Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Diabetici pozor! Čo robiť počas cukrovky?

Publikované 2017-05-16 1875
Obľúbené1
Civilizačné ochorenie, ktoré je už takmer v každej rodine. Pri počiatočných príznakoch a ľahších stavoch si pomôžete aj prírodnou liečbou bez liekov.

Cukrovka odborne nazývaná Diabetes Mellitus je metabolické ochorenie, ktoré trápi mnohých ľudí. Je založené na dlhodobom zvýšení hladiny cukru (glukózy) v krvi, tzv. hyperglykémii a poruche látkovej premeny makronutrientov. Hlavný protagonista, hormón inzulín, hrá v tomto smutnom predstavení hlavnú úlohu. V našom organizme tento sympaťák umožňuje transport glukózy z potravy do vnútra bunky, kde sa premieňa na energiu. Keď však prestane správne fungovať, tak je okamžite oheň na streche. V závislosti od jeho lenivosti poznáme stavy nazývané ako „úplný nedostatočný účinok inzulínu“ a „relatívny nedostatočný účinok inzulínu“. Prvý je typický pre cukrovku 1. typu, keď náš organizmus neprodukuje žiaden vlastný inzulín a druhý je príznačný počas cukrovky 2. typu, kedy organizmus síce inzulín produkuje, ale jeho účinok je nedostatočný, naše telo ho nedokáže plnohodnotne využiť z dôvodu poruchy pri jeho uvoľňovaní a taktiež zníženej citlivosti.

Čo nám môže v tejto poľutovania hodnej situácii pomôcť?

Jednoznačne diabetická diéta, ktorá vám bude držať cukor v krvi na uzde. Na tejto diéte by ste mali konzumovať predovšetkým:

- bielkoviny živočíšneho pôvodu – chudé biele mäso, ryby

- bielkoviny rastlinného pôvodu – strukoviny

- tuky – olivový olej

- cukry – podstatné je aby ste konzumovali zložené cukry – polysacharidy ako napr. zemiaky, ryžu a obmedzili príjem rýchlych cukrov – monosacharidov ako napr. výrobky z múky, sladkosti a ovocie.

- vláknina – dôležité je ju prijať najmä z kvalitnej zeleniny

- vitamíny a minerálne látky ako napr. vitamín E, C, vitamíny B, chróm a zinok.

Pitný režim si môžete zabezpečiť pitím liečivých diabetických čajov akým je napr. aj Gohyah, ktorý prostredníctvom svojich prospešných látok dokáže regulovať hladinu glukózy v krvi a taktiež ju z nej odbúravať. Tento samaritán sa samozrejme nájde v našom e-shope, na zdravie! :)

V našom eshope nájdete tiež širokú ponuku DIA potravín pre online nákup.

---

Pre BZ napísal Richard

Napíšte komentár
Odoslať odpoveď
Prosím prihláste sa pred publikovaním komentára.

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa