Vyhľadávanie na blogu

Ekologický obal na potraviny z včelieho vosku

Pulibkované: 05.03.2019 10:38:14
Kategórie: Ekológia a životné prostredie

Ekologický obal na potraviny z včelieho vosku

Téma využiteľnosti včelích produktov v každodennom živote je čoraz viac populárnejšia a máme ju radi aj my v Babičkinej záhrade. Užitočných nápadov nájdete na internete habadej. Nás v poslednej dobe zaujal spôsob balenia potravín či školských desiat do obrúskov z včelieho vosku. Táto metóda je šetrná k životnému prostrediu a je aj veľmi pekná a skutočne dizajnová. Motívom sa medze nekladú.

3 dôvody prečo áno 

  1. Bavlna a včelí vosku sú prírodné materiály, ktoré zabezpečia potravinám dlhšiu čerstvosť, zachovajú prirodzené vlastnosti, chuť a vôňu. Nemusíte sa obávať žiadnych plesní. Napríklad, keď vám ostane polovička avokáda, kľudne ho zabaľte do obrúskov a nemusíte sa obávať, ako bude vyzerať po niekoľkých dňoch. 


  2. Obrúsky z včelieho vosku sú znovu použiteľné a ľahké na údržbu. Jednoducho ich opláchnete vlažnou vodou, jemnou hubkou očistíte a necháte uschnúť. Pri správnej údržbe vám obrúsky vydržia caa 6-12 mesiacov - podľa starostlivosti a frekvencie používania.


  3. Ich používaním eliminujete spotrebu plastových sáčkov či potravinovej fólie za čo vám naša planéta určite poďakuje. 

Niekoľko obrúskov sme vzali aj k nám do Babičkinej záhrady. Ak hľadáte ekologickú náhradu potravinovej fólie, máme pre vás šikovný set troch voskových obrúskov. Oceníte ich všestranné využitie, na zakrytie a ochranu misiek, ovocia a zeleniny, potravín. Veď sa sami pozrite :)

Pridať komentár