Látkové vložky. Ísť do toho?

Pulibkované: 07.01.2019 20:01:24
Kategórie: Ekológia a životné prostredie

Látkové vložky. Ísť do toho?

Tiež si všímate aktuálny trend opätovného používania vecí? Jednorazové sáčky meníme za látkové vrecká, prateľné bavlnené tampóny používame na odličovanie makeup-u, do obchodov chodíme s vlastnými nádobkami, mlieko si čapujeme do vlastných fliaš. Niekedy rozmýšľam, kam až sa dá ešte zájsť, resp. kam sa dá vrátiť. Pretože povedzme si pravdu, tieto veci tu už boli. Naši rodičia či starí rodičia bežne chodili do obchodu s plátenou taškou a vlastnou sklenenou fľašou na čerstvé mlieko.

Dovolím si tvrdiť, že nejde len o súčasnú hipsterskú eko vlnu, ale stále viac ľudí si uvedomuje dopad používania jednorazových vecí na životné prostredie, ale aj na ich zdravie. To je prípad aj látkových vložiek, ktoré si začínajú hľadať svoje stále miesto v každodennom živote žien. Upúšťame od jednorazových vložiek a tampónov a prikláňame sa k alternatívam - menštruačný kalíšok alebo spomínané látkové vložky.

Sprvu som si to nevedela predstaviť. Najmä po tej praktickej stránke. Stále som mala v hlave otázku - kam to potom dám? Ale ako pri všetkom, aj pri tomto, je to len otázka návyku a istej organizácie. Stačí len vyskúšať a nájsť si v tom vlastný systém ;)

Ale späť k otázke - Kam to potom dám?

Látková vložka sa po použití môže krátku dobu skladovať, napríklad v obyčajnej malej uzatvárateľnej nádobke. Avšak (pre vlastný pokoj v duši) to nerobím a vždy ju aspoň prepláchnem v studenej vode. Mnohé kamarátky mi hovoria, že to je nepraktické, ale ... veď tam, kde je záchod, je predsa aj umývadlo :) Takže je to len o určitom zorganizovaní si vecí. Vložku potom dám do uzatvárateľnej nádobky a doma ju operiem. A spokojne s ňou môžem chodiť v kabelke aj "celý deň".

Vložky je možné prať spolu s ostatným prádlom na 40°, pre dôkladnú dezinfekciu na 60°, s použitím vhodného pracieho prostriedku.

Pridať komentár