Vyhľadávanie na blogu

Lupienka - psoriáza

Pulibkované: 14.09.2016 13:19:45
Kategórie: Akné, lišaj, ekzém, lupienka , Babské rady a recepty

Lupienka - psoriáza

Pečeňová diéta

Príčinou tejto "nevyliečiteľnej " choroby je funkčná porucha pečene. K úspešnému vyliečeniu preto treba prísne dodržiavať pečeňovú diétu.

Potieranie masťou

Pokožka sa dvakrát denne natrie tukom z bravčových čriev. Ak sú fľaky na pokožke stvrdnuté alebo popraskané a rozšírené po celom tele, treba pripraviť masť z bravčového loja a čerstvej šťavy lastovičníka väčšieho.

Na 50g bravčového loja potrebujeme 5g šťavy z lastovičníka. Čerstvo nazbieraný a umytý lastovičník sa vylisuje v odšťavovači. Loj sa zmieša so šťavou a získaná masť sa skladuje v chladničke.

Namiesto lastovičníka možno použiť aj slez nebadaný.

Celkové kúpele

Pacientovi treba pripraviť trikrát týždenne celkový bylinkový kúpeľ z pakostu smradľavého alebo zo zmesi rovnakých dielov slezu nebadaného a prasličky roľnej. Na jeden kúpeľ treba 200g bylín namáčať 12 hodín v 5-litrovom vedre studenej vody. Výluh sa potom zohreje, precedí a prileje do kúpeľa. Srdce pacienta musí byť pri kúpaní nad vodou. Po 20-minútovom kúpeli sa netreba utierať, len sa zabaliť do kúpacieho plášťa a ľahnúť si na hodinu do postele.

Rovnakou pečeňovou diétou a bylinkovými kúrami sa liečia aj neurogénne podmienené kožné vyrážky.

Čajová zmes

Zmieša sa 50g pŕhľavy, 30g veroniky lekárskej, 10g dubovej kôry, 20g zemedymu lekárskeho, 30g nechtíka lekárskeho, 30g lastovičníka väčšieho, 20g rebríčka obyčajného, 20g zeleného oplodia orecha vlašského, 30g vŕbovej kôry, 40g túžobníka brestového.

Jedna kopcovitá čajová lyžička bylinkovej zmesi na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa postupne po dúškoch vypije šesť až osem šálok čaju.

Ak je to možné, treba uprednostniť čerstvé bylinky pred sušenými, lebo ich liečivé účinky sú väčšie.

Zobraziť všetky komentáre (1)

ate


11.11.2017 15:21:14

super

Pridať komentár