny a Pľúc. Slezina produkuje trávením potravy energiu Qi, ktorú dopravuje do Pľúc, kde je premiešavaná s Qi prijímanou pľúcami zo vzduchu a následne vstupuje do Srdca. V ňom sa primiešava do krvi, dopĺňa ju a premieňa sa v nej.

Z toho vyplýva, že Srdce je zodpovedné za kvalitu celého nášho kardiovaskulárneho systému. Pokiaľ je zdravé, potom aj tepny, žily, vlásočnice sú pružné a priechodné, krv voľne prúdi a pravidelne pulzuje.

.

Srdce - sídlo duše Shen

V tradičnej čínskej medicíne pojem Srdce zahŕňa nielen samotný orgán, ale aj jeho metaforické poňatie – zdieľané s ľuďmi na Západe – v ktorom srdce predstavuje centrum mysle a emócií, čo odráža aj množstvo výrazov typu „vy nemáte žiadne srdce“, alebo „dal do toho srdce“, alebo napríklad „má srdce na správnom mieste“.

Je zaujímavé, že čínske slovo pre Srdce, v latine prepisované ako Xin (vyslov „sin“), je často prekladané ako „srdce a myseľ“. Podľa tradičnej medicíny teda Srdce nielen reguluje cirkuláciu krvi, ale zároveň ovláda vedomie, ducha, spánok, pamäť a je domovom mysle.

.

V Srdci sídli jedna z našich duší, jedna z tých najdôležitejších, volá sa Shen (áno, má rovnaké meno ako Obličky). Táto duša riadi našu psychiku, myslenie a vedomie. Vytvára našu osobnosť, to, akí sme.

Do Srdca sa premietajú všetky naše citové hnutia. Preto nevyrovnaný duševný život najviac postihuje práve tento orgán. A práve v tom je veľký rozdiel medzi čínskou a západnou medicínou.

Čínska medicína síce chápe „riadiacu“ funkciu mozgu, ale na neho pozerá len ako na stroj, ktorý pomáha tvorcovi a hýbateľovi, ktorým je práve duša Shen sídliaca v Srdci.

.

Viete, že pokiaľ je Srdce v harmonickom stave, sú ľudia úprimne priateľskí, pokorní, majú takzvane „otvorené srdce“ a pozornú myseľ? Schopnosť myslieť jasne je vôbec takou ústrednou vlastnosťou ľudí s harmonickým Srdcom a mysľou.

.

Na srdce sú Poděbrady a…

Poděbrady vraj liečia srdce. Asi to bude pravda, veď kúpeľníctvo má tu viac ako storočnú tradíciu. A prírodné doplnky stravy, liečivé bylinky a medicinálne huby, tie sú o tisíce a tisíce rokov staršie, tak sa poďme podeliť aj s nimi.
Keď ich správne skombinujete, môžete pozitívne podporiť činnosť svojho Srdca, a to v oboch rovinách, fyzickej aj tej psychickej.

.

Ak chcete svojmu Srdcu urobiť v máji radosť a podporiť ho, nadeľte mu niektorý z týchto pomocníkov:

Cisárov poklad tinktúra

Na obrázku uvidíte vľúdneho cisára s rozprávkovo vyobrazeným planúcim srdcom. Základom tejto tinktúry je tradičná receptúra ​​Rou Fu Bao Yuan Tang.

Cisárov poklad tinktúra na srdce Objednať

.

Blokáda cisára tinktúra

Táto bylinná alkoholová tinktúra má na etikete obrázok prísneho cisára s rukami zloženými v oblasti srdca. Pri jej výrobe sa vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Xue Fu Zhu Yu Tang.

Blokáda cisára tinktúra na podporu srdca Objednať

.

Auricularia extrakt

Túto hubu určite poznáte pod názvom Judášovo ucho, inak tiež škaredo povedané ušľachtilá chlpatá. V čínskej medicíne je cenená pre široké spektrum účinkov na ľudský organizmus. Je bohatá na minerály, vitamíny aj polysacharidy a okrem ďalšieho je zdrojom antioxidačného melanínu. Má rada Srdce a je to vraj vzťah vzájomný.

Auriculária extrakt - podpora srdca Objednať

.

MycoCholest zmes

Skvelá zmes medicinálnej huby Shiitake a červenej fermentovanej ryže. Tá vďaka obsahu monakolinu prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Na podporu účinku sme pridali aj koenzým Q10 a rutín.

Mycocholest zmes na podporu srdca Objednať

.

Reishi extrakt

V čínskej medicíne sa huba Reishi používa na podporu vitality a obranyschopnosti. Má výrazné adaptogénne účinky. V rámci EÚ je o tejto hube možné oficiálne tvrdiť, že podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, podporuje normálne funkcie obehovej sústavy a že podporuje udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Reishi extrakt aj na srdce Objednať

.

Tak nech vám nikto a nič nezlomí Srdce, a to ani v máji.

Pozn.: Iste si myslíte, že nepoznáme pravidlá slovenského pravopisu, pretože niekedy píšeme Srdce s veľkým „S“ a niekedy zase srdce s malým „s“. Máme také pravidlo. Pokiaľ píšeme o Srdci ako o jednom zo systémov tradičnej čínskej medicíny, tak píšeme veľké S. Pokiaľ ale píšeme o srdci ako o orgáne, ktorý pumpuje krv do vašich ciev, tak používame malé s.

Štítok: srdce
Niečo pre vás
Odporúčané články

Kľudná hladina tinktúra 074 (AN SHEN DING ZHI WAN)

NapísalMichal 259 26-05-2022
Obľúbené
Zmesou na upokojenie duše Shen, ktorá sídli v srdci
Čítať ďalej

Cisárov poklad tinktúra 064 (ROU FU BAO YUAN TANG)

NapísalMichal 154 24-05-2022
Obľúbené
Tradičná zmes, ktorá sa používa na podporu funkcie srdca a celého kardiovaskulárneho systému
Čítať ďalej

Čo je to arytmia srdca - palpitácia a čo pomáha?

NapísalMichal 1480 22-02-2022
Obľúbené
Arytmia spomalený alebo zrýchlený rytmus srdca a tiež rôzne nekoordinované pohyby srdcového svalu, srdcových...
Čítať ďalej

Srdce - vládca všetkých orgánov

NapísalMichal 964 30-03-2021
Obľúbené
Srdce je nazývané vládcom všetkých orgánov. Mimo toho, že srdce je z mäsa a krvi, rozoznávame ešte aj druhú polohu...
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď
Prosím prihláste sa pred publikovaním komentára.

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa