Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Kvasená zelenina PICKLES - účinná podpora imunity a zdravia

Publikované 2020-11-18 Napísal 846
Obľúbené2

Kvasená zelenina je plná vitamínov C a B, mnohých minerálov a enzýmov v ľahko prijateľnej podobe a tiež dôležitých živých baktérií mliečneho kvasenia, čo sú prirodzené probiotiká

Tieto probiotiká (baktérie) potrebujeme v našom čreve, aby nám pomáhali tráviť potravu. Rovnako pomáhajú aj s vylučovaním škodlivých patogénov. Probiotiká sú tiež veľmi dôležité pre našu imunitu a celkové zdravie organizmu. Zdravá črevná mikroflóra je úplne zásadná pre obranyschopnosť organizmu.

Podľa tradičnej čínskej medicíny (TČM) sa naša obranná čchi tvorí v pľúcach z energie, ktorú sme prijali zo stravy a dýchania. Pľúca a hrubé črevo sú spolu energeticky previazané. Tvoria pár jinového a jangového orgánu vo fáze KOV. Tak sa dá zjednodušene povedať, že pľúca a hrubé črevo sú energeticky zodpovedné za silu našej obranyschopnosti - imunity.Aj preto jedzte kvasenú zeleninu Pickles, ktorá tieto orgány energeticky posilňujeVšetci poznáme kvasenú kapustu. Môžete pokojne použiť aj tú. Tí z vás, ktorí ju doma nemáte alebo chcete vyskúšať niečo nové, môžete si urobiť PICKLES, teda rýchlo kvasenú zeleninu. Je to veľmi jednoduché a všetko, čo na to potrebujete, máte určite doma.
Posúva to očistný a imunizačný proces o úroveň vyššie. Pickles sú veľmi prospešné. Takže naberte odhodlanie a vyskúšajte si ich pripraviť. Sami uvidíte, či vám to bude kvasená zelenina chutiť a či vás to s ňou bude baviť.JEDNODUCHÝ RECEPT NA DOMÁCU kvasenú ZELENINU PICKLESČo na kvasenú zeleninu potrebujete?

Zeleninu v podstate akúkoľvek, pre posilnenie pľúc je najlepšia biela reďkovka daikon, biele reďkovky, cibuľa, pór, ale skvele sa hodí aj kapusta, čínska kapusta, pekingská kapusta, kaleráb, cvikla (červená repa), mrkva, zeler, paprika, karfiol, brokolica a skoro všetko.

Ďalej budete potrebovať strúhadlo, škrabku, nôž, veľkú misu. Ak máte, tak tĺčik do mažiara alebo drevenú varešku, zaváracie poháre alebo malý súdok na kapustu či kameninový hrniec. K tomu ešte himalájska soľ, koreniny (rasca, koriander, čierne korenie, alebo čokoľvek čo vám chutí a chcete tým pozdvihnúť chuť zeleniny), bylinky - podľa chuti a zvyku, umeocot, prevarenú a vychladenú vodu, ideálne kelový alebo vínny list.Postup prípravy kvasenej kapusty

Prevarte si vodu a dajte do nej soľ (na 1L cca 1 plnú PL himalájskej soli) a koreniny (bobkový list, nové korenie, rasca, ....). Nechajte vychladnúť na telesnú teplotu 36-40 ° C. Zeleninu očistite, olúpte, nastrúhajte alebo nakrájajte a natlačte do zaváracieho pohára - dávajte ju postupne a vždy dobre utlačte. Použite na tento úkon tĺčik z kamenného mažiara, varešku alebo ruku ak vám vôjde do pohára.

Naplňte cca 3 cm pod okraj pohára, prikryte kelovým listom, pritlačte, zalejte vychladnutou slanou vodou tak 2 cm od okraja a zavíčkujte. Víčko nedoťahujte úplne. Obaľte alobalom, aby sa k zelenine nedostalo svetlo a nechajte stáť v teple 4-5 dní (môžete až 7dní).
Odporúčam postaviť to na plech alebo do nejakej misky, pretože zelenina ožije a šťava bude pretekať. Každý deň zeleninu okom skontrolujte, ako sa má. Malo by prebiehať bujné mliečne kvasenie. Uvidíte na povrchu bublinky, možno až penu a celé to trochu naberie na objeme.

Po 3 dňoch môžete začať konzumovať, ale lepšie je počkať aspoň 5 dní. Poháre dajte do chladničky, kde ešte bude dobiehať kvasenie.Inšpirácia pre vás

Do prevarenej vody dajte lyžicu himalájskej soli, bobkové listy, nové a čierne korenie, rascu a koriander. Zelenina: červená kapusta, kaleráb, karfiol, mrkva, petržlen, paprika, cibuľa ...).
Prikrytý vinným (kapustovým, kelovým) listom, zalejte vlažnou vodou, následne pridajte 2 lyžice ume octu a nechajte bežať proces mliečneho kvasenia.Za 5 dní bude zdravá pochúťka hotová. Črievka budú zdravšie a imunita posilnenáOdporúčanie na záver

Každý deň od septembra (septembra) do marca (marca) zjedzte aspoň 2 lyžice kvasené zeleniny. Posilníte tým pľúca, hrubé črevo aj imunitný systém. Doplníte si vitamíny a minerály. Posilníte svoje zdravie a dobrú náladu. Prípravu pickles opakujte tak, aby ste stále mali zásobu.

Štítok: zelenina
Niečo pre vás
Odporúčané články

9 rád, ako podporiť imunitu u detí počas chrípkového obdobia

NapísalKidmarket 783 2019-11-21
Obľúbené
V tomto období je na školách a v škôlkach množstvo viróz. Vírusy pritom bývajú čoraz odolnejšie a práve na miestach,...
Čítať ďalej

Imunitný systém – ochranný štít nášho tela

1110 2017-04-10
Obľúbené
Bývate často chorí a neviete si vysvetliť prečo? Problém je vo vašom oslabenom imunitnom systéme. Viete akými...
Čítať ďalej

Ako motivovať deti jesť zeleninu a ovocie?

970 2016-12-06
Obľúbené
Stretli ste sa s tým už? Apriórne odmietanie nových chutí z oblasti zeleniny a ovocia, často bez ochutnania. Myslím,...
Čítať ďalej

Zimný zeleninový šalát

2750 2016-10-14
Obľúbené
Verím tomu, že pre naše telo je najlepšie jesť sezónnu regionálnu zeleninu, akú jedli naši predkovia. Práve preto som...
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa