Hroznové jadierka

Pulibkované: 10.09.2016 09:42:44
Kategórie: Články a zaujímavosti , Ovocie, zelenina, koreniny

Hroznové jadierka

Aj vaše deti vypľúvajú jadierka z hrozna a vy (aj) kvôli nim uprednostňujete v obchode kúpu tohto bezjadierkového ovocia? Tak potom STOP, priatelia :)

Po tom, čo sme jadierka pracne vyberali a odborníci šľachtili toľko až vyšľachtili bezjadierkové hrozno, nastáva doba, kedy stále častejšie platíme za to, aby sme si mohli olej z hroznových jadieroch v bio predajniach zakúpiť. Ďalší z paradoxov našej doby :)


Takže, čo za elixír zdravia to vlastne vyhadzujeme?

- bohatý zdroj flavonoidov, kyselina linolová, olejová, fenolová - – jednoducho celá skupina látok posilňujúcich imunitný systém a bojujúcich proti voľným radikálom.
- Má silný antioxidačný účinok, je údajne 50x silnejší ako vitamín E a 20x silnejší ako vitamín C, znižuje hladinu cholesterolu a krvného tlaku, zmierňuje priebeh alergických reakcií tým, že tlmí vyplavovanie histamínu, spevňuje kolagén a preto má bohaté využitie v kozmetickom priemysle (podporuje obnovu buniek).
- voňavý olej z hroznových jadierok sa dá využiť v studenej kuchyni pri príprave šalátov, marinád a dressingov. Možno ním napríklad prevoňať mäso pripravené na olivovom oleji na prírodný spôsob. V kuchyni sa dá využiť aj tak, že ho zmiešame s iným druhom oleja.
Olej z hroznových jadierok si môžete zakúpiť aj v našom obchodíku :), je výborný!

Pridať komentár