Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Jar – začína očista tela. Ach, tá pečeň!

Publikované 2021-07-04 Napísal 521
Obľúbené0

Prečo na jar viac pobolieva pečeň a žlčník? Tieto rady vám pomôžu k ceste za zdravšími orgánmi.

Pečeň a žlčník, aktivita na jar

Konečne je tu jar, hoc aprílové počasie nás riadne mätie. Príroda sa prebúdza zo zimného spánku a akoby ožíva všetko navôkol. Príroda si svoje cykly a ich múdrosť stráži a pravidelne sa nimi riadi, tak ako naše telá a jednotlivé orgány majú svoju intenzívnejšiu činnosť v istom ročnom období.

Na jar sa veľa píše a hovorí o detoxikácii, očiste tela a naštartovaní a ozdravení a príprave na rok plný výziev, úloh, činností a užívania života vôbec. Ako si ho užijeme a vychutnáme, nakoľko budeme môcť, to výrazne záleží od toho v akej kondícii budú naše telá a čo budú vládať naše vnútorné orgány, svaly, psychika.

Preto si posvieťme na pečeň a žlčník, ktoré mnohých v tomto období akosi viacej pobolievajú. Nezúfajte, netreba hneď operovať. Naše telá sú dokonalé a majú múdre systémy, ktoré majú obrovskú regeneračnú schopnosť, len im treba pomôcť a starať sa o ne.

.

Jar a žlčník

Podľa tradičnej čínskej medicíny /TČM/ by sme sa počas jarných mesiacov mali sústrediť najmä na pomoc a posilnenie pečene a žlčníka. Jeho slabosť a disfunkcie sa prejavujú bolesťami veľkých kĺbov (kolená, lakte, ramená), niekedy je oslabený aj nervový systém. Dysfunkcie žlčníka predstavuje dokonca zvýšené riziko úrazov spomínaných kĺbov.

.

Smažené jedlá a živočíšne tuky bokom

Pri žlčníkových problémoch akými sú zápaly, piesok, žlčníkové kamene je nutné dodržiavať prísnu diétu a obmedziť príjem živočíšnych tukov, smažených jedál a kravského mlieka.
Ďalšími účinnými metódami sú rôzne čajové kúry, obklady, užívanie bylinných tinktúr, absolvovanie mnohých alternatívnych druhov liečení ako napríklad akupunktúra, ktorá akoby cez napichnutie správneho akupunktúrneho bodu v rámci meridiánov jednotlivých orgánov, rozprúdi zastavenú energiu orgánu a začne liečebný proces.

Tiež účinná a nápomocná je reflexná masáž nôh, ktorá nemá byť bolestivá, ale práve na bolestivých miestach treba začať s masážou jemne a opatrne a postupne pritláčať. Vhodný je tiež klistýr.
V každom prípade, ak cítite veľkú bolesť pod pravým rebrovým oblúkom, treba byť na pozore a minimálne sa poradiť s lekárom. Dajte si urobiť štandardné vyšetrenie u odborníkov. Pokiaľ nemáte radi tabletky, vyhľadajte skúsených alternatívnych odborníkov TČM, bylinkárov a tiež odporúčam pár nahliadnutí do zákutia psychosomatiky.

.

Boľavý žlčník – potlačovaný hnev

Odstraňovať signály a volania nášho tela o pozornosť na istý čas môžeme, no ak ich správne nepochopíme, choroba či bolesť sa zopakuje a po čase nezaberú ani tabletky. Choroba je totiž volaním našej duše po láske.

Preto, aby bola liečba účinná a trvácna, odborníci na psychosomatiku upozorňujú v tejto súvislosti práve na potlačovaný hnev a agresivitu. A keďže hnev je tiež len energia, skúsme ju hneď po všimnutí a priznaní si - transformovať na iný druh energie, ktorý pre život potrebujeme. Návodov ako na to je mnoho a dostupných už takmer všade. S radami a Babičkinou záhradou Vám to pôjde ľahšie.

Štítok: pečeň, orgány
Niečo pre vás
Odporúčané články

Liečba na ochorenie žlčníka a pečene

NapísalBabičkina záhrada 10239 2021-07-08
Obľúbené
Alternatívna liečba ochorenia pečene a bolesti žlčníka pomocou byliniek a prírodných liečiv u vás doma.
Čítať ďalej

Detoxikácia pečene - Jarná očista pečene

NapísalAlchymilka 74 2021-07-01
Obľúbené
Detoxikačný program na očistu pečene a žlčníka, naštartovanie a rozhýbanie energie po chladnej zime
Čítať ďalej

Zápal pľúc

NapísalMichaela 11718 2021-06-30
Obľúbené
Ako na zápal pľúc. Príčiny, príznaky, uzdravenie aj prevencia pred zápalom pľúc
Čítať ďalej

Liečivé oleje - pestrec mariánsky (bodliakovy) olej

NapísalMichal 142 2021-05-14
Obľúbené
 100% za studena lisovaný bio olej z pestreca mariánskeho
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa